Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós körüli anyatejes...

11 hós körüli anyatejes babátok étrendje?

Figyelt kérdés
sokat segítenétek ha leírnátok nekem babátok aki igény szerint szoptatott baba,milyen az egész napos és éjszakai étkezése.mit eszik,mennyit,mikor?cicizést is írjátok le légyszíves!valamit nem jól csinálok,szerintem.most 10,5 hós
2010. dec. 19. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ma 10 hós a lányom.

7 körül ébred, szopizik

8 reggelizik, azt amit mi is, pulykamellsonka, virsli, sajt, sajtkrém, vajkrém, májkrém/saját készítés/, kapott baracklekvárt, puliszkát túróval,tejföllel, kefir, joghurt,

fél 10 - 10 kor szopi, gyümölcs- ha kér

aztán alszik, kb 3-4 órát, ébredéskor szopi, ebéd - főzelék. De ha olyasmit főzök amit ő is ehet, nem főzök neki külön. Természetesen próbálok minél gyakrabban közösen főzni.

Aztán elmegyünk oviba a tesóért, amikor hazaérünk 4 után gyümölcsözünk.

18 óra vacsi, ha a mienkből ehet azt kap, ha nem tejpépet.

19 óra fürdés, utána szopi, kb fél 8 kor már alszik, reggelig


Elég keveset iszik, reggelihez teát kap. Hipp instantot vagy csipkebogyó hibiszkusz teát, a tesóval. Egyébként vizet, 100-150 ml/ nap.

2010. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, h amikor a tesóért megyünk alszik még 40-50 percet. Ovi után sétálunk egyet, h a nagy mozgásigénye is ki legyen elégítve.
2010. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hülyeséget csináltam szerintem,mert hetek óta azon vagyok,hogy éjjel ne cicizzünk,és így nappal elvettem tőle...nem kellett volna?amúgy kéri,főleg délután.rosszul gondoltam,azt hittem,ha nappal nem kapja,akkor éjjel sem fogja.ez így neked nagyon jó!mit csináljak?
2010. dec. 19. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4-5 hetes kora óta átalussza az éjszakát, az éjszakai evéshez nincs hozzászokva.

Szerintem nappal biztosan addig hagynám szopni amig az mindenkinek jó, ha napi 5ször, hát akkor annyiszor. Ha nappal eleget szopik, akkor talán éjjel sem ébred fel enni. Meg egy ekkora baba már nem csak az anyatej miatt szopik, hanem az anya közelsége miatt is.

A fiam 18 hós koráig szopott, akkor is azért választottam el, mert jött a nyár és a pólómat állandóan huzigálta, bújt be alá. 2 hónap alatt sikerült elválasztani teljesen. Most 3 éves, amikor a tesó született lelki-beteg volt, h ő nem szopizhat. Nem is gondoltam, h emlékszik arra, h ő szopizott, mert már egy éve nem.

2010. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!