Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg 2 kisgyerm...

Hogyan értessem meg 2 kisgyermekkel ( 3 és 5 évesek ), hogy ne fogdossák koszos kézzel az 5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Hiába szóltam már többször,hogy mossanak alaposan kezet és akkor megsimizhetik a babát, de utánna kutyáznak macskáznak, és nem mosnak kezet. pont fogzási időszakban vagyunk, állandóan a szájában van a kis keze, és bármi bacit könnyen bevihet. Ráadásul egy seb is van az arcán ami könnyen elfertőződhet. Anyukának meg úgylátom hiába szólok...Nem akarok családi vitát, de valahogyan meg kellene ezt a dolgot oldani.
2009. jún. 23. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsik még, nem tudsz mást csinálni, mint folyamatosan figyelni, és minden alkalommal szólni. Idővel rögzülni fog, csak legyél kitartó és ne bosszankodj, nem akarnak a gyerekek rosszat. Hogy az anyjuk nem segít be neked ebben, az más kérdés, de őt megnevelni nem fogod tudni.
2009. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 2 éves múlt mikor megszületett a kistesó,és meg tudtam vele értetni nagyon könnyen,hogy nem tapizzuk össze-vissza.Kézmosás után simizzük csak.Az anyjukat kellene megnevelni,nagyon bosszantó lehet ez neked.Sokat találkoztok?Nekem 3 gyerekem van,de nagyon fel tud bosszantani amikor értetlen egy gyerek,és főleg az,amikor az anyjának nincs annyi esze,hogy rászóljon.Ha sokat vagytok együtt akkor mindig magyarázd el a kicsiknek,hogy miért nem szabad,lehetőleg anyuka is hallja.Nekem lesülne a képemről a bőr,ha másnak kellene a gyerekeimet fegyelmezni mert nem lenne annyi eszem mit hagyhatok rájuk és mit nem.
2009. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Tudom, hogy még kicsik, de ha ott vagyunk náluk, szinte egész nap foghatnám az ölembe mert nyúzgálnák ide-oda. A kezét az arcát fogdossák amire igen allergiás vagyok.

Ha rájuk szólok anyuka nem szól, hogy esetleg megerősítse a kérésem, már kezdem magam kellemetlenül érezni, hogy másból sem állok ki minthogy szóllongatom más gyerekeit.

A férjem nem mer igazán rájuk szólni, nehogy megbántsa őket. Vagy én csinálok csak ebből "nagy ügyet"?

2009. jún. 23. 16:18
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen sokat találkozunk, mivel közeli rokonok.

Nem is volna baj, csak ez az 1. :(

Én meg itthon veszekszem a férjemmel minden hétvégén, hogy nem megyek.

2009. jún. 23. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem te csinálsz nagy ügyet belőle, igazad van.

Én már azon pánikolok, hogy hova tegyem a bejáratnál a Moss kezet táblát, mert napokon belül szülök és nem szeretném, ha koszos kézzel fogdosnák a babát (főleg mivel a környéken sok a H1N1-es, így plána ideges vagyok)

De csak türelmesen, következetes rászólással tudod ezt megoldani. Mint mondtam (első vagyok) az anyjukat nem tudod megnevelni. Viszont a gyerekeket talán igen. És ne érezd rosszul magad, ha rájuk szólsz. Ha az anyjuknak nincs ennyi esze ... na mindegy

Én is mindenkire rá fogok szólni, lesz ami lesz. Gyerekre is és felnőttre is ha kell.

És ha túl sokat nyúzzák, azért is szólhatsz nyugodtan. A saját 3-5 éves szintjükön mond meg nekik, hogy a babának is kell pihenni, a baba is szeretné ha néha békén hagyják őt stb.

2009. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked!
2009. jún. 23. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!