Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utál hason feküdni a 3 hónapos...

Utál hason feküdni a 3 hónapos babám. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Attól tartok, ha nem fekszik hason, nem fog kúszni. Úgy hallottam, ha kimarad egy mozgásfejlődési lépcsőfok, az kihatással lesz a későbbi értelmi képességeire.

Hogy tudnám rávenni, hogy feküdjön hason? Sír, nyögdécsel, ha megpróbálom hasrafektetni, mikor ébren van, ráadásul nem oldalra fordítja a fejét, hanem a szőnyegbe fúrja, és így alig kap levegőt.


2008. ápr. 14. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez a helyzet.2 hónapos a kislányom és utál hason lenni,mindig sír,belefúrja a fejét a takaróba.De amikor ezt mondtam a gyerekorvosnak,azt mondta akkor is mindennap pár percet rakjam hasra,mert így erősödik az izomzata,és nem baj,ha sír és erőlködik,küzd,mert közbe próbálja emelgetni a fejét,próbálja kezét lábát emelgetni,stb.Úgyhogy amikor a babámnak jó kedve mindig hasra rakom,de 2 percnél tovább nem bírja,és keservesen sír.Nekem meg ezt olyan rossz látni!De hát muszáj azt tenni,amit az orvos mond!
2008. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia én már kettőt felneveltem és egyik sem feküdt hason egy percet sem és semmi bajuk nem lett sőt az első elindult 8 hónaposan a második pedig 9 hónaposan majd ha akar hasrafordul a kicsi lányom például hason fekve szeret aludni.

ne akard hasra fektetni felesleges inkább hgyjad had fejlődjön a saját tempójába ez az egész kis életére vonatkozik

2008. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom soha nem aludt hason, és mászott rendesen.Semmi baja nem lett hogy háton és oldalt aludt.
2008. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én babám is 5 és fél hónapos koráig oldalán és hátán aludt, csak nagyon ritkán, mikor elringadtam és már mélyen aludt tudtam hasra tenni. És mikor betöltötte a 6 hónapot is csak azért türt hason lenni,. mert ekkor már rájött, hogy így tud kúszni, így érheti el a dolgokat. Szerintem se erőltetsd, annak nincs értelme, hogy sírjon, csak mert kicsit később türne magátol hason lenni. Mára az én babám is gyönyörűen kúszik-mászik, és épp a napokban állt fel. Semmi baja, semmivel nincs lemaradva.

Szerintem addig mig csak nyöszörög lehet hason, de azért sírásig ne fajuljon a dolog. (még véletlen tényleg megutálja)

2008. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2 és fél hnapos és Ő is utál hason lenni. Nyöszörög, nem erőltetem. Miért is muszáj azt tenni amit az orvos mond?:)

Ha így lenne vízzel itatnám éjjel a babám és elmenne lassan a tejem... Hát nem érdekel mit mond.

2008. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Abból nem lesz baj, ha naponta többször akár pár percet hasra teszed. Nálunk az első gyerek utálta hason, addig, amíg magától meg nem tanult hasra fordulni.

Egyébként a mászás az, amit nem jó kihagyni, mert ott összerendeződik a jobb és bal agyfélteke működése.

2008. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az én kislányom is mindjárt 3 hós, és hason alszik ugyan, de ha játék közben fektetem hasra, nem szívesen nyomja ki magát. egyszer sikerül, majd kínlódik, szuszog, nyekereg, míg végül a fejét sem hajlandó már emelni, inkább oldalra fordítja.

amúgy hanyatt szereti, még az oldalára sem igen fordul át a hátáról unszolás nélkül.

örülök, h idetaláltam, mert már kezdtem komolyan aggódni. arra azért mindenképp fölhívnám a figyelmet, h megfelelően kemény legyen a felület, amire fektetitek, másképp nem megy. nálunk pl. a nagyágy matraca ehhez túl puha.

2011. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!