Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiasok, adnatok...

Tejallergiasok, adnatok tippeket ti miket vesztek amiben nincs feherje?

Figyelt kérdés
Aki mar regebb ota benne van, biztos kitapasztaltatok mar, miben nincs tejfeherje. Babaval a vasarlas, cimkebongeszes nem 2 perc...Apro dolgok, pl. tegnap talaltam gesztenyes "turo rudit" az Auchanban, persze nem emlekszem most a nevere, geszti eszti talan. Van esetleg virsli, fozokolbasz? Vagy majas? Koszi elore is!

2012. ápr. 7. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A Délhús gyártónak van sok olyan terméke, amiben nincs tejpor. Pl: Délhús Gála termékek (sült sonka, sült karaj stb).

Kenőmájast nem találtam olyat amiben nincs tejpor, azt jobb házilag készíteni. Le kell sütni májat, összeaprítani kis margarinnal és fűszerekkel pépesre kikeverni és kész is.

2012. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, Geszti Eszti és Gesztenye Marci létezik abból amit írtál, itt az oldala:

[link]

2012. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet adni zabtejet, rizstejet, a lányom nem issza meg sajnos. Létezik kókusztejpor, amit vízzel kell elkészíteni és pl.: DM-ben kapható. Ízesítés nélkül nem sok íze van, nézz utána hátha nektek beválik.
2012. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok májkrém van amiben nincs tejszármazék.

igenis böngészni kell,igy a gyerek is hozzászokik hogy anya megnéz mindent,és egy idő után te is tudni fogod hogy mit vehetsz.sok felvágott van amire azt mondták hogy semmi tejfehérje nincs benne,de a pultbol kikértem a papirját az összetevőkről,és láss csodát,mégis volt benne valami ami miatt tiltólistás.

2012. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a címkeböngészést nem tudja megúszni az ember, mert van, hogy egy terméknek változtatnak az összetételén.

Én inkább olyanra hívnám fel a figyelmed, hogy az ételízesítők, leveskockák is tartalmazhatnak tejszármazékot. Ami tuti nem, az a Knorr.

A vaniliáscukor, puding témakörben én a dr. Oetkert és a Mrs. Baker-t (Lidl) használom, ezekben nincs. Szárított élesztő dr.Oetker.

Felvágottakban a Pick oldalára felmentem, és ott elég sokat találtam, amúgy olvasgatok, de van kimondottan, tej-, szója-, gluténmentes felvágott, nem tudom ki gyártja, de nálunk "Tökömfalván" is lehet kapni.

Glóbus családi májkrémje se tartalmaz tejterméket, ráadásul meglepően kevés adalékanyaggal készül.


A geszti Eszti és a Gesztenye Marci nyomokban tartalmazhat tejterméket, kérdezz rá a dokitoktól, hogy olyat ehettek-e, mert a tejallergiások általában olyat sem ehetnek.


Van vizeszsemle, de a kenyereket már olvasnod kell, keress egy márkát, ami jó nektek, a pékárukat nem szokták változtatni.


Rizstej, zabtej, kókusztej, rizstejszín, zabtejszín létezik, a "tejek" ízesített változatban is, bár én önmagában nem adom, mert Pregomin tápszert iszik.


LIGA margarin tejmentes, ennek van tégla változata is; csészésből még a Delma light; de vannak nevenincsek, amikre rá van írva, hogy nem tartalmaz tejterméket.


Ja, és Hulala tejszínhabot sem ehet, mert kazeint tartalmaz, amit a tejallergiások nem ehetnek.

2012. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, 2 éve tejallergiás az egyik, két kicsivel böngészek a mai napig. Ez van, nem lehet megúszni. Meg kell tanulnia a gyereknek, hogy anyának néznie kell mi van benne. Hí így "nevelődik" Természetes lesz neki, hogy nem ehet mindenből. A 2,5 évesem már ha a kezébe kap valamit idenyomja, hogy olvassam el!!!!!!


Egyébként orsi virsli pl jó. pick párizsi, gyulai májas azt hiszem, most van egy fajta májas a pennybe elég drága, nem tudom a nevét, nagyon finom.

2012. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! :)

2,5 éves a kisebbik fiam, 10 hónapos kora óta tejmentes diétán van, mert tejfehérje allergiás.

Az olvasást nem úszod meg, mivel sajnos olyan dolgokban is lehet tejszármazék, ami valószínűleg eszedbe sem jutna, pl. mint a tejsav az olívabogyóban vagy a szójaszószban.

Az eleje nagyon nehéz, én sokszor kínlódtam, hogy mit adjak neki enni. Bár abból a szempontból viszont könnyebb volt, hogy csak pár dolgot kellett neki pótolni, mert még nem kért magától semmit. Most, hogy már van akarata, ez a része jóval nehezebb, főleg hogy van egy 5 éves bátyja, aki mindent ehet és ugye tőle lát egy csomó mindent, pl. joghurt.

Még szerencse, hogy már nem olyan pici és hogy nincs baja a szójával, mert szójajoghurtot, ill. pudingot is lehet kapni, amik nagyon finomak, így azzal pótoljuk neki az élményt :) Csak sajnos a szója erősen allergén, így nem igazán szokták ajánlani.

Ja és van rizs-, zab- ill. szójatejszín is, amit tejszín vagy tejföl helyett lehet használni, azért ezek lényegesen megkönnyítik a főzést.


Kérdezz nyugodtan, nagyon szívesen segítünk! :)

2012. ápr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizony a szójával érdemes vigyázni, nálunk 7 hónap múlva erős keresztallergia jelentkezett!!! Pedig havi egy-kétszer kapott szójás dolgot, épp a puding miatt (nagytestvér miatt).

És ne mondjam milyen a tej+szójaallergia. Alig van dolog amiben nem lenne szójalecitin :(


Valamelyik válazsoló voltam (aki két éve cimkét nézeget :)

2012. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!