Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gyermeket "mertek"...

Hány gyermeket "mertek" szülni Anyukák?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy az adott körülményetek között...pénz...tartalék stb.
2012. márc. 28. 20:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Nekem most van egy 9 hós babám,de nem merek még egyet szülni. A férjem előző házasságából van 2 kiskorú gyermeke,a válásnál pedig elbukta a férjem a házát,tehát velem most nulláról kezdte. Mivel szívünkön viseljük a másik 2 gyerkőc nevelését,és a férjem nem hétvégi apuka,így 3 gyerkőcünk van. Nem szenved kislányunk semmiben hiányt,viszont nyaralni nem voltunk 4 éve,semmi tartalékunk nincs. Lehet,hogy szívem mélyén babáznék még egyszer,de a realitás talaján járok,és szeretnék ennek az egynek mindent biztosítani. :) Majd meglátjuk...
2012. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk nem pénzkérdés. Úgy érzem,hogy egy gyermekre vagyunk programozva,aki már velünk van. Ha csak a pénzen múlna,egy focicsapatnyi gyerekünk lenne.
2012. márc. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekünk van. Mind a három 4 éven aluli :)

Nálunk nem pénz kérdése a 4.baba. Mindenünk megvan, ház, 2 kocsi, nyaraló, tartalék stb...én szülnék még, férjem már vacilál, de ha nagyon akarnám rá tudnám beszélni :)

2012. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Egy egy éves van, most várjuk a másodikat. Talán 5-6 (vagy több) év múlva bevállalunk egy harmadikat, ezt majd akkor tudom, hogy akkor "milyen világ lesz", egyenlőre ezt a kettőt szeretnénk felnevelni, nekünk egyszerűbb volt sok szempontból gyorsan egymás után vállalni őket.
2012. márc. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk egy fél éves angyalka hoz mosolyt az arcunkra minden nap. Megszületése után még lelkes voltam, mert a sok ilyesztő story és ,,nehéznek" számító szülésem ellenére én a hatalmas adrenalintól nagyon könnyen dolgoztam fel lelkileg (testileg már nem éppen) a szülést. Azt hittem lesz sírás, kiabálás ilyesmi...Ehez képest csend, kedves szavak, utasítgatások, hogy éppen mit tegyek és mire koncentráljak és még a begörcsölt lábamat is masszírozta az dokim:D Én annyira féltem, sokkal horrorisztikusabbnak gondoltam.

Hát ez után én úgy gondoltam bármikor tudnék szülni. Ha az lenne a kérdés amit kiemeltél...merni bármikor mernék:). Párom mindig két gyereket szeretett volna. Nekem az a max lenne, mert mi hárman vagyunk testvérek és látom, hogy bármennyire is igyekeztek a szüleink nagyon nehéz 3 gyereknek a bizalmasának lenni és igazságot tenni köztük...

Szerencsémre a kislányom nagyon nyugodt baba volt így felelőtlenül 100x is kijelentettem, hogy én bizony bármikor benne lennék a tesóban.


Aztán bennem nagyon megfordultak a dolgok. Megismerkedtem a szokásos babanyügikkel amikkel eddig nem és rájöttem, hogy tényleg fárasztó anyának lenni. Emellett bár bármikor képes lennék szülni én eszméletlenül utáltam terhesnek lenni. Az a rengeteg hányás...fejfájás...szédülés...bevizesedett mindenem...naponta kaptam intravénásan vasat... Szinte NonStop csak bőgtem, hogy hogy megbántam a dolgot. Mikor pedig megszületett... leírhatatlan öröm volt. Így utólag megérte és ha nem lenne 9 hónap helyett csak max 3 akkor lelkesebb lennék újra belefogni. De az a végeláthatatlan hosszú idő... Ahogy telnek a napjaim és lassan sikerült a felszedett (babával együtt) 30 kg-ot is leadni és a régi ismerősök megdöbbennek, hogy én komolyan anyuka vagyok...valahol úgy érzem nem tudnék még egyszer mély levegőt venni is újra belekezdeni és ugyan így végigcsinálni a terhességtől a brutális fogyókúráig... Ráadásúl én szerettem volna sokáig szoptatni ami egy hétig működött és ez nagy törés volt bennem. A fogyás után most még ott tartok, hogy ruhában nincs különbség, de strandra nem mennék. Még most fogok belefogni abba a néhány plasztikai korrekcióba amire úgy érzem a terhesség miatt szükségem lett.(30 kg az a bőrömnek is 30 kg volt!!!)Szeretnék igazán nő maradni anyaként is, de nehéz. Ez a dolog éppen ugyan úgy, hogy nem 3 hónap a terhesség nem is néhány hónap után fog sikerülni. Az egészet pedig előröl kezdeni??? Nekem tartalék erőm nincs ehez. Persze lehetséges, hogy egyszer lecserélem a magassarkút sportcipőre és akár felhagyok még a műkörömmel is...és minden vágyam csak az lesz, hogy még egyszer kezemben tarthassak egy saját kisbabát. De még most úgy érzem, hogy így előre tudván mi mindent kell ehez áldozni úgy gondolom, hogy egyenlőre szeretném magamat most jól érezni igazán. Párom valahol megérti, de inkább elfogadja és ő is reméli, hogy azért lesz ez még máshogyan is. De nincs oka elégedetlenkedni hiszen még mi javában babázunk. Meg aztán "Pillanatnyi elhatározás szüli a gyermek utáni vágyat....."(Elisabeth Stone)

