Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki "nagykönyvből"...

Mindenki "nagykönyvből" csinálja a hozzátáplálást, vagy van aki ugy csinálja mint "anyáink"?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy csinálom, ahogy a baba igényli. Szóval 1 éves, és még mindig alig eszeget pár kanállal, hanem inkább szopik. Ha elhagynám a szopikat éhen halna. Próbáltam, hátha akkor többet eszik, de nem. Úgyhogy inkább még megszoptatom.
2009. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudom,anyàm,anyàink hogyan tàplàltak,viszont könyvre se hallgatok.

Belenézek,de nem követem az utasitàst.

Teàt eleve nem ismeri a 3 honapos babàm,csak a vizet.

Hozzàtàplàlni gyümölcslével kezdek,ezok közzül is almalé,aztàn körtelé,barack lé.

Sàrgarépa lé.

Majd ezek utàn ezek keveréke.

És csak ha ezekhez hozzàszokott adok neki rszelt almàt stb.

Mindenki döntse el maga,hogy mi a jo gyermekének.

Szerintem nem kell könyveket tanulmànyozni.

2009. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Én igény szerint szoptattam (7 hós koráig kizárólag tej volt), most lesz egy éves, és most próbálgatom rávenni, hogy ne a cici legyen a fő kajaforrás. Nekem már kicsit fárasztó, ugyanis nem eszik egy "rendes adagot", csak megszokásból csinálja, viszont az éjszakai szopik ugyanúgy megvannak. Segítek neki az elválasztódásban, de nem elválasztom.
2009. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Én úgy csinálom sokszor, ahogy anyukám tanácsolja. Ért a babákhoz, ezzel foglalkozott, és azt is nézem hogy a picimnek mi jó. 3 hónapos, kapott már almát, répát őszibarackot. ELőször csak levet, most már pürésítem neki
2009. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kb. a kettő közötti félúton járva csinálom. Anyatejes ellenére nem vártam meg pontosan a 6 hónapot a hozzátáplálással, mert a hozzáállásával volt egy kis gond szopizás közben (nem nagyon akart szívni, csak hüléyskedett). Nekiálltam a hozzátáplálásnak és sokkal kiegyensúlyozottabb lett, kiszámíthatóbb, hogy mikor éhes és ugyanazt az adagot eszi mindig, fölöslegesen nem is kéretőzik cicire. Most 9 hónapos, de nem bánom, hogy napi egyszer szopik már csak, mert így szerintem könyebben hozzászokott a más ételekhez, mintha mindezt később kellett volna elkezdeni. Ja, és imád enni :-), minden "felnőtt" kajcsit, amit elé teszünk :-)!
2009. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
én viszonylag "lazán" kezelem a dolgot. olvastam utána sokat, itt is, könyvben is. meghallgatom a védőnő, doki tanácsát is, aztán a végén a megérzésem alapján csinálom a dolgokat:-) 3ésfél hósan kezdtük a kóstolást. most már 9 hós, szinte mindent megeszik. darabosat még nem nagyon ,csak ha külön adom a falatokat a szájába. eszik tejtermékeket is mindenfélét, tömi a vajas kenyeret, a virslit, amit éppen mi eszünk abba belekóstolgat:-) néha van pfffujj, néha meg eszi. enyhén fűszerezem a kajáit, de nem annyira. nem ódzkodom nagyon a sótól, vagy cukortól, amibe az illik, beleteszem neki az elejétől fogva, mert az ízetlen dolgoakt én is utálom.
2009. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!