Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek 2 hetes babámmal,...

Mit tegyek 2 hetes babámmal, hogy hamar visszaaludjon éjjel?

Figyelt kérdés
Felébred szopizik, illetve elalszik a cicin ha meg be akarom rakni a kiságyba felébred. Kap mellé tápszert is és akkor utánna nézelődik. Napközben meg aludna. Próbálom délutántól ébren tartani akkor meg nyűglődik.
2008. máj. 20. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Fogadd el ezt a helyzetet,ha nagyon akarsz ellene tenni akkor ezt megérzi a pici ( a feszültséget)és méginkább nem akar majd aludni,elöbb-utobb kialakul ám és akkor fog aludni amikor "kell".Ez egy ilyen korszak,2 hetes baba az még nagyon pici,ha 2-3 hónap mulva is ilyen gondod lesz akkor esetleg már lehet tippeket adni.

Sok türelmet és jó babázást kívánok!

2008. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úriten, hogy írhat valaki ilyet!!!Neked meg egy jó bunkósbotot! Aludj jól!

A válaszra válaszolva, tényleg kicsi még, majd megtanul elaludni, visszaaludni és tovább aludni egyfolytában, mint 3-4 óra. De ehhez idő kell. Kitartást és gratula a babához.

2008. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez a második válaszoló nem normális!!!!

Én egyébként elringatom a 4 hetes babám, és dúdolok neki halkan. Beszélni semmit nem beszélek, és hamar elalszik. Ha nyűgös, akkor magamhoz viszem, rövid időre magamhoz szorítom és a fejecskéjére teszem a fejem..ahogy veszem a levegőt és hallja a szívem, megnyugtatja hamar, és vissza is tudom tenni a kiságyba. Tudom, ez időigényes és éjszaka nehezen megoldható, de hidd el, egy kiegyensúlyozott babának ilyen pici korban nagyon sok türelemre és szoros anyai kapcsolatra van még szüksége. Az én babám nagyon kiegyensúlyozott, érzi, hogy mindig ott vagyok. Így nagyon sokat eljátszik napközben egyedül is (4 hetesen gőgicsél a plüssjátékoknak a kiságyban. )És ez az első hat hónapban teljesen normális. Így megtanulja az önállóságot is hamarabb, ha érzi a biztonságot. Nekem is nehéz már 4 hete minden níöszörgésre ugrálnom, de ezek száma egyre csökken, és nagyon ritkán sír már.

Egyébként ne próbálkozz az ébrentartásával, mer neki kialakul a sajátos aktivitási időszaka. S ha elalszik a cicin, utána úgyis vállra kell tenned büfiztetni még, akkor már dúdolj neki halkan, vagy suttogj egy mesét, vagy csak vedd a levegőt szorosan hozzásimulva, hogy érezze, és ha betetted a kiságyba, még uezt folytasd egy kicsit. Ha cumipárti vagy, akkor nyugodtan adj neki egy cucót, én is azt szoktam..

Egyébként az esti fürdés vacsora előtt tegyetek egy hosszú sétát a jó levegőn, az is segít neki az éjszakai alvásban. Próbáld így: séta, evés, fürdés, altatás. Éjjel, pedig türelemmel ringasd, megszokja és hamar lerövidül a ringatási idő is :)

sok szerencsét!

2008. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A második válszoló szerintem egy hülye poénnak szánta, de legalább kihozott rengeteg belső feszültséget belőletek:)

Nem hinném, hogy szükség van a tápszerre, sokaknak így apad el a tejük, mert azt hiszik kevés és hozzátáplálnak. Kérdezd őt, nagyon ért hozzá:

[link]

Én magam mellé vettem, így félálomban eszik és alszik is. Sokan ellenzik, de én így érzem jónak.

2008. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, annyit még, ha elalszik én sosem keltem fel büfizni. Akkor felesleges. A bukás nem a büfi hiányától van. Üdv, egy 3 és fél hónapos kislány anyukája
2008. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én 9 napos kisfiam, jól alszik, este ha jól lakik, akkor 4 órát is alszik. Addig kell hagyni a cicin, ameddig neki jólesik (vagy annyi tápot amennyit kér), érzi ő mikor elég. Lehet nem lakik jól a babád és azért nem alszik.Az én véleményem szerint ha beáll neki a 4 órás rend, akkor jól fog aludni. Ha ébren tartod, akkor mert nagyon nyügős lehet az a baj.
2008. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valaki kitörölte a második választ, amiben pálinkás kenyeret ajánl valaki.
2008. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem is hiányzik, de vicces volt;)
2008. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!