Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy éjjel...

Mit csináljak, hogy éjjel visszaaludjon?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám. Eddig védőnői tanácsra etettem még este 10-kor is. Aztán anyukám tanácsára nem etetem meg, csak 20:30-kor és kel amikor kel. Ma 2-körül ébredezett, így fél 3-kor adtam neki enni. Tápszeresek vagyunk. Itt jött a gond, nem akart visszaaludni. Pedig zaj nem volt, villanyt sem kapcsoltam, semmi. Mit csináljak vele, hogy visszaaludjon? A másik gondom meg a hamival van. A védőnő azt mondta, hogy neki már nem kell 7-szer ennie, egyen 6-szor. Ez szép és jó lenne akkor ha nem kelne fel éjjel. Ma sem tudom szerintem visszacsalni azt 1,5 2 órát, így akkor 7-szer fog enni. 130-at 6-szor eszik egy nap. Vagy próbáljam meg 150-et 5-ször? Elég az egy ennyi idős babának?
2009. jún. 22. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az segít hogy ahogy éppen mocorog rögtön ugrok és etetem így gyakorlatilag álmában eszik és ahogy végeztünk rögtön egy kis büfi és már vissza az ágyába alszunk tovább reggel 6 ig nem hagyom hogy nagyon megébredjen mert akkor elkezd játszani és nem hajlandó vissza aludni én 7 szer etetem mert ált így jön ki de van hogy csak 100 eszik van hogy 150 et így meg van a napi adag nem etetem túl próbáltam 170-180 nal mi9ndig kijött sok belőle ő tudja mennyit akar és mikor én ehez alkalmazkodom ne sírjon az éhség miatt.
2009. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya? Én úgy csináltam, hogy pl. mikor 4 kg volt, akkor a napi adagot beosztottam úgy, hogy 4 X 150 = 600, ez volt a napi adag (súly kg-ban szorozva 150-el), és 5 felé osztottam, tehát ötször evett 120-at, és nem kelt fel éjjel. Persze, nem biztos, hogy Nálad is beválik, de hát próba szerencse.
2009. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj ezek a tanácsok! :)) Ne törődj senki tanácsával. Figyelj, mindegy, hogy 5 x eszik 150-et, vagy 7-szer 130-at. Ahogy NEKI jó! Az enyém is tápszeres, (7 hónapos), és kaptam a jobbnál jobb tanácsokat, hogy egyen kevesebbszer többet. De nem ment, hiába akartam. Mondták azt is, hogy tápis azért egyen ritkábban, mert a tápot nehezebben emészti, mint az anyatejet. De akkor sem volt hajlandó ritkábban többet enni.


Nálunk is inkább a többször kevesebb elve vált be. Nyugodtan csináld úgy, ahogy látod, hogy jó a babának.


Hogy hogy altasd vissza? Nem tudom, átpelenkázod ilyenkor? Mert én is azt tettem és ettől éber lett. Nekem az vált be ilyen kicsi korában, hogy nem vettem ki az ágyából, úgy etettem, vagy szorosan magamhoz ölelve etettem, hogy érezze a szívdobogásomat, és nem pelenkáztam át éjjel.

2009. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb.4800 g lehet. Csütörtökön viszem mérésre. Volt, hogy 1 hónapos korában is megette a 160-at, ő még sosem lökte ki a cumit a szájából, hogy nem kéri. Addig eszi, amíg van. Nem csinálok vele éjjel semmit, nem is pelenkázom. De még sem alszik vissza:(
2009. jún. 22. 09:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!