Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokos hőnél adjak neki...

Hány fokos hőnél adjak neki kúpot? Tegnap voltunk 2 hós oltáson.

Figyelt kérdés
Estére 37es hőemelkedése volt, úgyhogy adtunk neki egy fél germicidet, hogy éjszaka ne kínlódjon. Reggel 37,2, most 37,4 volt. Adjak neki felet megint, vagy csak ha felmegy 38 fölé? Oltás után meddig tarthat ez? (Popsiban mértem a hőt, de már levontam belőle a 0,5 fokot)
2009. jún. 24. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk a doki popsiban mért37,7 37,8nál mondott fél germicid kúpot.Az oltás estéjén kellett csak neki adnom,de én 37,7nél már toltam be neki.Elvileg 48 órán át kell figyelni.
2009. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Panadolt kell adni,kuppot nem.

Tartogzsd estére ill.éjszakára,ha este felemelkedne jobban.

Amugy a kuppot 38 fölött kell adni.

2009. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Mi is pont tegnap kaptuk meg a 2 hónapos oltást! :)

Én a barátnőm tanácsára ahogy hazaértünk a dokitól adtam neki egy fél Germicidet. (meg sem mértem a hőjét)

Délután 37,7 volt, este pedig 38,1 ekkor odaadtam neki a másik felét is.

Nagyon jól aludt, nem volt semmi gond. Ma még nem mértem, de szerintem minden oké, mert ugyan úgy viselkedik, mint szokott.

Én ma már 38 alatt nem adok neki (levonás nélkül)inkább ellenőrizd gyakrabban. Este viszont, már 37,5-re is adok, mert éjszakára szoktak inkább belázasodni. Egyébként ártani nem árt vele az ember (napi 3*1/2 kúpot lehet ilyen idős korban adni nekik)!

Minden esetre én a következő oltásnál is így fogom csinálni, hogy ahogy délelőtt hazaérünk, adok neki egy fél kúpot!

Jó egészséget, és jó babázást!

2009. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

szia

nekünk azt javasolták hogy este 38 felett kup de napköben inkább hütö-fürö

2009. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk azt mondta a doktornéni, hogy rögtön oltás után egy fél germicid c, este egy fél germicid c, és ha nincs hőemelkedés, még másnap este is egy fél germicid c!! Nagyon hasznos!
2009. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Második:mi nem jó?

Kupot 38 alatt nem kell adni.Panadolt lehet.

37,5-ig semmit,panadolt sem.

2009. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy miért lettek lepontozva a lepontozottak, bár a vízből nem vagyok kint, ahány válasz annyi féle.. :( Végül napközben nem adtam neki semmit, ha még lefekvés előtt is hőemelkedése lesz, akkor éjszakára kap egy felet.
2009. jún. 24. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:tökéletes én is igy csinálom.

Azért irtam,hogy a kupot tartsd estére,ill.éjszakára.

2009. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!