2012. márc. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hány hónap alatt sikerült lefogynod? és mit csináltál? tornáztál?
2012. márc. 29. 09:52
 17/20 anonim ***** válasza:
1-et sajnos. Nagyon sokszor gondolok egy kistesóra, de az anyagiak nem engedik. Bár ha becsúszna biztosan fel tudnánk tisztességgel nevelni, de a biztonságra kell törekedni.
2012. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
3 hónapomba telt és kimondottan nem tornáztam de kemény fogyókúrát csináltam. Nagyon minimálisat ettem és rengeteg vizet ittam. Sajnos konditerembe nem bírtam elmenni, mert fáradt voltam folyamatosan. Azért belülről csak megviselt a dolog. De nekem mindig is úgy ment a fogyás hogy nem ettem és kész. Egyébként 50 kg vagyok. Tehát nem egy 2x ekkora akinél nem lett volna látványos ez a 30 kg súlyingadozás... Viszont a picúromat már mióta a fejét tartja önnállóan emelgetem és a rubint réka:baba-mama torna 1-1 feladatát csináljuk. Azért csak ennyit, mert néhányszor elkezdtem de csak ezek tetszettek neki. Viszont annyira, hogy imádja ezért minden nap játszunk ilyet.:) Viszont enni egy jót azóta sem merek mert volt olyan hogy feladtam az önsanyargatást 2 napra és 3 kg felcuppant:D Után azt meg egy hét volt visszakinlódni. Ha megkívánok valamit egyből arra gondolok, hogy mit kéne utána szenvednem miatt ezért hirtelen már el is megy tőle a kedvem:) Viszont azért normális kis mennyiségű adag ételeket eszek naponta többször is, de bírnék én jóval többet is:)
2012. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Decemberben született meg a 2. babnk, a nagy 2 éves. Nem szenvedünk hiányt semmiben sem, két gyereknek pelus, a kicsinek tápszer, kaja, minden megvan, mindez úgy, hogy a picim megszületése óta (tehát az utóbbi 3 hónapban) saját zsebből 1 millió ft-ot költöttünk a házunk felújítására. Ha a házunk készen lesz (pl. a következő 2-3 évben), akkor simán bevállalnék még egy babát, mert el tudjuk tartani, főleg, ha nem építkezésre megy el a pénz. De tény és való, hogy ebben a hónapban kajára nagyon szórtuk a pénzt, írtam ebben a hónapban, hogy mire költöttünk és a végösszeg kétségbeejtő. Ideje volna megint bevásárlólistát írni, és akkor többet tudnánk spórolni.
2012. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Babócás ***** válasza:

Szia!

Mielõtt nem szültem ok gyerekre vágytam (kb. 6-ra). Miután megszülettett a most 13 hónapos lányom, úgy döntöttem nem akarok testvért... Nem a pénz matt, egyszerūen õ a mindenem. Nem tudom, hogy valóban ugyanúgy tudnám-e szeretni a többit, vagy máshogy látnák, hogy kivételezek...stb. Ezt nem szeretném. A másik nagyon nehéz volt a szülés...félnék belevágni mégegyszer. A harmadik pedig, néha ez az egy gyerek is lefáraszt :-) . Akkor a többi?! Nekem nincs segítségem. A nagyik távol, a pàrom dolgozik.. Így úgy érzem 100%- os vagyok. Maximálisan oda tudok rá figyelni.

2012. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!