Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? Adnátok azt a...

Kíváncsicska kérdése:

Mit tennétek? Adnátok azt a tanácsot hogy mondja le a védőnői szolgálatot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm barátnője hazajött szülni (biztosítási okok miatt).Itthon a srác szüleinél lakik a csaj nem túl jó körülmények között.Májusra van kiírva szülni júliusban tervezik azt hogy visszamegy külföldre és folytatják az életüket.Innen jön a probléma.Mivel itthon nagyon szar körülmények között lakik a védőnő megemlítette neki,hogy akár el is vetetheti a babát tőlük /Tudja hogy a párja kint dolgozik és kint is éltek eddig/.Állandóan azzal van a védőnő elfoglalva hogy mindene meg lesz-e a babának ha kimennek,és miért nincs itthon az apuka.Mi lenne ha lemondaná a védőnői szolgálatot?Merjem azt tanácsolni neki hogy mondja le?Nem fogja rájuk küldeni a Gyámhatóságot?Miért nem tudja elfogadni a védőnő hogy itthon van addíg amíg itthon van a körülmények nem túl rózsásak de a körülmények ezt hozták és amint tehetik mennek is vissza.Kint ha jól tudom nincs is védőnői szolgálat.

Még mielőtt jönnek az olyan kommentek amikben azt taglaljátok hogy ez én vagyok köszönöm erre nem vagyok kíváncsi.Ha érdemben nem tudsz hozzászólni kérlek ne tedd.Mindenki azt gondol amit akar csak kérem a kérdésre válaszoljon.KÖSZÖNÖM!


2012. ápr. 12. 18:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írjon a családsegítőnek, majd ők eldöntik, hogy jó helyen van e a baba. A védőnőnek nincs joga elvetetni a gyereket senkitől, ha csak nincs veszélynek kitéve a gyerek.
2012. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a körülmények majdnem mindegy, ha a szeretet megvan és az érzelmi biztonság!
2012. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Németországban a szülésznők látják el azt a feladatot,amit nálunk a védőnők. Igaz,sokkal jobban.

A Gyámhatóság nem fog vele foglalkozni.

2012. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Tehát ha azt mondom neki hogy mondja le akkor nem tudja megszivatni?Azt el kell mondani a védőnőről hogy fiatal tapasztalatlan és nincs még gyereke.
2012. ápr. 12. 18:57
 5/23 anonim ***** válasza:
A védőnői szolgálatot én úgy tudom, hogy nem lehet lemondani. Mint ahogyan a státuszvizsgálatok és az oltások is kötelezőek. Az oltásokat beadatják a kicsinek itthon? Utána néztek, hogy kint, hogyan tudják majd szűretni, oltatni? Én nem értek hozzá, csak gondolom, hogy nem mindegy.
2012. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egy újszülöttel nem tud utazni. A védőnő a gyerek jólétét nézi, nem anyukát akarja szekálni. Milyen körülmények lehetnek, ha ilyenekkel fenyegetőzik? Legalább a minimális feltételek meglehetnének, gondolom nem a járókát hiányolta.
2012. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

nem lehet lemondani a védőnőt, ugyanis az a babáé :)

ha problémája van akkor meg a gyámügy az illetékes

2012. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha lemondja akkor szerintem csak bizonyítja, hogy a védőnőnek van igaza.

A védőnő jelezheti a gyámügynek és ők dönthetnek, hogy elveszik-e a gyereket.


Nézd az ő szemszögéből: bárki mondhatja, hogy szülés után megy vissza a Kánaánba.

2012. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Értem én!Persze nem lehet tudni és én sem tudom milyen körülmények vannak kint náluk (bár sokkal rosszabb nem lehet, mert ott csak ők 3an élnének és nem 4 generáció egy kis házban.)De úgy gondolom hogy vannak náluk rosszabb körülmények közt élő és gyereket nevelő szülők is.És azt hozzá kell tenni nem ez volt a faluban az első eset hogy a gyerek elvátelének lehetőségét is megemlítette.
2012. ápr. 12. 19:27
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

És ez megéri a barátnődnek? Ennyi stressz? Egyáltalán minek jött haza csak szülni?

Terhesen repülni, ezt a "zaklatást" elviselni, egy kisbabával újra repülni - biztos megéri?

2012. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!