Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön élő anyukák! Ti nem...

Külföldön élő anyukák! Ti nem féltetek kisgyermekkel kimenni?

Figyelt kérdés
abban kérném a segítségeteket,hogy van-e magyar nyelvű bölcsi,ovi?szeretnénk kimenni(van több uticél is),de félek,hogy mi lenne a babámmal!mindketten dolgoznánk!muszály lenne a bölcsi!jó lenne,ha több országból tudnátok írni!az árak is érdekelnének!előre is köszönöm!
2010. okt. 31. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia


anglia:

tudomasom szerint Londonban van magyar ovi, de ahol en elek nincsen

kb £40/ nap(nagyon elteroek az arak lattam mar £80/napot is), de 3 eves kor felett ingyenes


off: miert akarsz magyar ovit/bolcsit??

ott tanulna meg a nyelvet!!otthon ugy sem fogtok az adott orszag nyelven beszelni.

az iskolaban meg mar keso lesz, mert egyebkent is tanulnia kell irni olvasni.....de te tudod!!

2010. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
off:meg annyit, hogy en nem mennek Londonba kisgyerekkel.Legyen nagyvaros, de ne London, mert arabul es kinaiul hamarabb fog beszelni mint magyarul vagy angolul!!
2010. okt. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, nyugodj meg, gyermeked pár hónap alatt magára kapkodja az angolt. Angliában élek már 3 éve. Ismerősömék úgy jöttek ki, hogy három éves volt a gyerek, azóta eltelt 3 év. A gyerek pár hónap alatt jobban beszélt mint én:D
2010. okt. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a gyerek angolja miatt nem aggodnek en sem ha az adott orszag (pl angol) oviba megy...csak akkor ha mar evek ota kint vagytok es nem beszel egy kukkot sem es ugy megy suliba

egyebkent is nehez megtanulni irni olvasni, nem hogy ugy, hogy nem is erted mit mondanak az orakon

2010. okt. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, tényleg 40-80 font/ nap?

Az rengeteg!


Uncsitesómék is kimentek, de mikor először mentek ki, a gyereket otthon hagytàk a mamira, míg lakát melót találtak, berendezkedtek, megbizonyosodtak róla hogy fizet a munkáltató, lakásban minden megvan.

5 hónap után jöttek haza, vitték ki a kisfiút, de ő ott oviba járt, apukája alpinista, magas házak ablakait mossa kívűlről, uncsitesóm pedig reptéren takarít 4 órában. 5 éve kint vannak, de már ott is maradnak.

A kisfiú már suliba jár ott, perfekt beszél angolul. Nyaranta haza hozza a maminak az unokát.

2010. okt. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi Asztriába megyünk. fél az ember vagy sem, nincs más lehetőség. bele kell vágni a jobb jövő reményében. én ottani bölcsibe szeretném majd adni a babám jövő szeptembertől és örülök nei, hogy lehetősége lesz még egy nyelvet tanulni már ilyen kis korában! anyanyelvi szenten tudja majd beszélni!!

ők még hamar megszokják az új dolgokat.

én úgy tudom, hogy Ausztriában most ingyenessé tették az összes bölcsit és ovit!

2010. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!ki javítanám magam:arra gondoltam,hogy olyan bölcsi,ovi,ahol magyar gyerekek vannak,persze tanuljäk az adott ország nyelvét is!csak félek,mert még most kezdett el beszélni!nem akarom,hogy a magyar nyelv rovására menjen!attól is tartok,hogy mi is csak keveset beszélünk(angol,német),mi lesz,ha dokihoz kell menni?!tudom,akkor maradjunk itthon,de tényleg muszály kimenni,mert így,kb.csak 3év mulva tudnánk házat venni,és abba még nincs semmi!
2010. okt. 31. 08:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.


Amit en neztem bolcsot az £40/ nap volt, de hallottam mar £80/nap-ot is.

Ezt en szemely szerint nem lattam milyen bolcsi, de biztos nagyon extra lehetett.

A bolcsiben azt mondtak, hogy fizethetek havonta akkor £35re jon ki naponta (8 orat lehet ott), de ha nem megy bolcsibe akkor nem adjak vissza a penzt.

Ha napi 2 orat adom be akkor is ennyit kell fizetni, mert nem oraberbe hanem napi vagy havidijba van.

2010. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!