Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e "erőltetni" hogy a...

Kell-e "erőltetni" hogy a babám hason is feküdjön? 2 hetes, de nagyon nem szereti.

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem semmikepp.Meg kicsi is,majd ha nol lehet megszereti,akkor majd surubben teszed pocakra!
2009. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Lassan nem árt elkezdeni, kicsi időkkel, aztán folyamatosan emelni az időt. Ugyanis hason fekve erősödik a háta, ami ugye kell az üléshez, kúszáshoz, mászáshoz, stb. Egyébként a babák 99%-a nem szereti az elején, de minél előbb teszed le hasra, annál gyorsabban megszokja.
2009. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem se erőltesd. Hadd feküdjön úgy, ahogy neki kényelmes. Később úgyis megszereti majd, mert úgy jobban fog látni, ahogy feltámaszkodik, mint háton fekve.
2009. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Szia.Nálunk a védőnő és a doktornő is megtiltotta

a hasra fektetést.Szerintem ha nem szereti, ne erőltesd.

2009. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsó válaszoló, miért tiltotta meg a doki? És mennyi ideig nem teheted hasra?
2009. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Én sem tettem hasra, mert utálta. Az meg nem érdekel, hogy így fejlődik-e jobban, az számít, hogy feleslegesen ne ordítson. Aztán amikor már át tudott fordulni, megszokta. Most meg mindig hason alszik. Lehet, hogy később ült, állt, mint mások, de legalább nem stresszeltem.
2009. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

14:42-es válaszoló vagyok. Azért nem

engedi a doki a hasra fektetést, mert

a mostani hivatalos álláspont szerint

a bölcsöhalált segíti elő, pláne hogy

a babáim(ikrek) kis súllyal születtek.

Hogy meddig nem

engedi? Amíg maguktól hasra nem fordulnak.-

Kezdő anya révén hallgatok a dokira :)

2009. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
15.05-ös: a bölcsőhalál miatt nem csak alváskor nem szabad hasra tenni? Én úgy tudom, hogy ébren nem árt a hason fekvés, sőt! Komolyan kérdezem, hátha neked elmondta a dokid.
2009. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták,hogy ne altassam hason bölcsőhalál miatt, de kizárólag így alszik el.Van légzésfigyelőnk, s bár koraszülött volt már 12 hetes lesz jövő héten és hason alszik most is.Ébren hason fektetésre ez nem vonatkozik, legalábbis nekem ezt mondták.Ortopédián is azt mondták hogy anyuka ne altassa hason gyakran mert kifele fog állni a lába.Erre itthon a háziorvos és védőnő azt mondták nyugodtan lehet csak masszírozzam a kis lábát.
2009. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

15.05-ös válaszoló vagyok, nekem azt a dokim, hogy egyáltalán nem szabad hasra fektetni a babákat(kivéve

ha mellette vagy)...mert így könnyebben félrenyel és

baj lehet belölle. Persze sok anyukától hallok ellenérveket,

de inkább a dokira hallgatok.

2009. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!