Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerekes anyukák! Ti,...

Két gyerekes anyukák! Ti, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves,csak szeptembertől megy oviba.Fiam 4 hónapos.Estére mindig "hulla" vagyok.Kicsi 3óránként szopizik,már alig alszik napközben,a nagyobbik izgága,állandóan menne csavizni.Mellette háztartás,főzés,mosás,takarítás stb.Apa reggel megy,este jön melóból.Ti,hogy oldjátok meg ezeket a hétköznapi teendőket a gyerekekkel?Nem értem egyes anyukáknak,hogy van idejük pihenni és magukra időt tölteni?Esetleg tornázni járni v.épp fodrász,kozmetikus stb.?Hogy csináljátok,hogy a gyerekeknek is jó legyen és nekünk anyukáknak is?Természetesen elsők a manók,de azért jó lenne kicsit.....
2009. jún. 10. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

én is ezen gondolkozom, ugyanis 18 hónapos lesz a kisfiunk amikor majd most novemberben megszülöm a másik kisfiunkat :) gőzöm nincs hogy fogom ellátni anyai teendőimet, hogy senki ne szenvedjen hiányt ....

még most egy gyerekkel nekem van időm magamra, mert van segítségem néha, de kettővel nem tudom mi lesz... megoldjuk :)


(bocsi ha nem válasz a kérdésedre, csak gondoltam leírom :) )

2009. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Aki tud járni fodrászhoz és manikűröshöz annak tuti nem a gyereke a fontos!Talán 1-2-szer a nagyinál?Hétvégére!És te is kipihiznéd magad!És a pároddal is együtt lehetnél kicsit!Félrelökve a házimunkát!
2009. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

a 2. hozzászoló első mondata nem teljesen igaz. én ha apósom vigyáz a kisfiunkra, sétálnak a parkban és játszanak miért ne mehetnék el egy hajvágásra??? attól még a gyerek a fontos, de lehet időt szakítani erre is. vagy a férjem vigyáz rá addig. és akkor is szeretem a gyerekemet és ő a fontos, nem????

(első voltam)

2009. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Mivel a pici szopizik, őt nem igen tudod lepasszolni. A nagyobbik kicsit nyaralhat a maminál esetleg. Nekem még csak egy hét hós lányom van, de fodrászhoz is úgy jutok el, hogy apa addig vigyáz rá. Még csak most kezdtük a hozzátápit, úgyhogy lényegében még ő is szopik minden kajánál, vagyis nem mehetek el messzire. Ha lenne még egy, hát fogalmam sincs, hogy fogom megoldani, főleg ha ilyen lesz mint az első. Remélem írnak neked használható ötletet, visszajövök majd megnézni. Gondolkodunk mi is hogy gyed-ről gyedre kéne menni.
2009. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egymás után jött a 3 gyerek, másfél évenként.

Mentem fodrászhoz, kozmetikushoz, minden nap egy órát tornáztam.

Az igaz, hogy a szervezőképességem maximumára szükség volt, de a háztartás is ment.

A legkisebb mindíg járókában volt, így tudtam mellette a házimunkát csinálni. A nagyobb közben "segített", énekeltünk, mondókáztunk, így nagyjából azt csinálta amit mondtam neki, nem kellett utána rohangálni.

Az egész lakásban nem volt olyan ami veszélyes lehetett volna, amit leverhetnek, ami megrázhatja őket.

Nagyon hamar megtanulták elfoglalni magukat.

A tornát egy idő után velem csinálták, persze ahogy tudták. Szerencsére voltak nagymamák, akik heti egy-egy délutánt bevállaltak, így tudtam magammal foglalkozni.

Fél éves koruk után havi egy hétvége a párommal is sikerült, Bár egy éves korukig szoptak, ilyenkor csak lefejtet kaptak és mi a párommal elmentünk otthonról egy szombat-vasárnapot eltölteni kettesben valahol.

Szervezés, nem hagyni, hogy teljesen kifáradj, és a gyerekek önállóságra szoktatása.

