Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom 13 hónapos, és nem...

A lányom 13 hónapos, és nem tud darabosat enni, aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
A főételekkel ninc gond, de ha a saját kezébe adom a dolgokat, pl.:keksz vagy kenyér, hatalmasat harap belőle és le akarja rágás nélkül nyelni.Van már 10 foga is, de minden falatot kézzel csipegetek neki. Talán csak túl mohó azért enm rágja meg?Az útcán annyi kisgyereket látok akik kisebbek, de egyedül majszolnak valamit.Hogyan kéne rászoktatnom a rágásra?Ebben a korban ez már nagy probléma?
2012. ápr. 14. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:

nem probléma egyébként.


de a megoldást te magad is leírtad:

"hatalmasat harap belőle és le akarja rágás nélkül nyelni."


akarja... szóval nem hagyod :) pedig a saját hibáiból tanul :) sajnos ez ilyen, párszor majd meg akar fulladni, aztán megrágja :)

2012. ápr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Majd megtanulja. A lanyom is ilyen volt, aztán szo szerint egyik napról a másikra ugy döntött, neki innentől csak a darabos étel kell.

Az üveges bebietelt is csak ugy eszi meg (ha véletlenül nem ízlik neki, amit főztem), hogy tésztát kell belefozni neki. :)

Megtanulják ok, csak hagyni kell próbálkozni, gyakorolni. Hidd el, ha túl nagy a falat, ki fogja köpni.

2012. ápr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha pl.rizses hússal már boldogul, akkor szerintem semmi gond.

én adnék neki pl.kölesgolyót, azt csak elkezdi rágni, meg puhább ételt pl.kalácsot, sütit.

2012. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!