Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes anyukák! Ti,...

Két gyerekes anyukák! Ti, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves,csak szeptembertől megy oviba.Fiam 4 hónapos.Estére mindig "hulla" vagyok.Kicsi 3óránként szopizik,már alig alszik napközben,a nagyobbik izgága,állandóan menne csavizni.Mellette háztartás,főzés,mosás,takarítás stb.Apa reggel megy,este jön melóból.Ti,hogy oldjátok meg ezeket a hétköznapi teendőket a gyerekekkel?Nem értem egyes anyukáknak,hogy van idejük pihenni és magukra időt tölteni?Esetleg tornázni járni v.épp fodrász,kozmetikus stb.?Hogy csináljátok,hogy a gyerekeknek is jó legyen és nekünk anyukáknak is?Természetesen elsők a manók,de azért jó lenne kicsit.....
2009. jún. 10. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13:14-es vagyok: kicsit félreérthető voltam: hétközben rendelünk ebédet, és mivel ebédszünetre hazajön a férjem, azt esszük. Így pontos.
2009. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ez a folyamat nálunk is megvan,csak mint írtam estére nagyon elfáradok,amint lehunyom a szemem már alszom is.

A lányom még itthon van velünk,ő jön-megy,játszik,mint minden gyerek szétpakolja a sok játékát,összepakolás együtt:)plusz le is kell vele ülni játszani,ez néha a karomban a kicsivel történik.Szoptatás 3óránkénta (babó igénye szerint) A takarítás mindannapos,kicsit itt,kicsit ott,anélkül nem lehet gyerekek mellett szerintem.A főzés ált.2 naponta.Apa korán megy,késő este ér haza,már a fürdés is megvan addigra.Minden du séta,játszótér,bolt.Mosás,vasalás és egyéb ilyesmi mind ezek közé sürítve.A lényeg,hogy minden kész,minden csilli-villi,gyerekek szépek,kiegyensúlyozottak,semmiben nem szenvednek hiányt,boldog a család,anyai és feleség teendőim kipipálva:) CSAK FÁRASZTÓ! Bár minden reggel friss erővel ébredek és estére teljesen kifogyok az energiából.

2009. jún. 10. 15:12
 13/14 A kérdező kommentje:
Az érdekelt,hogy másoknak mindezek mellett,hogy van idejük magukra?!Smink,haj,köröm stb.Néha látok több gyerekes "cicababa" típusú anyukát,Ő vajon hogy csinálja?Mit csinál? Vagy talán mit nem csinál?
2009. jún. 10. 15:19
 14/14 anonim ***** válasza:

Bar nekem csak 1 kisafiam van, 6 honapos, de ugy erzem mindenre van idom. Reggel 7-kor kelunk, reggeli, aztan elmosogatok, rendet rakok. jatszunk 9-ig, aztan a manom alszik 1 oracskat, addig smink, (elotte is sminkeltem, el sem tudnam kepzelni nelkule magam), elokeszitem az ebedhez valokat.ha felkel mondokazunk, enekelek, ide-oda rakosgatom,(jatszoszonyeg,pihenoszek,babakocsi) mert nem igen jatszik el egyedul,de kozben megfozok, suti is sokszor van.11-kor tizorai, 12:30 korul elalszik, ilyenkor 2 oracskat is alszik, addig takaritok, 14:00-15:00 korul ebed, attol fugg mikor kel, delutan setalunk, kint vagyunk a kertben, 17:00-kor uzsi,19:30-kor furcsi, aztan meg eszik egy kis tapit, rogton elalszik. en ezutan pattanok a biciklire es tekerek egy orat.apara is mindig van idom. 2 havonta jarok fodraszhoz, addig apa vigyaz ra. mas segitsegem nincs.

elso a kisfiam, de van idom fodraszra, vasarolni(ezt vele is lehet),a haz koruli teendokre,fozni,sutni,tornazni, es ami nagyon fontos, a ferjemre. ja es a baratnom is at szokott jonni, vagy en megyek babastul, ot sem hanyagolom el.

nem tartom magam cicababanak, nem tolom tusarkuban a babakocsit:), de nagyon odafigyelek magamra, hogy jol nezzek ki, meg anyakent is, es orulok, hogy a ferjem is buszke ram.:)

szerintem meg lehet oldani, nem konnyu, de nem is lehetetlen.

boldog babazast!!

2009. jún. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!