Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezessem rá 8 hós...

Hogyan vezessem rá 8 hós babámat, hogy ne rögtön felülni próbáljon, hanem másszon-kússzon kicsit?

Figyelt kérdés
Próbálom mutatni neki, jókat nevetünk ezen, érdekli is a dolog, de ha el akar érni egy játékot közel gurul hozzá és fel akar ülni megfogni. Nem szeretném, ha a kúszás-mászás kimaradna, mert annak ugye káros következményei is lehetnek, de a kedvét sem akarom elvenni az új dolgok megtanulásától. Hogyan vezethetném rá a mászásra? Volt ezzel más is így?
2012. ápr. 27. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd,attól hogy felül,attól miért maradna ki a többi?Van aki feláll,majd csak utána kezd mászni.Ha kimarad a mászás akkor sincs katasztrófa,max elviszed egy gyógytornászhoz,megjegyzem én sem másztam,és természetesen semmi bajom.
2012. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs megadott sorrend. pont az ülés az ami bármikor történhet.


ugye az a leggyakoribb, hogy mászásból ülnek ki, de sok baba állásból ül le.


viszont ha jól értem a tied hasizomból akarna felülni? mert arra még jó darabig nem lesz képes ;)

2012. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem törvényszerű, hogy probléma adódik belőle. DE!

Néhány gyerek kihagyja a mászás fázisát, vagy felcseréli a járással. Ez egy bizonyos fokig nem baj, viszont ha teljesen kimarad a mászás, az a későbbiekben tanulási zavarokhoz vezethet. Amíg a felállás/lépegetés után pár héttel megjelenik a mászás, és ez marad a gyermek fő közlekedési módja, addig minden rendben van. Mindenképp javaslom a gyermek „földön tartását.

Ez több szakember véleménye, ha utánanézel gyakran olvashatsz erről.

2012. ápr. 27. 11:09
 4/9 anonim ***** válasza:

én pontosan tudom, tisztában vagyok mindennel ;)

viszont 8 hónapos korban nem hiszem, hogy aggodalomra ad okot ha a baba próbálkozik a felüléssel viszont a mászással még nem. 10 hónapos korig van ideje, addig sokat kell hason lennie, nem szabad ültetni, anyának mászva kell minél többet közlekednie és a padlót kell érdekessé tennie, nem pedig a magasabban lévő dolgokat.


nem szabad kompba tenni és minimális időt legyen csak járókában, hisz az is a mászás kihagyására ösztönözheti hely szűke miatt.

2012. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne legyél görcsös,mindennek eljön a maga ideje.

Sok szakember meg csak a zsebét tömi ezekkel a szakvéleményekkel,ezt ne felejtsd azért el.

2012. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiam koraszülött. Ezért járunk neurológiai ellenörzésre. A kúszásban úgy segítettünk, hogy hason feküdt. Ját3kot raktunk elé, nem messze, csak éppen ne érje el. Ha nyúlt érte, a kezével ellentétes lábát fel toltuk a hasa mellé és a tenyeremmel megtartottam a talpát. Egy kis idő múlva ellökte magát. Naponta többször csináltuk. Amikor kúszott, azt mondta a doki, sokat tegyük négykézláb és nagy tere legyen. Már magától áll négykézláb, sokat hintázik így és már egy-egy mozd tlatnál keveri a kúszásba. Amúgy a kúszást 6,5 hónapos korában kezdtük tanítgatni, 7,5 hósan csinálta egyedűl és két hete próbáljuk a négykézlábazást. Most lesz 8,5 hónapos.
2012. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ez az oldal segített,mind a kúszás,mind a mászás beindulásában:


[link]

2012. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lányom is korababa volt. ő először ült, aztán mászott. kúszni nem igazán, de a gyógytornász azt mondta a kúszás vagy mászás legyen meg! lényegében utána 2 hónapig mászott, majd még két hónapig ha nem fogtuk a kezét és nem tudott így menni akkor még mindig csak a mászsás maradt meg.
2012. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónapos fiam 6 hónapos korától azon dolgozott, hogy feltudjon ülni hasizomból, és ez 9 hónaposan sikerült is neki :) Utált hason lenni már babakorától, úgy üvöltött, mint akit nyúznak ha hasra tettem. Aztán amikor már tudott forogni, visszafordult a hátára, nem tudtam mit csinálni vele. 10 hónaposan felállt, 1 éves korától jár, most már szalad. A mászás soha nem érdekelte, mondjuk én nem is aggódtam ez miatt. Most viszont érdekes módon, van hogy járás helyett inkább mászik a lakásban, meg is lepődtem :)
2012. ápr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!