Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam pár napja kapaszkodva...

Kisfiam pár napja kapaszkodva feláll, ezért beraktam a kompba. Lábai kifele csámpítanak, ne eröltessem még a kompozást? Vagy miért van ez? 8 hós

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a kompot, úgy, ahogy van. Balesetveszélyes, ráadásul haszontalan. Majd ha eljön az ideje, hogy a gyerek két lábon haladjon, haladni fog komp nélkül is. Addig meg fölösleges terhelni a gerincét és az izületeit.
2011. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak is kifelé csámpulnak a lábai, járunk is Dévényeshez tornázni. Nekem ő kifejezetten nem ajánlotta a kompot, és úgy tudom, hogy a legtöbb gyógytornász is károsnak tartja. Így mi nem fogunk kompozni. Anélkül is meg fog tanulni járni, most még bőven elég, ha kúszik-mászik. Ha mindenáron segíteni akarod a lépegetésben, vegyél neki inkább járássegítőt, de szerintem még azzal is várhatsz 1-2 hónapot.
2011. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne használd, bár nem balesetveszélyes, de tényleg visszaveti a fejlődésben, tapasztalat.
2011. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Komp kuka, a bébit hagyd, had tanuljon meg felállni, és magától elindulni kapaszkodva.


Felesleges. A fiam is, a lányom is komp nélkül mint a villámok úgy rohangáltak kapaszkodva 8hónaposan, egy idő után a falba is tudtak kapaszkodni. Csak apróság: lányom 18án lett 10hónapos egy hónapja önállóan jár, néha bébitáncol. Ha segíteni akarod a fejlődését akkor inkább úszni vidd mint kompba teszed.

2011. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem segíti a komp a fejlődését, sőt, pont hogy hátráltatja! Nem jó, dobd ki! Szeretik a gyerekek, mert haladnak vele, mikor még saját erejükből nem tudnának, de azon kívül, hogy örül, ha benne ül, semmi haszna, sőt, csak kára van!
2011. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A bébikomp a legfeleslegesebb babaholmi, ami ráadásul károsodást okozhat a baba kialakuló csontozatában, gerincében. Semmi értelme, hogy egy kompban csüngjön órákig, miközben az álláshoz, járáshoz szükséges izomzat még nem fejlődött ki. Ha eljön az ideje, úgyis járni kezd. Az én gyerekeim soha nem voltak kompban, nem is vettem, mégis 11 és fél hónaposan maguktól mentek.
2011. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólokhoz!A kompot dobd ki a francba!!!!


Mégpedig ezért:

[link]

2011. nov. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi használtunk kompot, bár napi 10-15 percnél nem többet. Akkor tettem bele, amikor már felállt. Nekem nagy segítség volt, mert napközben amikor főztem, őt is ki kellett vinnem a konyhába, és nem kellett a fél kezemen tartanom, és nem törölte fel az amúgy hideg padlót. Szeretett benne lenni. Egyébként 7 hónaposan állt fel, és 10,5 hónaposan önállóan járt.
2011. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!