Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőm azt kérdezte, hogy...

A védőnőm azt kérdezte, hogy a 9 hós babám mond-e már szavakat?! Nem szótagokat, szavakat!

Figyelt kérdés
9 hós babának már tényleg kell tudnia könnyabb szavakat, mint pl.: mama, papa stb...? nálunk ilyenek még nincsenek, csak a baba gagyogás pl.: ágágágá, gajgajgaj, dajdajdaj, gyááágyááá, és ehhez hasonlók. akkor ezek szerint nem tanitanám a gyermeket, vagy ebben is én lennék a hibás?
2012. ápr. 19. 10:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én pedig gyógytornász vagyok, a játékok nagy része mozgásfejlesztő gyakorlat,mégis csak hósan forgott,8 hósan kúszott,most 9 hósan kezd mászni és még nem ül,pedig elhihetitek,hogy mennyit gyakorolunk... nem ettől függ,még külön tornára is járunk,hogy megnyugtassam a pszihológust:) ttól függ,hogy mikor érnek meg egy adott feladatra,ha majd egyetemre megy már senki nem fogja megkérdezni,hogy mikor kezdett beszélni, mint ahogyan a mi anyáink sem hiszem,hogy emlékeznek,mit mikor csináltunk
2012. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
az én Manóm 6-7 hónaposan "mondta" hogy baba mama papa de nem személyekre, csak halandzsázott, ha ez a védőnődnek beszéd, akkor adja vissza a végzettségét. Túl sok az elvárás a mai gyerekekkel szemben és keveset engedik meg nekik hogy gyerekek legyenek.Én sem érte miért kell teljesítmény kényszeres babákat csinálni. mindegyik fejlődik a saját ütemében, nyilván megtesszük a tőlünk telhetőt és az legtöbbször épp elég is. Én is szívesen olvasnék az enyémnek, de elszalad, mert jobban érdekli a szaladgálás. Majd olvasok mesét máskor.
2012. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tényleg megdöbbentő... :/ Szavakat? Mondjuk a rajzos védőnénire biztos néztem volna egy nagyot :) Az én lányom lassan 10 hónapos és komolyan mondom ha oda adnék neki egy papírt meg ceruzát hogy rajzoljon megenné mindkettőt :D :D Nah, tessék kérem a gyógytornász anyuka gyerekéről lehet "példát" venni..... Itt mindenki izgul meg gyógytornászhoz szalad ha 5 hónaposan nem forog vagy ül a gyerek....! Lányom sem mond szavakat, inkább a hanglejtésemet utánozza! Tegnap pl. mondtam neki csüccs és szinte ugyanolyan hanglejtéssel halandzsázott! Vagy pl. a hoppááára ő mindig azt mondja pppá.....! Nagyigényű védőnénitek van! :)
2012. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk azért ingatta a fejét, hogy nem jó, hogy a 8 hósom lépeget a kiságyban, meg feláll:) Bár aztán megjegyezte, hogy nem lehet lenyomni a földre, hogy ott maradjon:) Nem jó ezeknek semmi!
2012. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos, de az egyetlen értelmes szó amit mond, már ha annak mondható, hogy kukk. Amúgy csak ilyeneket ismételget, hogy Te, de na... csak ilyen kis szótagokat. Jó, hogy már mondatokat nem kellene mondania!!! Én nagyon szeretem, hogy akárhova megyek vele (pl. bolt), mindenhol jönnek ezek az okos kérdések: Megy-e már? Miket mond? és a kedvencem: Jó gyerek? Hát én nem tudom, de mégcsak 10 hónapos, hova kéne már mennie és beszélnie. És a kedvenc a jó gyerek-e. Persze:-)))
2012. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!