Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az elkészített tápszer tényleg...

Az elkészített tápszer tényleg 48 órát eláll a hűtőben?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha a baba nem ivott bele.Ma olvastam egy könyvben.Ez igaz?
2010. jún. 18. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem.

Nekünk azt mondta az orvos, hogy max 6-8 órára előre készíthetek tápszert és ezt is már csak nagyobb babánál.

2010. jún. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én maximum 4 óráról tudok, de ha már 2 óra után megszagolod, már akkor is büdös.

Nem adnám oda neki nem frissen, pedig már elmúlt 1 éves

2010. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy eláll. Én max 1-1,5 óra múlva még oda adom ha hagyott valamennyit, de a nagy melegben még akkor sem
2010. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy nem lehet.Max 2 órára szoktam berakni a hűtőbe, ha addig nem eszi meg a babám, kiburítom.

Kicsit most ledöbbentem, hogy hogy lehet ilyet írni...

2010. jún. 18. 09:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pfuj,48 óra után igya meg az aki ezt kitalálta,már 12óra után is olyan büdös tud lenni...2órét szoktam én is max tárolni.
2010. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hidegen elkészítve 24 órát tárolható a hűtőben. Persze csak akkor, ha steril volt a cumisüveg. heimPálban mondták nekem a tejkonyhán.
2010. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kórházban, hogy ha lehűlt, berakhatom a hűtőbe, és 24 órán keresztül eláll. Én alkalmazom is ezt, semmi baja a babámnak.
2010. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 2. tapszeres babamat tartom epp a kezemben (sajnos nem vagyok egy jol tejelo fajta), de en soha nem adtam elore elkeszitett tapszert. Ha bealudtak, akkor is max egy oran belul adtam vissza, egyebkent kiontottem. Meg akkor sem keszitem el elore, ha utazunk. Nekem nem tunik a tapszertarolas, melegites tul jo modszernek, mindezt ugy mondom, hogy a munkam miatt anno tobb elelmiszerhigieniai eloadason is reszt vettem.

Hat honap alatti babanak kulonosen nem adnam.

Ugy ereztem mindig, hogyha anyatejet nem tudok adni, akkor legalabb a tapszert a legjobban keszitsem el nekik, elvegre megerdemlik, ha nekem jar a friss tejeskave (mert az ujramelegitettet nem szeretem), akkor ennyi a gyereknek is boven jar.

(Amugy nekem kb 15 m-ig tart elkesziteni frissen a tapszert mikro nelkul is. Reggel forralok vizet, fele megy a termoszba, felet kihutom. Ha a baba ehes, akkor a szukseges mennyisegnek bo felet toltom a hidegbol, a tobbit a termoszbol, bele a tap, igy epp etetesi homersekletu lesz azonnal, sem huteni, sem melegiteni nem kell. Ha kimozdulunk, akkor a hideget elore toltom az uvegbe, viszem a termoszt es a tapszert kimertve pici, zarhato dobozba. Ejszakara is mindig igy vittem, hogy ne kelljen a foldszintre szaladni, mikozben ordit a gyerek az ehsegtol.)

2010. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a gyerekorvsom mondta,elkészítem,lehül a hűtőben,és kibír 24 órát(természetesen ha nem iszik bele,csak porciózom)így csináljuk hetek óta,semmi prolémánk nincs vele
2010. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok,vagyis lehül,hűtőbe vele,és úgy a 24 óra
2010. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!