Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 napja vakummal szuletett a...

12 napja vakummal szuletett a kislanyom mert elakadt kifele jovet kozben. Lehet valami baja? Nem latni rajta semmit. A helye is szepen eltunt.

Figyelt kérdés
Nem lehet gond majd az idegrendszerevel kesobb vagy valami mas?Szult igy valaki?Milyenek az eselyek?Tapasztalatok?
2009. jún. 12. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányom 8 éves, vákummal született, de semmi káros utóhatása nincs. Kitünő tanuló, okos, kiegyensúlyozott.Nekem eszembe se jutott ilyesmi anno,mint neked.
2009. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Használnak még vákumot? Az orvosom azt mondta, hogy már évek óta nem használt, de ezek már nem olyanok mint régen voltak. Voltam szülőszoba látogatáson ott meg is mutatták, és mondták hogy ettől már nem lehet baja. Ne aggódj, már látszana rajta ha baj lenne.

4 hós baba anyukája

2009. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A vákumról összesen 3 mondatot találtam a szülésről szóló könyvemben, és nem írják sehol, hogy hatalmas nagy problémákat okozna. Ha szakavatott orvos végzi , akkor elsőre "kihuppan" a baba. Max. egy pici érzelmi megrázkódtatás ez neki is, meg az anyukájának is; de pár nap alatt rendbejön. A fejecske egy picit deformált lehet , de az is pár nap alatt nagyon szépen igazodik; akárcsak a "normál" szülésnél. Annyit találtam még rőla, hogy az újszülöttkori sárgaság nagyobb százalékban jön ki vákumos babákon.

2009. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyugtalankodj, az én fiam is vákuummal született, mert a végére nagyon elfáradtam és nem tudtam kinyomni. Ma már 17 éves, makk egészséges, értelmes kölyök. Az idegrendszerének semmi baja. A mozgás és értelmi fejlődése teljesen tökéletes volt: 8 hónaposan felállt, 9 hónaposan kapaszkodva oldalazva lépegetett, 11 hónaposan egyedül elindult...
2009. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Meg is nyugodtam!Csak regen annyi rosszat lehetett hallani rola.En nem is tudtam hogy hasznalnak meg ilyet.En is sokaig probalkoztam de elakadt akkor mondtak hogy megprobaljak vakummal es ha nem sikerul csaszarozni kell.De hal istenek jol van,szepen gyarapszik.
2009. jún. 12. 12:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Kb. egy hete válaszoltam egy anyukának ezt: "Vákuummal született, köldökzsinór háromszor a nyakán volt, kék volt szegénykém, komolyan, mint a szilva:( Két orvos feküdt a hasamon, egy meg a vákuummal cibálta kifelé a picit. Azt hittem ottmaradunk mindketten:(((

Most 11 hónapos. Sétál a bútorok mellett, mászik, mint a villám, feláll kapaszkodás nélkül a szoba közepén, 12 szót-szótagot mond, és mindent megért, amit mondunk. Tapsol, integet, 3 kockából tornyot épít, hordójátékot egymásba illeszt, a karikás rúdra (nemtom hogy hívják:) felpakolja a karikákat, puszit ad, keménylapos képeskönyvet nézeget, és az ujjával mutatja a dolgokat, kis falatokat egyedül a szájába tesz, kiflit, babapiskótát egyedül eszik, minden darabos kaját elfogad. Még tudnám sorolni:) Ügyes, kedves, okos. Úgy néz ki, nem maradt semmi a bajos születés után."

Ne aggódj!:)

2009. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiam 6 éves és okos. Vákummal született és oxigént is kapott,de semmi baja nem lett,élettani sárgasága sem volt.

Mindent nagyon hamar megtanult,most két felolvasásra meg is tanulja a verseket.

2009. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az enyém is 4-es apgaros vakumos gyerek, 11 napos túlhordás. 2 és fél hós, tuti semmi baja!!! én is rá voltam parázva, de lenyugtatott a manó :))
2009. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!