Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kézben alvó kisbabát...

Csak kézben alvó kisbabát hogyan szoktathatok rá, hogy elaludjon az ágyban magától?

Figyelt kérdés
4hónapos. Szinte csak kézben hajlandó elaludni, ringatással, zenével, stb. Fáradt, ásít, dörgöli a szemét, de nem hajlandó megmaradni a kiságyban. Ez csak nappal probléma, este alszik rendesen. Kérlek, segítsetek mert ez így senkinek sem jó. Tudom, hogy elrontottam, de fogalmam sincs hogyan változtassak
2009. jún. 17. 12:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád 12:37-es?
2009. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
6 hónapos
2009. jún. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 9 és fél hós. Az első három-4 hónapban hasfájós volt, sokszor csak ölben aludt el, férjemmel felváltva altattuk. Aztán 4 hónaposan megerőszakoltam magam és "bekeményítettem". Már nagyon fájt a karom és derekam a sok ringatás miatt és láttam, hogy dörzsöli a szemét és letettem a kiságyba, hagytam kicsit sírdogálni (kb. 5-8 percig) és egyszer csak CSÖND lett! Bementem hozzá és elaludt. Aztán délután is ugyanezt eljátszottam. Ez ment 8 hónapos koráig, aztán közbe jött a fogzás és már megint igényli az ölben alvást, szeretgetést. Néha elalszik magától játék közben, de néha ölben alszik el (5 perc kb.) Szerintem vannak változások, mikor mit igényel. Ez van! Amikor csak tudom, ringatás nélkül lerakom (12 kilós), de van hogy annyira sír a fogacskája miatt, hogy muszáj segítenem neki. Babája válogatja!!! Kitartás!
2009. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
szia kedves utolsó. Igen, az én babám is hasfájós, ezért szoktunk rá. Most kipróbáltam, ez nagyon húzós lesz. Elképesztő mennyire sír.
2009. jún. 17. 14:23
 15/16 anonim ***** válasza:
Csak kítartás!Az én pici kisfiam is nagyon sokáig ölbe aludt el és sokáig kellett tartani de lassan és kitartással leszokott róla!Tedd a kiságyba és feküdj mellé ha olyan fogd a kezét aztán egy pár hét múlva menni fog neki egyedül is az alvás!
2009. jún. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13:29-es vagyok. Ne add fel, tudom nehéz lesz. Lehet eltart 3-4 napig, talán egy hétig is, de utána neked és a babódnak is sokkal könnyebb lesz. Nem könnyű tartogatni a babákat, kikészül a derekad, karod stb és egy gyereknek egészséges anya kell, nem egy fizikailag-lelkileg gyenge anyuka. Én néha vele együtt sírtam, csak a másik szobába, de meglett a hatása és most már könnyen elalszik. Bár most megint igényli egy kicsit a fogzás miatt és odabújik előtte és 5 perc múlva elalszik, de majd visszaszokik az egyedül alváshoz, csak most nagyon nyűgös és nincs szívem lerakni.
2009. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!