Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak kézben alvó kisbabát...

Csak kézben alvó kisbabát hogyan szoktathatok rá, hogy elaludjon az ágyban magától?

Figyelt kérdés
4hónapos. Szinte csak kézben hajlandó elaludni, ringatással, zenével, stb. Fáradt, ásít, dörgöli a szemét, de nem hajlandó megmaradni a kiságyban. Ez csak nappal probléma, este alszik rendesen. Kérlek, segítsetek mert ez így senkinek sem jó. Tudom, hogy elrontottam, de fogalmam sincs hogyan változtassak
2009. jún. 17. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

leteszem, sír egy darabig, felveszem megnyugtatom visszateszem, és így tovább míg el nem alszik. Lényeg, hogy ne a kezedbe hunnya le a szemét, vagyis aludjon el.

Nekem 3 hétig ment ez. Nem könnyű, de megéri.

Simizd a hátát, énekelj neki, mikor az ágyba visszateszed. Ne menj ki, csak akkor, ha már nem bírod és számolj 10-ig majd menj vissza hozzá, érezze, hogy ott vagy

2009. jún. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hasonlóan az első válaszolóhoz. Ha sír a kiságyban felveszem, ringatom, leteszem... néha ezt el kell játszani párszor.
2009. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És mekkora volt a te babád? 3 hét után leraktad és sírás nélkül elaludt? mennyi ideig hagyod sírni? Sosem hittem, h ilyen anya leszek, de szinte elviselhetetlen hallgatni ahogy sír, ráadásul potyognak a könnyei.
2009. jún. 17. 12:33
 4/16 anonim ***** válasza:

Minden héten jobb volt és egyszer csak betettem az ágyba és elaludt magától. Nem könnyű, én sírtam vele együtt. Ne legyen lelkifurid, mert ez neki is jobb. Kényelmesebb is. 2 hós volt a babóm mikor ezt elkezdtük.

Hidd el menni fog neked is, kitartás

2009. jún. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt ezzel gondom, mert én úgy szoktattam, hogy az ágy a "nyugalom szigete", szeret is benne lenni. Tegnap viszont a Suttogóban olvastam, hogy hogyan lehet az "öli" babákat az ágyhoz szoktatni. Ha megvan olvasd el, hátha bejön.
2009. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, változó volt, hogy meddig hagytam sírni. 5-10 perceket. Ami mindig csökkent. Szerintem az 1 hét a legrosszabb. Ha az meg van, akkor már csak 2-3 perceket sírt
2009. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kicsit meg kell keményíteni a szívedet, mertz nem jó megvárni, hogy teljesen megszokja az ölben altatást. Gondolom már így is megszokta. Én nem is venném fel, csak simogatással nyugtatnám és beszélnék, énekelnék neki. Sajnos itt a megelőzés a fontos. Ha már megszokta, akkor csak könyörtelen módszerekkel tudod leszoktatni. Persze én is ringattam a hasfájós időszakban, de soha nem aludt el az ölemben.
2009. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nekem sem alszik az ölemben, csak a karomban alszik el. Utána már le tudom tenni. Én is sírok vele együtt, ráadásul ő nagyon akaratos, nem hagyja magát. Kinyomja magát, megfeszül és sír. Az ággyal sincs baja, az ELALVÁS a gond. Kipróbálom és köszönöm.
2009. jún. 17. 12:40
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves első 12-37-es. Nem mindenkinek sikerül ez, mint neked. Vannak olyan babák, akik az első perctől elalszanak az ágyukba, de van olyan időszak, mikor testi kapcsolatra van szükség az anyjukkal. Hogy , hogy neked soha nem vot problémád ezzel
2009. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12.37-es vagyok. Szerencsére egy nagyon nyugodt babával ajándékozott meg a sors. Nagyon sokat szeretgetem, de erre alvás előtt nincs szükség.
2009. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!