Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből álljon az 1 éves anyatej...

Miből álljon az 1 éves anyatejes kisfiam étrendje?

Figyelt kérdés
Eddig naponta egyszer kapott gyümölcsöt és egyszer főzeléket, a többi mind cici volt, még a szomjoltó is. Nem ismeri a cumisüveget és a csőröspoharat sem. A főzelék amit kapott szinte mindíg üveges bébiétel volt, abban bíztam, hogy abban legalább egészségesebb a zöldség és a csirkemell, mint amit a multikban lehet kapni. Nálunk falusi áru nincs sajnos. Vasárnap elmúlt 1 éves és most nem igazán tudom hogyan tovább!? Mi legyen a reggeli,a tízórai,az ebéd,az uzsonna,a vacsora és mikor kapjon cicit? Mi legyen a szomjoltó és hogyan szoktassam rá? Ő a mai napig cicivel alszik el és azzal is ébred fel, ez meddig maradhat így? Kérlek írjátok le a napirendet,de csak az válaszoljon aki hasonló cipőben volt és 1 éves koráig anyatejet adott a babájának. Köszönöm!
2009. jún. 17. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvass bele ebbe a blogba, esetleg írj a lánynak. én más kapcsán találtam rá, de annyira jó a blogja, hogy folyton olvasom. Itt a második kisfiú most volt 1 éves, és ugyanúgy csak szopizott mint a te babád. Most kezd hozzátáplálódni. www.dilidomino.freeblog.hu
2009. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
:) Addig alhat el cicivel, amíg szeretne... Nekem a kislányom jövő hónapban lesz 3 éves, és még 50%-ban cicivel alszik el, és éjszaka is igényli. De ugyanígy volt a nővérével is.
2009. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! 11 hós, anyatejes a lányom. Éjjel-nappal kb.3-4 óránként cicit kér. Szoktam neki adni úgy 7 hós kora óta vizet, rendes pohárból issza, megszerette. Szomjoltónak persze gyakran cici van nálunk is, de azért próbáltam a vizet, hogy megszokja, szívesen igya és ez sikerült. Én is a bolti, bio bébiételekkel kezdtem, szinte mindenfélét eszik már, de hihetetlenül kis mennyiséget. Mondjuk a pici üveges Hipp banán babakaja felét... azt hiszem, az kb. 50gramm. Nem nagyon aggódom a dolgon, az anyatejjel mindent megkap,amire szüksége van.

Újabban a bébiétel helyett inkább azt kóstolgatná szívesen, amit mi eszünk, engedem is neki, tudja ő, mi a jó. Amiből kér, kap, de minden étkezést cicivel fejezünk be. Aludni is cicivel szoktunk, ébredni is, szerintem nincs ezzel semmi baj. Leírom neked, kb. mit és hogyan kap egy nap, hátha segít valamit.

5 óra: szopi

fél 8 körül: szopi

10 körül: gyümölcs, buláta, kölesgolyó, ilyesmi+szopi

13 körül: ebéd, amit mi eszünk (levesből zöldségek, kis levével, szárnyasokból pici husi, főzelékek szinte bármi), vagy kinyitok neki egy bébiételt (paradicsomosak a legnyerőbbek nálunk) abból eszik, majd szopi és azon be is alszik

15 körül, ébredés után: kenyér, babakeksz, bármi rágcsálnivaló, plusz szopi

18 körül szopi

19 körül kap a mi vacsinkból (kapott már pici tojást, sajtot, szoktam adni joghurtot, imádja a kenyeret rágcsálni, stb.) majd fürdés és elalváshoz nagy-nagy szopi (ilyenkor szopizik a legtovább).

Még legalább kétszer ébred éjjel szopizni.

Nem tudom, erre gondoltál-e, segítettem-e valamennyit. Én úgy vagyok vele, hogy próbálom figyelni a jelzéseit, azt adni neki, amit ő szeretne. És szopit bármikor, bárhol. :-)

2009. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A harmadik válasz tökéletes, nagyon köszönöm, sokat segítettél! Én nagyon szeretem szoptatni a babámat, úgyhogy akkor bátram adhatom még amikor csak kéri. Persze bevezetem mellé a szilárdakat is, ahogy leírtad! :)
2009. jún. 17. 14:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!