Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 13 hetes kisfiam...

Mit csináljak 13 hetes kisfiam nem hajlandó elfogadni a tápszert?

Figyelt kérdés

A kezdettől fogva tápszeres,2hónapos koráig tudtam adni neki anyatejet,de pótlásnak mindig kapott tápszert mert nagyon kevés tejem volt.De nem is ez a lényeg,hanem az hogy pár napja egyre kevesebbet akar enni.Eddig is csak100-120 körüli mennyiséget evett naponta 6szor,de pár napja 70-80 ml-t eszik.Ezt is nagy kínkeservesen,többszöri nekifutásra.Ma hajnalban is (4kor) evett 100ml-t,azóta 2szer 40 ml-t evett.Naponta 6szor eszik,este és éjszaka általában normális adagokat(120ml),de napközben...katasztrófa:(!Nem hiszem hogy a meleg miatt mert mikor nincs meleg akkor sem akar enni.Mindig mosolyog,huncutkodik kaja közben.Már nem is nézek rá,mert ha rá nézek miközben eszik,nevet,gügyög és nem eszik.A hozzátáplálás gondolom még korai,legalább a 4hónapos kórt meg kellene várni,igaz?

Segítsetek,járt valaki már így?


2009. jún. 18. 09:41
 1/7 A kérdező kommentje:
bocsi,'4 hónapos kort' akart lenni:)!
2009. jún. 18. 09:42
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a hozzátáplálás még korai lenne.

Esetleg próbálj tápszert váltani, hátha másikat elfogad.

2009. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez a helyzet, tegnap sem nagyon evett semmit. Ma hajnal 4 körül evett 100ml-t, azóta 40 ml-t evett, nem kell neki. Pedig mi nemrég váltottunk tápszert eddig nagyon ízlett neki. Most felénk sokan panaszkodnak erre, de a melegre fogják. Hát nem tudom, de remélem amiatt van.

2009. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is így jártunk, nem kellet neki semelyik tápszer.

Így most ízesítve néha elfogadja, + mi megkezdtük a hozzátáplálást orvosi beleegyezéssel. Sárgarépapüré, alma, sütőtök...

14 heteske anyukája

2009. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért etetted hatszor? Nekem úgy tűnik azért nem eszik ,mert túl gyakran kínálod. Várj még egy órát a megszokotthoz képest. A meleg miatt is lehet, egyébként amíg fejlődik nincs gond, az én babám egyszer öt napig nem evett(semmit, kizárólag vizet ivott), semmi baja nem lett. Még csak nem is fogyott.
2009. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4óránként eszik,egyszer kel éjszaka,az túl gyakori ekkora babánál?Eddig 3 óránkét evet,azt hittem ezért nem eszik annyit,de pár napja próbálom húzni az időt így 4 óránként eszik legtöbb esetben.Többet nem bír ki kaja nélkül.Miért a te babád hányszor evett 3 hónaposan egy nap?Köszönöm a válaszokat:)!
2009. jún. 18. 13:17
 7/7 anonim ***** válasza:
4-5 óránként, valójában ez nem igazán korfüggő, próbálj olyan beosztást találni, hogy megegye az adagját. Vagy legalábbis számodra elfogadható mennyiséget. Ne aggódj, annyit esznek amennyi kell nekik, ha nem tudod elhúzni akkor majd beáll magától a dolog, legkésőbb ha enyhül a meleg, addig viszont nem lesz baja, hidd el, ne görcsölj. Minden jót!
2009. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!