Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordíthat az édeasapjától...

Miért ordíthat az édeasapjától 3 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Egy percre sem tudom a kezébe adni, mert ahogyan átvenné tőlem a pici égtelen ordításba kezd. Miért lehet?
2012. ápr. 7. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hozzád szokott, vagy valami van az apukán,ami megijeszti. Szakál,illat stb. Szoktassátok az apukához,nem baj,ha egy picit sír. Tedd az ágyába és az apuka beszéljen hozzá,simogassa és próbálja felvenni. Ha nem megy,akkor tegye vissza a kiságyba. Ilyenkor te ne legyél a közelében.
2012. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Viszont ha látogató jön hozzánk és átveszi, akkor fülig ér a szája. Érdekes...
2012. ápr. 7. 10:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, akinek a lánya 2 éves koráig sírt, ha férfi közeledett felé.

A saját édesapját 1-másfél éves koráig nem tűrte el maga mellett.


Se szakállas nem volt, se büdös.. parfümöt sem használt.

2012. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem,hogy ok nélkül sír egy kisgyerek,a babák látják az aurát,érzik a szüleik érzelmeit,figyelik milyen a hangulatuk.Kisfiamat nem engedem a nevelőapám közelébe,mivel olyan szörnyű dolgot tett amiért nem engedném a gyerekem a közelébe,viszont az első 2 hetet édesanyámnál töltöttük,és ha otthon volt a nevelőapám,kisfiam nagyon nyűgös és rossz kedvű volt,rá se nézett,ha belépett a szobába sírt.persze most nem azt mondom,hogy a babád apja rosszat csinált de valami van a háttérben.
2012. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az van a háttérben, amit az első válaszoló írt, hogy folyton veled van, és hozzádszokott. Az én fiam is csinálta ezt, mikor apát alig látta. Aztán pici időkre mindig ölbe vette, beszélt hozzá, megszokta. De a barátnőm kislánya mai napig (most 1 éves) nincs el az apjával, ordít az anyukája után, mert folyton csak vele volt, mindent ő csinált.
2012. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Valami van a háttérben" :-D Igen, amúgy a gyerekek, pláne a 3 hónaposan olvassák a bűnügyi rovatokat visszamenőleg, és ha valaki valami rosszat tett, azt nem szeretik. De egyébként az a legszebb a csecsemőkben, hogy nem hangsúlyozom NEM érdekből szeretnek, hanem csak úgy spontán, amire sjnos nagyon sok felnőtt már nem képes. Persze ha beleületjük generációkon át, hogy nem szeretjük a kalapos bácsikat, akkor nem fogják szeretni a kalapos bácsikat.

Egyébként az van, hogy valóban megszokott téged a gyerek, majd megenyhűl ha fokozatosan szoktatjátok az apához:-) Nálunk pl. 2 napja nem fürdetheti az apja, mert úgy ordít mintha nyúznák, csak én fürdethetem.

2012. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kiparodizálni..nem azért írtam...csak egy példát írtam,hogy a gyerekek tudják ki milyen ember...valószínűleg itt tényleg az a probléma hogy a kérdezőt szokta meg a baba..ettől még helyén való amit írtam
2012. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem állt szándékomban kiparodizálni, bocs:)
2012. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

SZiasztok!

Köszönöm mindenkinek! Nagyon jó lenne, ha néha kivenné a kezemből a picit, mert a naggyal így szinte semmi kizárólagos időt nem tudok eltölteni, pedig szüksége lenne mindkettőnknek rá. Kénytelen vagyok vagy a szomszédot áthívni, vagy valamely másik családtagomat ha valamit el kell intéznem. Az a furcsa, hogy mindenki másnál jól érzi magát, tehát apukámnál is, pedig ő is férfi, sőt a sose látott szomszédasszonyt is nagy nevetéssel jutalmazta meg. De ha jön az apja, akkor mindennek vége... :-(

Elég hasfájós a pici, a férjem ezért nagyon ideges, lehet, hogy ezért? De ha próbál vele kedves lenni, akkor is ilyen a pici vele.

2012. ápr. 7. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem egyáltalán nem bírja a gyereksírást. Ezt addig nem tudtuk míg meg nem született a fiúnk. De szinte betegesen írtózik a gyereksírástól, ha a gyerek már csak nyafogni kezd, látom rajta, hogy megy fel benne a pumpa, ideges lesz, kérdezgeti mi a baja, csináljak valamit, ne sírjon, biztos fáj valamije stb. Egyzserűen ideges lesz ha sír a gyerek (10 hónapos) feszült, stresszes, idegroncs, a gyerek mégis imádja, nem érez az semmit, meglátja már vigyorog is, bújik az ölébe. Amikor bőgicsél, és a párom idegbeteg miatta, én akkor is odaadom neki, hisz az élet nem áll meg, ő akkor is ideges, a gyerek akkor is örül neki, mosolyog rá. Szóval szerintem nincs alapja annak, hogy amiatt sírna az apától a gyerek, mert az ideges.

Hány gyerek találkozik ideges szülőkkel...a világ tele lenne bőgőmasinákkal:-)

Valami más lehet, talán a hangja..nem túl dörmögő? Vagy egy nagyon banális ok, hogy ritkán látja a gyerek az apját.

2012. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!