Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, annyi mindent olvasta...

Anyukák, annyi mindent olvastam, hogy most már teljesen össze vagyok zavarodva, írjátok le nekem a hozzátáplálásról a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem,írjátok le nekem mindent:),ti hogy kezdtétek,mikor melyik étkezést váltottátok ki,mennyi idő alatt,milyen sorrendben milyen ételt adtatok?Olvastam itt hogy 2 étkezés között is adnak a babának enni(pl:tápszer-főzelék között,gyümölcsöt),miért?Nem fájdul meg a baba pocakja ha nagyon megterhelik?Tejpépet mikor?Bocs a sok kérdésért,de kezdő vagyok:)!

4hónapos a babám és szeretném elkezdeni a hozzátáplálást,tápszeres.


2009. jún. 15. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Az én babám is tápszeres, 3 hós és már egy ideje kap gyümit, krumplit, répát. Én csak két etetés között adom neki, amolyan desszertként. Először almalével kezdtem, amikor már megszokta az ízét, adtam neki pürésítve. A répát és a krumplit megfőzőm is pórésítem, ezt nagyon szereti.
2009. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Most lehet hogy sokan majd jól lepontoznak :( de leírom neked szívesen, hogy mi hogy csináltuk ( a gyerek orvos és védőnő is tud róla)


4 hósan kezdtük a picim is tápszeres elejétől fogva.

Először is próbáltam neki az almát 2-3 alkalommal, nem ízlett neki nem kérte én nem erőltettem, adtam neki banánt és nem csak 1 kanállal hanem amennyit kért, aztán bébiételt persze a korának megfelelőt és ebből is annyit amennyit kért nem vettem el tőle.


Most 5,5 hós és így néz ki a napunk:

reggel 9 fele kel 10 órakor gyümi (banán +alma) egy-egy egészet megeszik vagy üveges bébidesszert

dél-1 óra fele főzelék utána megkínálom tápival, de általában nem kéri megesz majd egy üveggel

délután 3 fele tápi amennyit kér van hogy 60-at de van hogy 160-at is megeszik melegtől függ

7 óra fele tejpép 120ml tápszerbe keverve

és mielőtt lefekszik kínálom tápival mennyit kér.


én soha nem erőltettem neki semmit és nem is vettem el tőle , mindig az igénye szerint etettem és a hozzátáplálást sem vettem véresre, ami ízlik neki oda adom amennyit kér ő tudja, eddig egyszer sem fájt a pocija és mindennap van vagy 4 alkalommal kaka is semmi gondunk ja és ez mellett ha meleg van megiszik 1 nap 160 ml innit ez lehet tea, gyümilé persze babáknak való a vizet nem kéri inkább szomjazik.

én így csináltam és csinálom

Itt nagyon sok véleményt fogsz kapni, hallgasd meg őket és tégy belátásod szerint, hogy mi a legjobb a pici babádnak!

minden jót!

2009. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonlokepp indultam neki a dolognak, mint te! NAgyon tanacstalan voltam. Remelem tudok segiteni!


A tizorainal kezdtem a kostoltatast, ha fajna a hasa vmitol, akkor ne este szenvedjunk vele. En mindig csak 1 vagy 2 kanallal kezdtem. Eloszor almat adtam neki (Hipp, cukormentes), de nem csipte. Ezert valtottam oszibarackra, az mar csuszott. Abbol is 1-2 kanallal kapott, masnap kb 5-10, majd en mar adtam neki harmadnap, amennyit kert. Mivel nalam nem az volt a cel, hogy elvalasszam, ezert en elobb szoptattam, aztan etettem.


Sokaig kostolgatott igy, kb 4-5 naponta uj izeket.


Aztan idokozben kevesebb lett a tejem, es eloretettem a kostoltatast, mert ki akartam valtani a tizorait. Ezt kb 3-4 het alatt tettem meg.


Ezutan ebedre elkezdtem a fozelekek bevezeteset, ugyaniyg, kis adagokban. Ez volt a kovetkezo etkezes, amit kivaltottam, ujabb 3 het alatt. Aztan jott az uzsonna, amire szinten gyumolcsot,vagy tejpepet adtam.


A reggeli+vacsi az tovabbra is tapszer (sokaig igy lesz), tizorai gyumolcs (de van h ez kimarad, ha sokat alszik, v keson kel) ebed fozelek, uzsi tejpep (ha aznap nem evett meg gyumit, akkor ebbe teszek egy keveset) es a vacsi tapszer.


Ha van kerdesed, irj, es szivesen segitek.


Ja, nekem az sem volt anno vilagos, h mit ertenek 2 etkezes kozt? Most mar megvilagosodtam, hogy a tizoraira es uzsonnara gondolnak.


Sorrend nalunk:


alma

oszibarack

sutotok

korte

repa

feherrepa

cukkini

tejpep

banan

szilva

husi

szolo

karfiol



Most a baranyhus, brokkoli jon.

2009. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen lányok,most már kezdem érteni:))!
2009. jún. 15. 15:54
 5/6 A kérdező kommentje:
ja,még annyi lenne a kérdésem,hogy éjszaka kel a babád?Akkor ugyan úgy tápszer,igaz?Vagy csak itatod?
2009. jún. 15. 15:56
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolótól kérdezném:)
2009. jún. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!