Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőm azt kérdezte, hogy...

A védőnőm azt kérdezte, hogy a 9 hós babám mond-e már szavakat?! Nem szótagokat, szavakat!

Figyelt kérdés
9 hós babának már tényleg kell tudnia könnyabb szavakat, mint pl.: mama, papa stb...? nálunk ilyenek még nincsenek, csak a baba gagyogás pl.: ágágágá, gajgajgaj, dajdajdaj, gyááágyááá, és ehhez hasonlók. akkor ezek szerint nem tanitanám a gyermeket, vagy ebben is én lennék a hibás?
2012. ápr. 19. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hehehehehehehehehehehehehe

a védőnőd kiakadna, hogy a 2 évesem nem beszél... :DDDD

a mi védőnők szerint belefér, mivel hall rendesen és megért mindent, amit mondunk neki, tehát nem szervi és nem értelmi probléma.

2012. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha van olyan ügyübügyi baba aki tudja, akkor az szuperügyes, de ha valaki nem tudja nem jelenti azt hogy le lenne maradva. Védőnők sokszor csak könyvben vagy fényképen láttak gyereket. Ne foglalkozz vele. Ha nagyon stresszelsz emiatt mondj mondókákat vagy énekelj a babádnak, beszélj hozzá sokat, előbb utóbb válaszol.
2012. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm a 10 hósom kezébe adta a tollat hogy rajzoljon valamit.. ne foglalkozz vele nekem 2 éves most a kislányom és nem beszél mondatokban, szavakat összerak de a szókincse kb. 25 szó azok is van amelyik a saját nyelve. Minden gyerek másként fejlődik nem kell siettetni én hiába akarnám fejleszteni mondókázni, mesézni összerakózni két perc múlva otthagy:) Nem vagy hibás semmiben a 9 hósnak nem kell szavakat mondani.
2012. ápr. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem aggódom egyáltalán, inkább csak csodálkozom és levagyok döbbenve! a mai világban komolyan mondom, már szinte csak a "csoda gyerekek"-ről olvasok és hallok. néha elhiszem, hogy akad egy-két gyerek, aki már 5 hósan szépen mászik, hat hósan meg már lépkedni is tud, de akkor ez azt jelenti, hogy mindegyik gyereknek olyannak kell lennie? 9 hós státuszon nem hizott a fiam, sőt "fogyott" 40 grammot, nem dkg-ot! de a védőnő nem értette meg, hogy előtte két hétig beteg volt nem nagyon evett, majd a betegség után jött neki ez a 3 napos láz, ami még rosszabb volt és szinte igy mentünk hozzá. ki volt akadva, hogy a gyerek nem hizott valamit nem csinálok jól, biztos nem kap elég kaját stb... Mellesleg: 8720 g volt. vissza kellett mennünk 1 hét múlva, láss csodát a gyermeknek vissza jött az étvágya és már mindjárt 9020 g lett. most meg ezen agyalt, hogy ez hogy lehetséges. de nem értem, hogy miért kell mindig mindennel idegesitenie, vagy paráztatnia, hogy ebben vagy abban levagyunk maradva és nem fejlődik elég jól.?
2012. ápr. 19. 10:30
 5/15 A kérdező kommentje:
A rajzos dolog sem semmi! :) esküszöm nem értem ezeket. nálunk a mondókázás sem nagyon megy, mert nem akar egyhelyben maradni, nem lehet lovagoltatni és közben mondani a kis éneket, mert már nem birja kivárni a végét. szerintem, ha mondanám neki, hogy nem nagyon szoktam énekelgetni vagy mondókázni neki (persze a részleteket nem várja meg, mármint a védőnő), akkor el sem tudom képzelni, hogy mit gondolna rólam.
2012. ápr. 19. 10:32
 6/15 anonim ***** válasza:
Na nekem meg szájmenéses fiaim vannak, már a 8 hónapos kicsi is próbál szavakat mondani. Itt meg ezen van mindenki kiakadva! Nem jó ez sehogy, mindenbe bele lehet kötni! De egyébként nem kell egy 9 hónapos gyereknek tudni szavakat mondani!!! A nagyobbik fiam is ilyen idősen már baba, anyanya, mamama ilyeneket mondott, és egy évesen rendesen lehetett vele beszélgetni. Mindenki csodabogárnak nézte, nem győztem mondogatni, hogy nem ez a normális! Olyan kis koravénnek tűnt:(
2012. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
mi korababák voltunk,3 hóval(12hét) előbb jött,tőlünk a pszohológus(mert kell menni) várja el,hogy már beszéljen,öltözködjön,mutogasson....de már lesz...rom,ja ő is 9 hós korrigáltan
2012. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
amúgy csak itt Magyar on szivatják ilyenekkel a mamákat-babákat.máshol nincsenek ilyen elvárások,semmiért nem vagy hibás,biztos beszélsz eki eleget.
2012. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem mindig a szülőktől függ. Így van! Attól, hogy sokat beszél valaki a gyerekhez nem biztos, hogy hamar fog beszélni! Tesómék rengeteget foglalkoznak a fiukkal, mégis 1,5 évesen kezdett érteles szavakat mondani! Ez is gyerekfüggő! Az én fiam 8 hónaposan két lábon szeretne járni. Mit csináljak vele? Nem kötözhetem le! Viszont az istennek sem akar négykézláb menni, pedig már szétkoptattam a térdemet, de hiába ökörködök neki fél napokat, hogy kell, akkor sem csinálja! De ez nem hiszem, hogy azt jelenti, hogy elhanyagolom, vagy nem törődök vele!
2012. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

domonkosanya,

"amúgy csak itt Magyar on szivatják ilyenekkel a mamákat-babákat.máshol nincsenek ilyen elvárások" ebben teljesen igazad van. Mi kulfoldon elunk es amikor 4 honapos volt a kisfiam jol ramijesztett edesanyam otthoni szomszedja aki vedono, hogy jaj a kisfiam nem nyomja ki hasrol teljesen magat es a feje sem valami stabil (par videot kuldtem at anyunak es onnan latta). Ugy megijedtem mint a fene mert itt a vedono 1 hettel azelott latta es teljesen normalisnak titulalta. Szoval ide is elkezdtem irogatni es itt porbaltak az anyukak valamennyire megnyugtani de a bogar benne volt nagyona fulembe. Masnap vittem a gyerekorvoshoz meg a vedonohoz a fiamat es letettem elejuk, hogy nezzek meg a mozgas fejlodeset es, hogy valami nincs rendbe. Fogalmuk sem volt mirol beszelek, hiszen ez a gyerek teljesen normalis, mi az, hogy ki KELL nyomnia mar magat meg a feje nem stabil stb. Szoval haza kuldtek. Meg par napig agyaltam rajta aztan valahogy megnyugodtam. A kisfiammal semmi gond, ugyes, koranak megfeleloen okos, baratsagos es orokmozgo kisfiu aki mar 2 eves mult.

Kerdez ne aggodj, az en kisfiam meg 18 honaposan is csak 3-4 szot mondott. Jelenleg 26 honapos mult es 3 eneket mar vegig enekel teljesen szorol-szora, pedig en sem tudtam neki mondokazni meg baba koraban meg enekelni sem mert jobban erdekelte ot a korulotte levo vilag es jatekok mint az en mondokaim. :) Siznte egyik naprol a masikra rohamosan fejlodott a beszede.

2012. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!