Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan szülők, akik...

Vannak itt olyan szülők, akik 1-2 éves kisgyermekkel templomba járnak? Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
16 hónapos most a lányom, egy ideje azért nem járunk, mert egyszerűen 2 percig nem bír megülni/állni egy helyben, és kínosnak érzem az örökös rohangálást. Persze a pap toleráns valamilyen szinten, de nem szeretném elvonni senki figyelmét.
2010. nov. 3. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem még nagyon korai. Engem vitt a nagymamám rendszeresen, de kb. olyan 5 éves koromtól. És még akkor sem tudtam mindig végigülni. :(
2010. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Vannak olyan templomok, ahol van külön gyermekes szoba, ahol hallgatni lehet az istentisztelet.


Egyébként egy jó gyülekezetbe bele kell, hogy férjenek a rohangáló kisgyermekek is. Ők is az egyház/társadalom tagjai, része. Én szomorú vagyok, amikor egy istentiszteleten 20 év alatt nem látok fiatalt, gyermeket meg pláne nem, mert otthon hagyják. :-( Így sosem nőnek bele.

2010. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Őt vittük egész pici babaként is, kb. amíg meg nem tanult járni. Amíg csak kúszott-mászott, nem volt baj, mert hátul voltunk a templomban, nagy szőnyegen. Sok gyerek jár oda, kicsik-nagyok.

De amióta jár, nem nagyon voltunk, pedig mennénk, őt pedig nem tudom kire hagyni.

2010. nov. 3. 14:51
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Az a "baj", hogy sok idős embert zavar az "áhítatban", ha egy kisgyerek futkos fel-alá, netán még sikongat is. Van,aki szóvá is teszi, és lássuk be, van hozzá joga. Hiába jó és szép dolog már korán elkezdeni vele a templomba járást, de tekintettel kell lenni másokra is. (1. válaszoló)
2010. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi csak olyan helyre "merészkedünk", ahol van külön terem gyerekeknek. Itt lehet mászkálni, beszélgetni, nem zavar senkit.

Egyéb esetben az én lányom sem bír ki 5 percnél többet, ilyenkor apa kimegy vele egyet sétálni.

Szóba jöhet még kimondott gyerekmise, ahol az idősek is annak tudatában mennek misére, hogy ott bizony sok gyerek lesz.


(Nem tudom hol laktok, de ajánlom Bp-en a Szent Gellért templomot, Bartók Béla út vége. Itt van külön terem.)


2 pici anyukája

2010. nov. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk elég nagy a választék misékből, szerencsére, és van gyerekmise is, ahol nem gond ha egy egyéves gügyög, viszont az időpont sosem jó nekünk. 10kor mise, de akkor egyévesem már pont alszik is, vagy szörnyen nyűgös. Így mi egyelőre külön járunk a férjemmel, nagy ritkán megy együtt a család. Olyankor ált egy ideig elvan a fiam (volt hogy a maga nyelvén még énekelt is :), aztán meg ált apa hurimálja. Egyébként pedig mindenképp azt tervezzük hogy együtt fogunk misére járni, babástól, mert ebbe szereténk nevelni, de igyekszünk tiszteletben tartani a "nénik" igényeit is, így megválogatjuk hova megyünk, még akkor is ha az a mise nem a mi egyházközségünkben van.
2010. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dél-Pest.
2010. nov. 3. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nincs gyerekmise, 15 hónapos kislányom állandóan jön velünk, elbóklászik, meg elhaverkodik mise alatt. Ha nagyon nyűgös, egyikünk kimegy vele.... eszembe sem jutna másra bízni.
2010. nov. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy ötgyermekes család vagyunk ahol édesapa pap. Megvagyok győződve róla hogy nemcsak lehet de kell is a kicsivel templomba járni. Ő is része a közösségnek és joga van ott lenni.Előbb utóbb megszokja hogy hogyan viselkedjen. Azért mert nagyobb a mozgásigénye, kiváncsi mindenre nem kell őt otthon hagyni.Ha kiabál vagy nyügös olyankor egyszerűen ki kell menni vele. A mi gyermekeink is így tanulták meg a helyes viselkedést és tizenévesen nem kérdés "hogy miért kell templomba járni", ez természetes számukra.
2010. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!