Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? Adnátok azt a...

Kíváncsicska kérdése:

Mit tennétek? Adnátok azt a tanácsot hogy mondja le a védőnői szolgálatot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm barátnője hazajött szülni (biztosítási okok miatt).Itthon a srác szüleinél lakik a csaj nem túl jó körülmények között.Májusra van kiírva szülni júliusban tervezik azt hogy visszamegy külföldre és folytatják az életüket.Innen jön a probléma.Mivel itthon nagyon szar körülmények között lakik a védőnő megemlítette neki,hogy akár el is vetetheti a babát tőlük /Tudja hogy a párja kint dolgozik és kint is éltek eddig/.Állandóan azzal van a védőnő elfoglalva hogy mindene meg lesz-e a babának ha kimennek,és miért nincs itthon az apuka.Mi lenne ha lemondaná a védőnői szolgálatot?Merjem azt tanácsolni neki hogy mondja le?Nem fogja rájuk küldeni a Gyámhatóságot?Miért nem tudja elfogadni a védőnő hogy itthon van addíg amíg itthon van a körülmények nem túl rózsásak de a körülmények ezt hozták és amint tehetik mennek is vissza.Kint ha jól tudom nincs is védőnői szolgálat.

Még mielőtt jönnek az olyan kommentek amikben azt taglaljátok hogy ez én vagyok köszönöm erre nem vagyok kíváncsi.Ha érdemben nem tudsz hozzászólni kérlek ne tedd.Mindenki azt gondol amit akar csak kérem a kérdésre válaszoljon.KÖSZÖNÖM!


2012. ápr. 12. 18:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeztek arra az anyukára, aki úgy megverte az 1 hónapos babáját, hogy tele volt zúzódásokkal, meg csonttörésekkel?

Emlékeztek, milyen képeket mutattak?

Ennél nem lehetnek rosszabbak a körülmények!!

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a gyerek születése után is meg lehet venni, ami esetleg hiányozna, mert az a kisgyerek még egy jól kipárnázott fiókban is el tud aludni. (Csak nehogy betolják.)

Különben sem tudná azonnal elvenni a gyereket, és különben sem ő venné el, hanem szólna a gyámhatóságnak, hogy menjenek ki a gyerekért, de nekik meg nem elég, hogy a védőnő arra hivatkozik, hogy pl. nincs... De mi nem lenne?! Pelenkát, ruhát, babahordozót úgyis fog neki venni a csaj.

Határozottan mondja meg a védőnőnek, hogy nem isten, ne fenyegetőzzön, mert a csaj is el tud menni a védőnő feljebbvalójához, és panaszt tesz.

2012. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Na akkor elmondom,hogy van ez:


Lemondani lemondhatja a védőnőt,akkor viszont a területileg illetékes gyámhivatal fog kimenni és ellenőrizni őket.Az nagyobb szívás,így ha szar helytzetbe vannak.

2012. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnek ez a feladata, látogatni a kismamákat, és babákat, nem? Esetleg nem lehetne neki elmondani a körülményeket? A másik meg az, hogyha valami tényleg lesz az anyukával vagy a babával, akkor őt is felelőségre vonhatják- nyilván nem kockáztatja az állását.

Próbáljanak meg olyan körülményeket biztosítani, hogy megfeleljen a védőnőnek is! Talán ez lenne a legegyszerűbb, én úgy gondolom.

Remélem megoldódnak a gondok.

Majd írd már meg mi lett légyszi.

2012. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőt a szülést követően lehet a jegyzőnél lemondani, írásbeli ajánlott, tértivevényes levélben elküldve.

De mivel kórházból hazaengedéshez szükséges az ő szakvéleménye, azt megelőzően legfeljebb azt teheti, hogy nem megy hozzá többet, de azzal cska magával tol ki. ÉRdemes lenne jobb viszonyba kerülni vele, megértetni, hogy el tudja majd látni a babát.

