Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Akik császárral...

Kismamák! Akik császárral szültek?

Figyelt kérdés

Nekem nem indult be a tejem, pedig ha ébren volt babám cicire tettem, ha aludt fejtem, szedtem homeopátiás bogyót, ittam tejserkentő teát, mégsem jártam sikerrel.

3 hóig volt tejem, az is csak nasinak.

Lelkiismeretfurdalásom van, hogy mit tehettem volna még?

Hallottam ma reggel az RTL-en, hogy rajtunk múlik és, hogy mi adjuk fel.


2009. jún. 15. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én arra jutottam, hogy ez is GENETIKAi kérdés.

Az édesanyám is csak pár hónapig tudott szoptatni, de aztán nem nőtt a tejmennyisége a babák igényeinek megfelelően.


Nálam sajnos ugyanez a helyzet.

Ittam teát, szedtem bogyót, Moremilk kapszulát, ettem-ittam mindent, amit javasoltak, lefeküdtem napközben, de SEMMI nem serkentette a tejemet.

Elérte a napi 3 decis szintet, és NINCS TÖBB.

Ha megfeszülök sincs több.

Ez arra elég, hogy reggel és este szopjon a pici.

Ennyi.

Hiába teszem cicire, hiába fejem mellette, hiába hülyülök bele, nincs több, és kész.


De már nem idegeskedem ezen egy hónapja, mert elkerülhetetlennek tűnik, hogy elapadjon a tejem.

Már csak szinten próbálom tartani.


4 hós a pici, de neki aztán édes mindegy, hogy szopik, vagy tápot kap, csak KAJA LEGYEN.

Olyan édesen eszik üvegből is!


A lényeg, hogy ne legyen baja, és amíg lehet, én adom neki a tejet is.


Ne legyen lelkiismeret-furdalásod.

Vannak itt olyanok, akiknek sosem volt gondjuk a szoptatással, és úgy beszólnak, hogy az ember majd' elbőgi magát.


Van, hogy nem RAJTAD múlik.

Ennyi.

De aki nem éli ezt át, az nem tudja.

Beszélni meg baromi könnyű.

2009. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz téma. Pontosan ugyanebben a cipőben jártam (járok). Kislányom a kezdetektől fogva nem akart szopizni. Arra se volt sokszor hajlandó, hogy a cicit bevegye a szájába, s ha mégis szopizott, akkor is csak kis ideig, aztán megunta, és ordított. Ígyhát öt hónapon keresztül fejtem és fejtem, mert csak cumisüvegből fogadta el. Így viszont nem volt elég hatékony a csodabogyó se, meg maga a fejés se, mintha szopizna, így kevés volt a tej, tehát tápival egészítettünk. Mostmár szinte semmi tej nincs, csak tápi van. Máig vádolom magam, hogy nem tettem meg mindent a sikeres szopi érdekében, mert én is mindenhol azt hallom: csak rajtunk múlik. De, hogy mit tehettem volna még, azt nem tudom...
2009. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem így van!!Én is nagyon-nagyon sokat harcoltam azért,hogy maradjon és több tejem legyen!!!Sajnos nem sikerült.De nekem is nagyon fáj,hogy tápszert kell adnom a babámnak!!!

Az,hogy valaki császáros,attól ugyanúgy lehet teje bőven!!!!

2009. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is szerintem így utólag ne rágd magad ezen, mert azt mindenképp megérzi a babád! Én a következőt gondolom erről: drága barátném rendesen szült és NEM indult be a teje rendesen, illetve a kislánya NEM tudott szopizni rendesen. Teljesen oda volt tőle! Igen rajtunk múlik, DE ha mindent megtettünk, megkérdeztünk szakembereket, és nem ment NEM a te hibád! A fontos, hogy van egy egészséges babád!!!
2009. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 9,5 hónapja szültem császárral. Születése óta volt tejem(szerencsére) és 6 hónapos koráig csak azt kapott. Utána elkezdtük a hozzátáplálást, de még mindig kap tejcsit.

Az, hogy természetes úton v. császárral szülsz-e szerintem nem befolyásolja a tejcsi mennyiséget és szerintem az sem, hogy Anyukádnak volt-e teje vagy sem. Az én Anyum speciel engem is meg a bátyámat is 2-3 hónapos korunkig tudott szoptatni utána "elment" a teje.

Nézd ha Te magad tudod, hogy mindent megtettél azért, hogy legyen a picinek tejcsije és ennek ellenére nincs akkor nagyon ne emészd magad. Sokkal de sokkal fontosabb, hogy ott van a kisfiad v. kislányod. Inkább vele foglalkozz.:) Ha valaki beszólna vérmérséklettől függően kezeld a helyzetet :)

Nem az anyatejtől lesz boldog kiegyensúlyozott a babád, az csak az egyik összetevője :)

Te vagy a fontos neki!!!!

2009. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 15. 10:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hónapja szültem császárral, kb. 1 hónapig volt NAPI!!! 10 ml tejem...

Igenis függ a szüléstől is, a félelemtől, traumától, ami általában a császármetszés előtt bennünk van. Ez nem vicc, egy orvos mondta, úgy nevezik, hogy "szülési sokk". Persze nem azt jelenti, hogy biztos nem lesz tejed, de előfordul sűrűn, hogy ez a következménye. Én is megtettem mindent, már belenyugodtam, pedig hetekig sírtam esténként. Jobb ha Te is ezt teszed, nem tudsz mit tenni, a lényeg, hogy szép, egészséges kisbabád van és szereted őt.

2009. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, első gyerekemnél mindent megtettem h legyen tejem mégis pótlás kellett mindig, másodiknál meg volt bőséggel noha semmit nem tettem. Engem annyira idegesít h a tv-ben is így próbálják az anyákat depresszióba dönteni, h belebeszélik h nem tett meg mindent, ő a hibás. Ne aggódj, te mindent megtettél!
2009. jún. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 hónapja szültem császárral és már a 3. nap beindult a tejem. És még mindíg anyatejet eszik a fiam, én első perctől fejek és üvegből adom neki. Már 4 hós korára tömve volt a fagyasztóládám anyatejjel, még most is szinte csak anyatejet eszik. Igaz már csak napi 3xfejek, eleinte 3 óránként. De már napi 2 zacsi fagyasztottat fel kell venni. Még szerencse, hogy eltettem.

Szerintem ez tényleg genetika, eleinte én is ittam a szopis teát, utánna nem és akkor is ugyanannyi tejem volt. Már felesleges ezen rágódnod. Szerintem Te mindent megtettél ahogy írod.

Örülj neki, hogy egészséges a babád, ez a lényeg!

2009. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 1 éves és még mindig sokat szopik.Én este 7-kor szültem császárral és már másnap reggel 6-kor szopott a kisfiam.Anyukám mindkettőnket csak 4 hónapig szoptatott a tesómmal,úgyhogy megcáfolom hogy ez genetika.Mindig rendesen étkeztem,sokat ittam,de mást nem tettem azért hogy legyen tejem.Mindig sok volt,8 hónapig rendszeresen kellett fejnem is.Szóval biztos több mindentől függ,mindenesetre én szerencsés vagyok és nagyon boldog hogy még mindig szoptathatok!
2009. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!