Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjam a meggyet 7...

Hogyan adjam a meggyet 7 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Még nem evett. Most szeretnék adni neki, de nem tudom, hogy nyersen vagy kompótnak, héjastól turmixolva vagy passzirozva héj nélkül lehet adni?!Köszönöm a segitséget!
2009. jún. 11. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nyersen héjjastól leturmixoltam, aztán szűrőn átszűrtem( de ez gyorsan megy). Először adtam neki pár kanállal így, de mivel ez elég savanyú meg folyékony is, már a második kóstoltatásnál natúr gesztenye pürével kevertem össze (ezt is akkor ette először)annyival hogy jól kanalazható legyen, nagyon ízlett neki azóta is imádja.
2009. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A meggyet lehet főzve, és "nyersen" is adni a babáknak. Ha ebédre adom, akkor főzök krumplit és a vége felé pár percre dobok a vízbe meggyet. Majd összeturmixolom. Néha kap bele egy kis husit is. (húst még csak most kezdjük). De így majdnem olyan, mint amit mi eszünk, meggyszószos kaja. Ha uzsonnára adom, akkor nem főzöm meg, csak összeturmixolom mással. A fiam nagyon szereti a barack-banán-meggy kombinációt. De szoktam még tejpéppel is keverni.

Én csk simán turmixolom, nem szűröm át

2009. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 12. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!