Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "nyár van, éget a nap. "ilyenk...

"nyár van, éget a nap. "ilyenkor is ragaszkodtok az esti 6-7-8órási fürdéshez? Aztán 8-9-10-kor alvás?

Figyelt kérdés
Kánikula van,ilyenkor este 6 körül lesz az idő kellemes,olyankor esik jól a séta,a levegőzés,de akkor meg már lassan fürdés,szóval csak 1óra,az semmi:(Tudom a rendszeresség nagyon fontos,és hogy kb ugyanakkor történjenek a mindennapi elfoglaltságok,de mégis...Ti hogy csináljátok?Mikor még nem volt babánk párommal minden este kiültünk a kertbe v.a teraszra,nagyon kellemes volt.
2009. jún. 18. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk attól függ, h mennyire fáradt... 13 hónapos. 1-1 óra nem a világ, a rutin a lényeg, nem az időpont szerintem.
2009. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Picit eltoltuk a napirendet.

4 helyett fél 5-kor uzsizik, fél 6-6 körül megyünk a levegőre 7-negyed 8-kor feljövünk és hn.8-8 körül fürdés.


Rögtön átállt, végülis nem kellett sokat csúsztatni.

2009. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már beállt a rendszer, a csibe már nyafog 7-kor, hogy menjünk fürödni, és már 9-kor el is alszik. Pedig még világos van. De korábban is kel, mint télen. De volt olyan is néha, hogy 8-ig még játszott, és csak fél 10-kor aludt el. Szóval ő alakítja a napját, ahogy fárad, úgy van fürdés, fekvés.
2009. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig az a lényeg, hogy a saját életeteket úgy rendezzétek be a babával, hogy az mindenkinek jó legyen!!! Nem "vaskalaposan" kell mindent úgy csinálni, ahogy azt mindenki mondja. Mindenkinek van saját élete. A rendszeresség attól pedig még rendszeresség lesz! :)
2009. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Kisfiam januárban született,már a kezdetektől próbáljuk tartani a fürdetési időpontot.(plusz-mínusz 20 perc,épp pár perccel ezelőtt aludt el angyalkám)

Akkor kicsit későinek tűnt az esti 8-as fürcsi,de most nyáron már megfelelő.

Szerintem jól választottunk,ez a középút,se nem túl kései,se nem túl korai.

2009. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szinte észrevétlenül tolódott.

2 hónapja még 7-fél 8-kor volt a fürdetés, most meg fél 9-9 között. Ahogy megyünk bele a nyárba, a babám annál inkább igényli a későbbi fürdetést, alvást. Igaz, a nap végére már teljesen kidől.

7,5 hós

2009. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is örülnék ha el tudnám tolni de az én 4 hós kislányom pl. ma már 7-kor elaludt (bár 3 oltást kapott ma) fél8 helyett. Szóval nekünk fél7 körül fürcsiznünk kell mert különben anélkül alszik el.
2009. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk most hozta előbbre magának az alvás időpontját... Eddig 8-f9 között volt vacsi, utána fürdés, utána még egy kis szopi, és f10-re alvás. (Mert párom dolgozik, egy 7-es fürdetésre haza sem ért volna, és a baba is igy volt álmos). Erre most átállt, f8 vacsi, utána fürdés, még egy kis szopi, f9-re alvás... Szóval neki annyira nem fontos a szép idő, mint nekünk, úgy látszik :) Attól még az 5-ös uzsi után el tudunk menni sétálni, úgyhogy belefér, este meg van másra is időm :)

egy 2.5 hós bébi anyukája

2009. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is 13 hós,eddig 8 kor vittük fürdeni,most csúszunk 1 órát.Ezt ő alakította így.
2009. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam szinte minden nap máskor fürdik, és máskor alszik. Van, hogy fél hatkor már fürdik, és kilenckor alszik, de van, hogy csak 8-kor fürdik, és tízkor alszik. Nem szokott ebből gond lenne. Főleg az utóbbi időben később csinálunk mindent, pont az általad jelzett okokból. Napközben 11 és 16 óra között nem megyünk sehova, még az udvarra sem, hanem bent erre az időre esik ugye az ebéd, egy délutáni alvás. A maradék időben próbálom lefoglalni. Utána megyünk az udvarra, vagy játszótérre, visszafelé bevásárolunk. Van, hogy nagyon későn érünk haza. Már volt, hogy fél kilenc körül értünk haza, gyorsan lezavartunk mindent, és így is fél tíz körül már aludt. Fel sem tünt neki, szerintem inkább a sorrend a lényeg. Ja, 16 hósak vagyunk.
2009. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!