Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogyan szoktassam le...

Anyukák! Hogyan szoktassam le babámat az éjszakai evésről, kelésről? Fontos!

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi okok miatt kénytelen vagyok jövő hónapban visszamenni dolgozni. Igaz egyenlőre 2*2 hétre, de babám mostanában éjszaka többször felkel. Azok segítsenek akik valamilyen módon le tudták szokatni babájukat az éjszakai evésről, mert így félek, hogy képtelen leszek heti 7 napból 6-ot dolgozni.

Köszönöm a segítségeket!!

Kislányom 4 hónapos tápszeres.


2009. jún. 12. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Kisfiam 3 hónapos és 8 órát alszik éjszaka.

Leírom, mi hogy csináljuk az esti programot:

19.30-20.00 között kap 100ml tápszert, hogy bírja az esti 21.00 kor kezdődő fürdésig.

Fürcsi után újabb 120ml tápszer, 21.30-ra mindenképpen ágyban van és reggel 05.00-05.30 között ébred.

2009. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt a módszert követem ahogy azt első válaszoló leírta. Sajnos nálunk nem jön be, idáig minden éjjel egyszer-vagy kétszer felkelt enni, sőt most próbál fordulgatni, össze-vissza dobálja magát az ágyban,így most vagy ötször kelek mert a mocorgásaira állandóan felébred szegénykém. Bár még reménykedek, hogy ez most az időjárásnak is betudható!

A barátnőm úgy szoktatta le a kisfiát az éjszakai evésről, hogy tápszer helyett teát adott neki,na ezért már esze ágában sem volt fölkelni,most már reggelig alszik. Igaz, ő már ekkor majdnem 6 hónapos volt.

Üdv:19 hetes babó anyukája

2009. jún. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Szia! próbáld meg a suttogó módszerét: este 2 etetés 2 óra alatt (az elsőnél adhatsz neki kevesebbet a szokásosnál), a kettő között van a fürdetés. 2. után lefekvés, majd 10-11 között ún. álometetés: nem ébreszted fel a babát, cdak kiveszed, megeteted, visszarakod. reggelig bírni fogja. nekem legalábbis bevált, és az álometetésnél sem ébredt fel soha. kitartás!
2009. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Az én kisfiam is 4 hónapos és mi pont most szoktattuk le róla, nem biztos hogy nálatok hasonló a helyzet de azért leírom. Megfigyeltem hogy amikor éjszaka felkelt mindig kereszte feküdt a kiságyban a feje szinte odanyomult az oldalához. Így arra jöttem rá, hogy nem azért ébred mert éhes, hanem felébreszti magát azzal hogy ahogy mozog ütődik a kiságyhoz és aztán már annyira ébren van hogy rájön hogy éhes. Most egy ún kocsikabátban alszik, olyasmi mint a hálózsák csak ebben nincs benne a keze, így nem tud elforogni, rugkapálni tud, meg az oldalára is tud fordulni. Ez már 1 hete így van és reggel 6-nál előbb még egyszer sem kelt.
2009. jún. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Az utolsó válaszadó tudna nekem linkelni egy képet, valamelyik oldalról, hogy néz ki az kocsikabát?

2009. jún. 12. 12:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 18 hetes fiam a napokban kezdte el végigaludni az éjszakát. Magától tolta ki az evést hajnal 1-2-3 órára. Ha korán kel igyekszem (cumival) minél hamarabb visszaaltatni (nem veszem ki az ágyból!), ha ez nem megy jön a tea. Van amikor ez a procedúra 1 órát is igénybe vesz, de hatásos. A teára nem érdemes nagyon rászokatni, mert később megszokásból fog kelni, aminek sztem semmi értelme. Ha úgy látom nagyon felébredt, akkor megetetem, de próbálom kitolni az időpontot.
2009. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12:02-es vagyok, itt van a link

[link]

ehhez hasonló a miénk is, de csak a zipzárt húzzuk fel a hónaaljáig, a felső része pedig csak kivan terítve .

Szerintem ilyet tudsz csinálni egy plédből vagy takaróból, zipzárt vagy patentot varrsz rá.

2009. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Van is itthon hasonló! Kipróbálom!

Minden jót!! :)

2009. jún. 12. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!