2012. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Van egy tippem hogy az lesz mint abban a másik esetben amit említettem.Nem lett semmi csak emlegette hogy felmerülhet a gyerek elvétele.Mondjuk azt nem értem, hogy miért kell feleslegesen emlegetni mikor ő is tudja hogy nem maradnak itt,és hogy jelen pillanatban a helyzeten úgysem tudnak változtatni hiszen ez egy kényszer megoldás volt.És igen valószínű hogy a csaj kint feketén dolgozott és nem volt biztosítása azért is jött haza (mert ugye ha be lett volna jelentve vagy lett volna melója jobban járt volna az ottani pénzzel).Szóval tuti nem kánaánban élnek, de élnek és a srác jelen pillanatban is dolgozik.Ennyi erővel nagyon sok embertől el lehetne venni a gyereket.
2012. ápr. 12. 22:32
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Lemondhatja a védőnői látogatást, de akkor helyette a családsegítő vagy családvédelmis fog kijárni, ami jelen esetben rosszabb lenne. Ha a védőnő úgy ítéli meg hogy nem megfelelőek a körülmények, akkor a kórházból való hazaadást nem engedi, de ezt már terhesség alatt jelzi a családvédelmisnek és innen a gyámhatóság foglalkozik vele. Általában valami alternatívát szoktak keresni, hogy mondjuk valahová máshová viszi haza a babát, ami ebben az esetben szintén nem megoldható.


Ami mindenféleképpen kell a babának: fütés (persze most jön a nyár, szóval ez elhanyagolható), vezetékes víz !!!. Ezen kívűl a minimális kelengye: pár darab ruha évszaknak megfelelő, pelenka, kiságy, fürdetőkád, ágynemű, ha valami nincs, akkor a családsegítő is tud segíteni, például ruhákkal stb.

Tehát ha vezetékes víz van és nem kútvizet használnak, akkor nincs gond, se áram, se egyéb más nem fontos most ebben a helyzetben. Gond még az lehet ha nincs hely a külön kiságynak, mert az nem szerencsés (védőnői szemszögből), ha egy ágyban alszik a baba a felnőttekkel.


Természetesen még olyan alapvető dolognak meg kell lennie, hogy ez egy normális építmény legyen, ne csak egy sátor, vagy tákolt bodega, legyenek nyílászárók, és ne legyen életveszélyes, bontásra ítélt az ingatlan.

2012. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy ha nincs más mód, akkor mehet anyaotthonba átmenetileg, amíg nincs más megoldás, tehát akkor sem veszti el a babát.
2012. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Repülni nem repül mert Németo-ba dolgozik a párja.Vezetékes víz áram vegyestüzelés van.Kiságyat babakocsit pont ma vették meg.Verni tuti nem fogják a babát!!!Ruha van.Pelus lesz.Szóval az alap dolgok megvannak ami szrintem kell.De milyen fura mikor a védőnő (ugyanaz) eljött hozzánk a köv alkalommal adott egy listát hogy mit kell beszerezni,és azon a listán nem csak alap dolgok voltak.Szóval az elvárás is más ha más környezetbe megy be?Hozzá kell tennem nem vagyunk jó móduak csak kicsit talán tisztább és rendezetteb lakásban élünk.
2012. ápr. 12. 23:44
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha van áram, víz, tető a gyerek feje felett, alap tisztaság és a gyereknek az alap dolgok, akkor nem fogják elvenni. Vannak szegény emberek, ez tény, de azért, mert nem olyan anyagi körülmények között élnek, mint a gazdagabb emberek, nem fogják elvenni a gyermeket. Ha a gyermek dolgai biztosítottak, nincs semmi gond. A védőnőnek ezt kell elmagyarázni.
2012. ápr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A lány családtagjai a közelben laknak. Vagy ismerős. MERt lehet olyan kompomisszumot is kötni, hogy ida viszik majd a babát az első napokban. De persze ekkor is a családsegítő vagy gyermekjóléti hivatal látókörébe kerülnek, mert ha bármit jelent a védőnő, nekik hivatalból foglalkozni kell vele. Én szociális munkásként dolgoztam, elmondom, mi volt az az ok, amikor nem engedket haza egy babát:

-nem volt tető, ablak a házon

-nem voltak ruhái a babának a születéskor, nem volt hol aludnia (mintha nem alhatna anyukával egy ágyban, de mindegy... )

-nem volt áram, víz vagy gáz, mert számlatartózás miatt kikötötték - itt a számlatartozáson van a lényeg mert ugye alternatív energiákkal is lehet már áramot fejleszteni, van, aki cserépkályhával fűt, tehát a lényeg a halmozott közüzemi tartozás

2012. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!