Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tökfőzeléket hogyan készítitek?

Tökfőzeléket hogyan készítitek?

Figyelt kérdés
8 hós a fiam, még nem evett tököt. Valahogy ez kimaradt eddig. Kis tejföl mehet bele, vagy natúr joghurt?
2009. jún. 11. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Tökfőzelék

Ehhez nagyon kevés főzőtök kell, egy átlagos tökből kb. 2 szeletke. A

többiől készíthetünk magunknak tökfőzeléket. A főzőtököt megmossuk, megtisztítjuk a héjától és apróra felszeljük. 1 szem

krumplit megpucolunk, apróra vágjuk és a tökdarabokkal együtt feltesszük főni. Kb. félidőben az apróra vágott kaprot hozzátesszük és

ízlés szerint tengeri sót is adhatunk hozzá. Ha megfőtt, a főzővíz egy részével együtt (hogy ne legyen túl sűrű) összeturmixoljuk vagy

villával jól összenyomkodjuk.

8 hónapos kortól tejfelt is adhatunk hozzá. Az en babam 7 honapos lessz, ma csinalok eloszor tokfozeleket ahogy itt leirja csak nem teszek meg bele tejfolt. Te tehetsz mar.

2009. jún. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én fagyasztott tökből készítettem a 11 hós fiamnak,

abba van egy kis kapor is és nem kell szeletelgetni/reszelgetni.

Rántást és habarást is raktam bele,pici só mi is azt ettük.

Imádja.

2009. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem szeretni fogja:)
2009. jún. 11. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tettem bele pici olajat is, és hús helyett sajtot reszeltem bele, nagyon finom lett.
2009. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!