Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik nálatok az esti...

Hogy zajlik nálatok az esti műsor?

Figyelt kérdés
Etetés, fürdés. játék, alvás. Mikor és milyen sorrendben? Átalussza így az éjszakát? Mennyi idős a babátok? Bocs a sok kérdésért.
2009. jún. 11. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, a fiam 7 hónapos.

fél 7: tejpép, 7: fürdés, utána 15-20 perc játék a franciaágyon, 8 körül szopi, ebbe belealszik.

Éjjel 1* ébred enni, utána reggel 6-kor.

Nálatok hogy van?

2009. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

8hós. 19körül kevés főzelék vagy tejpép. 20-21körül fürcsi, éjszakára tápszert kap, ha nagyon fáradt elalszik rögtön utána, ha nem akkor játszik még kis fénynél az ágyban és elaltatja magát. Hajnalban kelünk egy kis tea vagy táp, és 7ig alszunk tovább.

Őurasága az Istenért sem akar elaludni, pedig már majd összeesik, olyankor villany lekapcs és hagyom kicsit sírni, de csak kicsit, mert megszakad a szívem, utána ahogy bemegyek hozzá már csukja is be a szemét és alszik.

2009. jún. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk játék,este 8-kor pocsa,aztán vacsi és alszik reggel 6-6:30-ig,előfordul,hogy éjjel ébred ha melege van,mert csak teát kér és alszik tovább.Nálatok?

Üdv:8hónapos baba anyukája

2009. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

napközben: etetés, játék alvás, mindig ez a sorrend.

este így: etetés, fürdés, séta, alvás. aztán ha nem ébred fel magától 10kor, akkor megetetem álmában, de általában akkor még kér egyszer enni, aztán minden nap 3/4 8kor ébred. azért fürdés után viszem ki, mert ha elalszik séta közben, már nem ébresztem fel. ha nem etetem meg este 10kor, akkor még felébred 11, fél 12 körül, és ezt nem szeretem, ezért előzöm meg. :) neki is jobb, mert többet tud egyhuzamban aludni békésen, és nekem is, ugyanezért. nagyon kiegyensúlyozott, boldog, mosolygós baba, sírni alig szokott. most 2 és fél hónapos.

2009. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.7.5 hónapos a lányom.n10-kor fürdés,szopi,ejtőzés-csillapodás, 10-kor alvás.Kb.3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát,reggel 6-7 körül ébred.

Most fogzunk,így most megszakadt az éjszakai alvás,de nem szopizunk.Bekenem a fogát,ha nem alszik vissza akkor Nurophen és alszik tovább.

2009. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes a babám. Mi 3 óránként eszünk: 4,7,10,13,16 óra. Este fél 7-kor pancsi, 7-kor hami. Utána nem nagyon akar elaludni, akkor játszunk picit. Aztán ha sikerül elaludnia, akkor 22-ig fel-fel sírdogál. Hasfájósak vagyunk.22-kor megetetem és alszik 4-ig. az etetés után meg nem nagyon akar aludni. jár keze-lába...még ki kell rá valamit találnom, hogy hogyan aludjon vissza.
2009. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én kislányom 5,5hónapos. Ezekben a nagy melegekben jobban alszik és többet, így most kicsit változott a "műsor". Délután f5-f6 körül elalszik, fél-egy órára. Utána, ha jó a kedve, akkor játszunk kicsit, majd fürdés, vacsi (főzelék és szükség szerint tápszer) és újabb játék, de 9re így is elalszik. 23-24körül ébred, akkor tejpépet kap (tudom, nem jó cumiból adni, de ez laktatóbb neki, mint a tápszer) és jó estben elalszik f7ig, akkor viszont ébresztő van, ha törik, ha szakad. Nincs hétvége, ünnepnap, csak f7kor ébresztő. Eddig kétszer ébredt; másodszor úgy 2-4 között valamikor; akkor tápszert kapott és f7ig, de nem tovább, aludt.

Sokan kérdezik, hogy miért ilyen korán fürdetem és vacsiztatom, de nekünk ez így állt be. Csak kíváncsi voltam, van-e valami bevált módszer, sorrend, időzítés, ami segítene az "átaltatásban", de ezek szerint is, minden baba másképp működik.

2009. jún. 11. 17:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, a korai fürdés, vacsi, az f7-7 körüli időt jelent. Próbálom kitolni kicsit, hogy inkább 7legyen belőle, de ha nagyon nyűgös, nem várok tovább.
2009. jún. 11. 17:22
 9/11 anonim ***** válasza:
5 hónapos kislányom fél 6 és fél 7 között szokott vacsizni. Utána játék, majd fél 8-kor pancsi, utána esti szopi. 8 (max. fél 9)körül már alszik, reggel 8 körül szokott ébredni. Egész éjjel alszik. Mindenki azt mondja rá, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott baba, bár neki is vannak rossz napjai. Egyébként esti szopival együtt 6-szor eszik egy nap, csak anyatejes.
2009. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! 7,5 hós a kisfiam. Este 7 körül tejpép, utána pancsi, egy kis szopi, közben bealszik. 8 körül berakom az ágyába, olyan fél7-7 körül ébred. 3 napja nem kap éjjel enni, nem is igényli, csak néha meg kell nyugtatni, 1x min. megébred éjjelente..
2009. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!