2009. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekem van. Ovis, iskolás és 6 hónapos. Hétközben én nem főzök, csak néha. Vacsora persze van, hogy főtt étel, de nem jellemző. A nagy egyedül jár suliba, az ovist a picivel visszük. Mikor hazaérünk, nekiállok takarítani. Itt olvastam egy jó praktikát. 10-10 percet szánok minden nap a lakás minden helyiségére, akkor hétvégére már nem kell sokat takarítani, mert lassan elkészül hétközben a vasalás, szekrények rendbetétele, ilyesmi. Én nem járok kozmetikába, fodrászhoz. Évente 2-szer befestem a hajam itthon, és nyáron tervezem, hogy heti két alkalommal elmegyek majd este futni.
2009. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A lányom mostanában egyre többet van a nagyszülőknél hétvégén,de a fiamat még nem hagytam ott max.1órát.Ilyenkor meg hiányoznak és lelkiismeretfurdalásom van,pedig lehet hogy épp csak a postára ugrottam el:)lóhalálában futok értük:)Párom meg mivel sokat dolgozik,örül,hogy hétvégén a családdal lehet,a gyerekekkel együtt!
2009. jún. 10. 13:38
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Mindenkitől el-el csippent az ember valami hasznos tanácsot,bevallom igencsak jól jönnek:)Minden elismerésem a 3 v.esetleg több gerekes anyukáké!!!Energiabombák:))))

A 10-10 perces praktika nagyon tetszik,ki fogom próbálni!Köszi lányok,anyukák!!!!!

2009. jún. 10. 13:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes dolgokat írnak itt egyesek. Én pl. el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet a gyerek mellett tornászni. Az enyém 15 hónapos, ha tornászni próbálnék, nagyon megörül, és azonnal rám mászik. Napi 1 órát alszik, semmire nincs időm. A nagyszülőkre egyáltalán nem lehet számítani, mindegyik magával van csak elfoglalva.

Ennek ellenére mi is tervezzük a másodikat, de attól félek, az elején nagyon ki leszek purcanva, mert azt tudom, hogy semmi segítségre nem számíthatok. A férjem este 7-ig dolgozik, még szombaton is.

2009. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6-kor kelek, reggeli, fürdés, szoptatás, gyereket ébresztem, reggeli neki, öltözés. Apa viszi az oviba, de én is elsétálhatnék, 5 perc. Csak így nem kell a 2 kicsit (ikrek) összecsomagolnom reggel, ezért jobb, ha ő viszi. Ha nekem kell vinni, akkor ahogy aludtak, hálózsákban, kókuszpólyában be a babakocsiba és séta az oviba, hazaérve ki a babakocsiból és vissza az ágyba velük. Itthon enyém a nap délután 4-ig, időnként szoptatás, de amúgy a kiságyban, járókában vannak, alszanak, nézelődnek, játszanak. Szól a zene, én ott járkálok, motoszkálok a környékükön, figyelnek, mosolyognak. Takarítgatok minden nap kicsit, mosás, szárító leszedés, teregetés, mosogatás belefér ebbe a sok órába, délután 3-ig. Pár naponta séta a gyógyszertárba, postára, ügyintézés a gyerekkel együtt. Ehhez nem kell lepasszolni őket szerintem. 3-kor szoptatás, el a gyerekért együtt apával, kicsikkel az oviba. Hazafelé általában fagyi, játszótér a naggyal, együtt van a család, néha akár boltba is beugrunk, ha a babakocsi aljában elfér a bevásárolni való. Hazaérve szoptatás, naggyal játék, vacsora a családnak együtt, majd kezdődik a fürdetés a nagynak, a kicsik hordozóból nézik (tátott szájjal), lefektetés, mese olvasás. Kicsik is hallgatják. Aztán fürdés a kicsiknek egymás után, majd szoptatás ésalszik az összes gyerek este 1/2 9-9 körül. Akkor még lehet apával dumcsizni, pakolászni, felkészülni másnapra (vízforralás reggeli teához, mosogatás, stb.). Alvás 10-11 körül. Reggel hatkor kelés. Ha a kicsik hajnalban korábban éhesek akkor korábban (4-6 közt valamikor általában).

Ez 7-8 óra alvás egyhuzamban, napközben nem szakadok meg. Hétvégén amikor a nagynak délutáni alvás van, akkor mi is alszunk, így az még pihentetőbb.Ja, annyi, hogy én nem főzök, hanem házhozszállító cégtől rendelek. De most pl. megyek, a kertben szedett ribizliből fagyit csinálok.

2009. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!