Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előre elkészített tápszerrel...

Előre elkészített tápszerrel járt már valaki így?

Figyelt kérdés

Sziasztok, aggódásomban írok ide, ma vendégségbe mentünk, itthon összeállítottam a tápszert, majd indultunk. Aventos üvegben, hogy még tartsa a meleget fogyasztásig. Majd odaértünk, még mi is ettünk, beszélgettük, a kicsi megéhezett, elővettem, adtam neki. A kaja felénél kicsit kicsúszott a szájából, akkor csapott meg a nagyon büdös szag. Megszagoltam, a tápszer volt az. A babám persze rögtön visszacsapott rá, és ette tovább, úgy kellett kivennem, újra szagolnom. Tanácstalan voltam, mert nem vittem pót-tápszert, ő meg nagyon éhes volt, bőgött, ha elvettem tőle :( Mivel falta, nem láttam más megoldást, odaadtam neki, megette az összeset. Azóta is bűntudatom van, ennek egy órája, most nem látok rajta semmi változást, de az üveget alaposan el kellett mosni, mert irtó büdös volt! Már a bőgés kerülget, hogy nem tudtam máshogy megoldani. Tudom, az volt a hiba, hogy előre készítettem, de nem tudtam, hogy ez lesz a vége.

Volt már valaki így? Lett valami baja a babának?


2012. márc. 11. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ket oran belul vagy tul adtad oda? Mert max ket orat allhat hutes nelkul a kesz tapszer utana bebudosodik, megromlik. Inkabb vizet es port vigyel legkozelebb, egy mikro tuti akad valahol.

Remelem, nem lesz baja a babadnak, esetleg a hasa mehet, hanyhat par ora mulva elfogyasztas utan. Ha 5-6 oran belul nincs gond, akkor remelhetoleg nem lesz.

2012. márc. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, máskor külön vidd a port és a vizet, és ne csak egy adagot! Sosem tudhatod, mi történik menet közben, legyen tartalék. Nálunk is volt ilyen, hogy fura szaga volt, pedig 1 órán belül kapta meg. Szerencsére nem lett baja, de onnantól kezdve nem adtam oda még egy óra múlva sem.
2012. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jesszusom... Soha többet :/
2012. márc. 11. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiamnak is volt ilyen. Akkor kényszerből én is odaadtam neki, de utána külön vittem a port meg a vizet, ha tudtam, hogy olyan helyre megyünk, ahol útközben nem tudom megmelegíteni a vizet még itthon felforraltam és úgy raktam üvegbe, jól befőliáztam(ha a cumisüvegbe raktam akkor a melegentartóba) és mehettünk. Tartotta kb 1,5-2 órán át kellemes melegen a vizet. Ha meg ismerőshöz, bevásárlókp-ba mentünk ott ha kellett meg is melegíttettem:)

Most max kijön vagy alul vagy felül belőle hígabban( vagy már ki is jött az időpontot nézve:)) és más baja nem lesz.

2012. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

így van, rá is van írva, max 2 órát állhat szobahőmérsékleten. de szerintem ha ingadozik a hőmérséklet (kimentek a hűvösbe, majd fűtött kocsi, majd megint ki, majd a vendégségbe...)lerövidíti az idejét :S

mindig külön vidd, a cumisüvegbe a vizet, kis edénybe meg a tápit és mindig egyel többet mint amennyi kellhet!


nekünk olyan volt, mikor tápis lett a fiam, hogy este megcsináltam és "melegen tartó izébe" tettem, hogy reggel majd azt adom... :D hát jó büdös volt, szerencsére eszembe jutott megnézni :)

2012. márc. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta volt egy kaki, de normális... Majd vacsizott, nevetgélt, szóval csak nincs baj? Azóta alszik... Lehet, megúsztuk, és tanulok belőle!
2012. márc. 11. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy baja biztos nem lesz,ne aggódj!

De tényleg külön érdemes vinni és több adagot. Én tápszeradagolóban szoktam vinni,ami 3 rekeszes és előre ki tudom adagolni,hogy pl mindegyik rekeszben 120ml-hez való por legyen. Szerintem tök praktikus,keress rá.

2022. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!