Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? Adnátok azt a...

Kíváncsicska kérdése:

Mit tennétek? Adnátok azt a tanácsot hogy mondja le a védőnői szolgálatot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm barátnője hazajött szülni (biztosítási okok miatt).Itthon a srác szüleinél lakik a csaj nem túl jó körülmények között.Májusra van kiírva szülni júliusban tervezik azt hogy visszamegy külföldre és folytatják az életüket.Innen jön a probléma.Mivel itthon nagyon szar körülmények között lakik a védőnő megemlítette neki,hogy akár el is vetetheti a babát tőlük /Tudja hogy a párja kint dolgozik és kint is éltek eddig/.Állandóan azzal van a védőnő elfoglalva hogy mindene meg lesz-e a babának ha kimennek,és miért nincs itthon az apuka.Mi lenne ha lemondaná a védőnői szolgálatot?Merjem azt tanácsolni neki hogy mondja le?Nem fogja rájuk küldeni a Gyámhatóságot?Miért nem tudja elfogadni a védőnő hogy itthon van addíg amíg itthon van a körülmények nem túl rózsásak de a körülmények ezt hozták és amint tehetik mennek is vissza.Kint ha jól tudom nincs is védőnői szolgálat.

Még mielőtt jönnek az olyan kommentek amikben azt taglaljátok hogy ez én vagyok köszönöm erre nem vagyok kíváncsi.Ha érdemben nem tudsz hozzászólni kérlek ne tedd.Mindenki azt gondol amit akar csak kérem a kérdésre válaszoljon.KÖSZÖNÖM!


2012. ápr. 12. 18:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem is gondoltam volna,hogy a vezetékes víz is muszáj.Milyen érdekes,hogy nekem 50 éves anyukám,és nekik jó sokáig nem volt bevezetve a víz,csak a kút az udvaron,apum dettó,de hát vidéken 50 éve,kertes házakban ez gyakori volt,és felnőttek normálisan.Bocs az off-ért csak úgy elméláztam ezen...
2012. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

16-os vagyok. A vezetékes víz azért kell, mert a kútviznek magasabb lehet a nitráttartalma és emiatt meghalhat a csecsemő (methaemoglobinaemia-nak hívják a betegséget), mindegy hogy forralják-e vagy nem. Persze ilyenkor megoldás, ha az anyuka vesz babavizet, de nem hinném, hogy ilyen helyzetben arra van pénz, másra meg nincs. Régen igenis haltak meg emiatt csecsemők (persze a szoptatás és a kevésbé elterjedt műtrágyázás talán ennek csökkentette az esélyét, illetve maga a szervezet tűrőképessége, amúgy 1 éves korig veszélyes csak ez a dolog). Érdekesség képpen akár vissza lehet nézni a statisztikában a csecsemőhalandóság változásait, ami azért köszönhető a higiénés viszonyok javulásának, a védőoltásoknak, az egészségügyi ellátás javulásának (antibiotikum), és a tápszereknek (régen igenis voltak a hígitott tehéntej miatt alultáplált újszülöttek, koraszülöttek).


Bocsi az OFF-ért

2012. ápr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Köszi az OFF-ot,látod ezt én nem is tudtam,azt hittem forralással minden rossz dolog elpusztul.Kösz az infót :)
2012. ápr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!