Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Összeönthetem a lefejt anyatej...

Összeönthetem a lefejt anyatejet a külön elkészített tápszerrel és adhatom így egyszerre a babámnak?

Figyelt kérdés

10 napos a kisfiam, nagyon nehezen indult be a tejem, ezért eleinte tápszereztünk és szinte egész nap mellen volt, amikor nem, akkor pedig fejtem (a semmit, de az inger miatt fejtem, hátha segít). Most kezdett el beindulgatni a tejem, de szoptatáskor alig jön valami, a baba rendszerint elalszik közben, majd egy idő után sírásban tör ki. Ha fejek, akkor nincs gond, tegnap már volt olyan, hogy 80 ml-t le tudtam fejni egyszerre és az egyben elég is volt neki következő etetésnél. De általában csak 40-50 ml-t van (már ezért is hálás vagyok az égnek, mert azt hittem, hogy sohasem éljük meg, hogy egyáltalán legyen valami a cicimben). Úgyhogy ezt megkapja üvegből, de kevés neki, külön keverni szoktam tápszert, amivel viszont megszakítom az etetést.

Az esetleg járható út lenne, hogy külön összekeverem a tápszert és felöntöm vele az anyatejet úgy, hogy a babám számára elfogadható mennyiséget kapjak és így egy üvegből egyszerre megeheti?

(Bár remélem, hogy ez is csak átmeneti megoldás és beindul annyira a tejem, hogy ne kelljen pótolgatni. Nem adom fel...)


2008. dec. 8. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Akár csak én írtam volna le (korábban) a történetünket.

A tápszer és anyatej keverését már csak az eltérö íz miatt sem ajánlanám. Én legalább is nem csináltam.

Az, hogy a picik az elején bealszanak a cicin, teljesen normális. Ez azért is van, mert belefáradnak a szívásba, a sárgaság utóhatása miatt(nálunk nem kellett kezelni) is lehet aluszékonyabb. Mégis rátenném a cicire, mert ö jobban ki tudja szívni, ill. a baba módszerétöl jobban beindul a tej, mint akármilyen szívótól.

A másik ok, így mindig annyi tápszert kevertem be utána, hogy elég legyen. Én mérleggel ellenöriztem, hogy mennyit szopott.

Hogy megszakítod a szoptatást, szerintem nem baj. Egyrészt már evett annyit, hogy az elsö éhség csillapuljon. A másik, hogy nem iszik olyan mohón (én büfiztettem, míg bekevertem a tápszert), s nem lesz hasfájós (vagy kevésbé).

Másik megoldásként tudom ajánlani, anyatej a melegítöbe, tápszer keverés, ha felkel a kicsi, anyatej az üvegböl , s közben mehet a tápszer a melegítöbe.

2008. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már meg ne haragudj de te sem öntöd össze a levest meg a másodikfélét csakhogy ne szakadjon meg az étkezésed!

Az anyatejet szopizza csak ki a kicsi, igaza van az előttem írónak hogy a baba tudja a leghatékonyabban kiűríteni a mellet. Ha már végzett a szopival akkor ha kell neki pótlás akkor utána készítsd el, addig is büfizik egy jó nagyot. Ha viszont előre elkészített adagot kap a babád soha az életben nem tudod elhagyni a tápszert, és csak szoptatni. Másrészt a tápszer vízzel hígítható, abba belekutyulni az anyatejet .......én nem tenném.

Szerintem az első mindig a cici legyen, mindkettőt add oda és aztán ha szükséges jöhet a pótlás. Akár másfél óra múlva újra szoptathatsz minden gond nélkül. Én az elején 4 hónapig mindkét mellemből szoptattam óránként-kétóránként. A fiam már 8 hónapos szinte csak szopik, kevéske főzeléket, meg gyümölcsöt eszeget mellé.

kitartás a fontos a szopi lgyen és sikerülni fog!!!

2008. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A szoptatás még megvan, de inkább csak babanyugtató funkciója van, illetve, hogy megmaradjon közöttünk ez a fajta kapocs, de enni közben nem igazán eszik. Jól el van cicin akár egy-két órát is, ha nem igazán éhes. Ezt úgy kell érteni, hogy el-elalszik, felébresztem, büfiztetem, majd újra bealszik, egy kezemen össze tudnám számolni, hogy közben hány normális szívás és kortyolás van. Amikor valóban éhes, akkor viszont nem is hajlandó szopni, hiába erőltetem, annak csak iszonyatos sírás, hiszti lesz a vége. Már hozzászokott ahhoz, hogy üvegből kapja, így lusta szopni.

Sajnos ez így alakult, engem nem zavar, hogy fejnem kell, már annak is örülök, hogy van mit. A tápszert elkerülni sem tudtuk volna, ugyanis nem indult be a tejem szülés után.

Ez nem csak szöveg: sajnos nem vették észre, hogy bent maradt egy elég nagy (majdnem tenyérnyi!!!) lepénydarab, ami csak szülés után 7 nappal távozott. A bent marad lepény miatt nem kezdett el az a hormon termelődni, ami megindította volna a tejtermelést, így az első hét napban a terhesség alatt is már meglévő előtejem volt csupán meg, néhány csepp, semmi több. Ez igaz, hogy elég egy egy-két napos babának, de azután már nem, így muszáj voltam tápszerhez nyúlni. A 7. napon, amikor a lepényrész spontán levált és távozott, akkor indult meg a tejtermelés nálam, még mindig nem elég, de napról napra jobb.

Gondolom a fiam "ciciből evés utálata" amiatt alakult ki, mert egy hétig teljesen feleslegesen lógattam az éhes és ordító babámat a mellemen, így rossz élmény maradt ez neki és az üveg a jó, amiből valóban enni kap. Ez van, már túltettem magam rajta, sőt, annak örülök, hogy a bent maradt lepény miatt nem lett jóval nagyobb probléma...

2008. dec. 9. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:
En is most ezt a modszert probalom ki. Erzekeny a tejemre nagy mennyisegben.Most kevertem ossze 30 ml tejet 60ml tapival. Egyenlore semmi rossz nincs. Alszik szepen. Mar nem azert de a gyomorban nem keveredik tan ossze az anyatej a tapszerrel még ha kulon is adod oda?! Sztem logikus h igen :) akarcsak ha levest eszel es tejet iszol ra is igyanaz lenne mintha mar elotte osszekeverted volna. A gyomor nemfogja olyan gyorsan feldolgozni a babanak sem a tejet mire megkapja a tapszert mivel még ehes lesz nemfogsz varni plussz orakat h odaadhasd a tapit. Le lehet pontozni ezert de sztem ez hulyeseg h csak ugy adhatod oda h kulon kulon egymas utan xD hisz ugyis egy mix lesz belole a pocakjaban.
2017. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!