Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha 11 és fél hós és...

Az baj, ha 11 és fél hós és még nem jár? Feláll már kapaszkodva+négykézlábozik, oldalra 1 lépést tesz. Mások már járnak

Figyelt kérdés
36. hétre született,a gyerekdoki azt mondta,hogy nem számít.
2009. jún. 17. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

dehogy baj!

az se baj, ha csak másfél évesen indul el kapaszkodás nélkül!

2009. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

miért lenne baj, hogy egy még be nem töltött 1 éves baba nem jár??? én nem értem, hogy mostanában annyira siettetik a szülők, a társadalom ezt a mozgás fejlődést. elszomorító, mert akinek meg "le van maradva" a gyereke, állandóan stresszeli magát, meg hasonlítgatja a sok "zseni" gyerekhez a sajátját!

Fogadd el, hogy neked ilyen a babád, ekkor- és ekkor csinál dolgokat, és gyönyörű, és okos, és a TIÉD!!!


nekem is egy "lemaradt" babám volt, most már 3,5 éves, de így utólag tudom, hogy egyáltalán nem kellett volna végig idegeskednem azt a gyönyörű baba korszakot. semmiben sem különbözik a társaitól, és soha senki még nem vágta a fejünkhöz, hogy jéééé ti csak 14 hósan indultatok el.

2009. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1. szabály: Sose nézd a másik gyerekét. :D


Az én kislányom 13 hónaposan indult el. Ha megfelelően fejlődő babát szeretnél, akkor kövesd az 1. szabályt, hagyd a maga sebességén haladni a gyerekedet, ne vezetgesd kézen "lógatva", mert akkor még nem kész a járásra. Még akkor sem, ha amúgy "kéri" a baba. Sokkal többet teszel a mozgásfejlődéséért, ha hagyod, hogy ügyeskedjen önállóan - falnál, tárgyak mentén.

2009. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
11.fél hónaposan abszolút nem baj, sőt, a te babád a leírtak alapján nagyon ügyes. Az első felállástól még akár 3-4 hónap is lehet az önálló elindulás (sőt néha több). Próbáld meg figyelmen kívül hagyni, hogy néha milyen szuper gyerekekről olvasni (akár itt is), az átlag gyerek 11.5 hónaposan még nem jár. Segítségként olvasd el ezt: [link]
2009. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 14 hósan indult el egyedül.
2009. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most múlt 11 hónapos és még csak egy két lépést megy és aztán leül, nincs még kedve többhöz, nem is erőltetem. Majd megindul, ha Ő is úgy akarja
2009. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor még előrébb van, mint az enyém, szintén 11,5 hós, és még nem tud felállni sem! Nyugodj meg, semmi baja! :)
2009. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek más és más ütemben fejlődnek. Én 10 hónaposan indultam el, mig a hugim 15 hós koráig kizárólag mászva közlekedett, mégcsak nem is kapaszkodva lépegetett. Egyszer csak gondolt egyet felállt és elindult.

Most a lányom szintén 10 hósan kezdett totyogni, úgy hogy hagytam had haladjon a maga tempójában, a nővérem kisfia 13 hónapos és épp tegnap lépett először kettőt hármat, de még nagyon fél és sirva is fakadt.

Szóval a babád nincs lekésve semmiről, ne aggódj!


Jó babázást!

2009. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyáltalán nincs lemaradva a babád. Az enyém 9 hósan állt fel 10 hósan kapaszkodva járt.

Most figyelj! 11 hós volt amikor elkezdett mászni!!

Éppen ma 13 hós, és tegnapelőtt indult el.

2009. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont most mondta a védőnő, hogy 18 hónapos korig ráérnek járni. Az én babám 15 hónapos, de még csak pár lépést tesz egyedül. De úgy örül neki, tapsol meg sikongat! Én is meg voltam ijedve, mert körülöttünk is minden gyerek 10-12 hónapos korától jár. De azt mondta nekem a védőnő, hogy nem baj.
2009. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!