Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hány hónapos...

Anyukák, ti hány hónapos korban szoktatátok le a a babátokat az éjszakai evészetről? (cicizés, tápszerezés meg teáztatás) ne legyen csak alvás!

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok hogy ki mit ir, és hogy nekem mikor kéne elkezdenem!

Ja és hogy hogyan szoktatátok le , hagytátok sirni néhány éjszakát?


2010. ápr. 17. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónapos kis ördögöm van. Még mindég kel 1-2x éjszaka. Az első kelésnél csak cicizik,(cumi nem kell neki). Hajnalba már éhes is. Próbáltam leszoktatni, a felvesz-letesz módszerrel, de nem bírtam. Sírni nem fogom hagyni. Teát, vizet elfogadja, de nagyon felébred és nem alszik vissza csak nagyon sokára. Így marad a cicizés, de nem zavar. A tapasztalat egyébként ismerős körben, hogy maguktól átaludják az éjszakát egy idő után. Van amelyik már 3 hónapos korban, van amelyik csak 2 évesen. Így én várok, de majd 1,5 -2 éves kora körül próbálok vele beszélni, hogy éjszaka már nincs cici.
2010. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én semmit sem csináltam, magától leszokott róla kb másfél hónaposan. Este 8-9 körül evés, aztán csak reggel 5-6 körül ébredt.

Felébredni, amúgy fel szokott, van hogy 5-6 alkalommal is egy éjjel, de csak felriad, és már egy perc múlva, hogy megnyugtattam, alszik is tovább... ja és éjszaka szokott kapni játszócumit, ha igényli :)

k.

2010. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leszoktatni,főleg nem úgy hogy közben bömböl-hátha abbahagyja. Egyrészt nagyon sok baba nem hagyja abba, másrészt oda a biztonságérzete, hogy akár mi van, anya mindig ott van.Először is fel kell mérni, valóban azért kel-e fel, mert éhes? Lehet hogy fázik, melege van, csak vizet kortyolna...stb. Ha a próbálkozások ellenére kéri a cicit, akkor hagyni kell. Önmagától be fog a rendszer állni, nem kell sürgetni. Amikor az ember babát tervez, illetve életet ad neki erre is fel kell készülnie:) Türelem.
2010. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek nagyon igaza van! Ha azért kel mert éhes (ki kell tapasztalni) akkor enni kell neki adni. Az én fiam is kelt sokáig (kb. 10-11 hónapos koráig) éjjel 2-kor, most már hajnal 5, reggel 6-ig is kibírja. Ő tényleg igényelte a tápszert éjjel (korábban meg a szopit) Majd idővel átalakul ez de hagyni kell az ő ütemükben haladni.
2010. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nyolc hónaposan szoktattam le az éjszakai szopizásokról a hagyom sírni módszerrel. 2 éjszaka alatt átállt rá , hogy kibírja reggel 5-6-ig , előtte pedig éjszakánként 5 -ször is felébredt. A nagyobbik fiamat nem hagytam sírni és 3,5 évesen aludta át először az éjszakát , addig pedig többször is felébredt . Az én tapasztalatom szerint megéri azt a 2 éjszakát végigszenvedni , amíg sír , mert utána mindenkinek jobb lesz. Fizikailag pedig már egy 8 hónapos babának nincs szüksége arra , hogy éjszaka is egyen( gyerekorvos mondta).

2010. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a véletlenen múlott, hogy rájöttünk arra 8 hetes korában, hogy kibír evés nélkük 6 órát. Egyszer este később evett, mint szokott, 6-kor 4 helyett, így a fürdés után, ami kötött időpontban 8-kor volt, nem adtam neki enni, hanem lefektettük. Azt hittük, hogy 10 körül majd felkel- 4 óránként evett -, de éjjel fél 1-kor kelt. Ezt használtuk ki úgy, hogy este 10-kor kapott enni utoljára, és 4-kor kelt enni. Most már 5-6 között kel, így az esti evést 9-re tesszük fokozatosan, így ha továbbra is 5-kor kel, akkor már tökéletes lesz:-)

Persze ezt nem eröltettük, csak az időpontokkal "játszottunk"

2010. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!