Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mi a véleményetek az...

Anyukák! Mi a véleményetek az alábbi dologról? /Tápszerezés/

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom , azért teszem , mert per pill nincs jobb megoldás. Egészségügyi probléma miatt (gyógyszereket kell szednem) kénytelen voltam anyatejről tápszerre átállni..3 hetesek vagyunk...a tápi már nem sok idő, mert gyógyulgatok. Csak érdekelne azon anyukák véleménye , akik x ideig az az elején, (vagy az elejétől fogva esetleg) tápszert adtak a babának. Rendesen fejlődött a baba tőle?
2009. jún. 12. 14:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
azert kicsit provokativ azt kerdezni, hogy rendesen fejlodik e a baba a tapszertol. persze, h fejlodik, de ezt te is tudod, meg ha erzekenyebb vagy is amiatt, hogy nem tudsz szoptatni, de lenne tejed. remelem javul a dolog.
2009. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
13 hósak vagyunk. elejétől fogva tápisok. semmi baja a csajszinak. a tápok manapság tényleg nagyon jók. nem lesz semmi baja a babódnak. nem kell ezt túlmisztifikálni. ha nincs tej, akkor marad a tápi, ez van.attól még fel fog nőni egészségesen a babó. különben birom az olyan anyukákat (pl. sógornőm)aki 1-másfél éves koráig a babónak csak anyatejet adott, mára 6 éves és mc-in, kínai kaján, és kisütött dolgokkal eteti a gyerekét. TISZTELET A KÍVÉTELNEK!!!!
2009. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem kicsit provokatív a kérdés, magadnak is beírhatod a másoknak kiosztott osztályzatokat. Olvasd el mit kérdeztél!!!!

Válasz: igen, rendesen fejlődik a babám, de MINDEGYIK tápszeres baba fejlődik.

2009. jún. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Kedves undok, lehurrogó Anyukák. Nem gyanus hogy a kérdező megerősítést, megnyugtatást szeretne, nem pedig hogy neki essetek? Lehet nem a legmegfelelőbb szófordulatot használta, de azért ez mégis túlzás hogy milyen hangnemben válaszoltok neki.

Kérdésre: 3 hetes kora óta tápszeres a babám, most lassan 1 éves, szépen fejlődik, jó súlyban van, beteg még csak egyszer volt, igaz azt tőlem kapta el.

2009. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

A kérdést nem provokatívnak szántam :)) Odatettem a "rendesen" szócskát. Avagy: gyarapszik-e tőle a súlya rendesen ? :-)

Aki próbált "megvédeni" annak köszönöm, jól látja; megerősítést , segítséget szerettem volna. Van azért1-2 értékes válasz, akik őszintén , de jókat írtak.

2009. jún. 12. 14:49
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Én és a húgom is tápszeres babák voltunk, mert anyunak nem volt elég teje. Padig akkor (kb. 30 éve) még nem ilyen jó minőségű tápszerek voltak, mint ma, de mindketten kimondottan egészséges, diplomás, jól sportoló gyerekek/felnőttek lettünk. A babádból is csodás és egészséges picur lesz.
2009. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%
Elejétől tápszeresek vagyunk, koraszülött kis súly stb és a végén 5 hétig fejtem de maradt a tápszer.Pedig mindent megpróbáltam.1980 g volt 35 hétre született,10 hetesen 3930 g volt.Jövő héten csütörtökön lesz 12 hetes.Szóval teljesen oké a helyzet minden téren.A kérdést pedig lehet én vagyok hülye nem találom provokatívnak.Sajnos nem mindenki lehet szerencsés hogy tud szoptatni.De a legfontosabb az hogy a babák fejlődnek szépen a tápszertől is és hogy mi anyukák nagyon de nagyon szeretjük őket így is úgy is(anyatejes anyukákat babáikkal is értem ezalatt)!!!
2009. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajna mi is tápszeresek lettünk 3 hetes kortol és gyönyörüen fejlödik. Nyugi nem árt amugy olvastam a dobozt tényleg az anyatejhez hasonlo,ill. van benne K-vitamin és ezért majd nem kell adnod a babának,ha tápszeres marad még is.

Az anya tejesek kell adják a K-vitamint.

3 honapos és pocira fordul meg vissza.

2009. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%
Kislányom 3 hetes kora óta kap tápszert, mert betegségem miatt egy ideig nem szopizhatott. Most már elmúlt 8 hónapos semmi baja, fejlődik rendesen, kap még tápszert, de egy nap még 4-5 alkalommal szopik! Igaz nem sokat, de szopizik.
2009. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
11%

Kedves anyuka! A tápszer igen is egészséges,nincs annyi hasmenés tőlle mint az anyatejes babáknál.A tápszer melett azt ehetsz meg ihatsz amit akarsz,még véletlenül sem rontod a pocit és még hasfájos sem lessz tölle.

Kemény a széklet:egy kis köménymagos tea és hasi csepp,meg is oldotta a problémát.Az anyatejes babák többsége nyálkás hasmenés és sugár hányás.A pocak fájás is gyakrabb.

A tápszer egyenlő az anyatejjel,söt tutibb az összetétel,mint hogy szoptatáskor olyant ennél véletlenül amiröl nem is tudod,hogy mekorát ártottál a babának.A tapasztalatok szerint a tápszeres babák fejlödése jobb,nem tul etetett,mert szabályzod és az idő közötti etetés is zabályozott.Ez van,de én is szeretem,ha valaki zökkenő mentesen végig szoptat.De ha nem akkor inkább tápszer és még K-vitamint sem kell adnod mert a tápszerben megtalálható az anya tejben nem.

Sok sikert!

2009. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!