Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne hogy ha igeny...

Hogyan lehetne hogy ha igeny szerint szoptatok akkor is legyen valamilyen rendszeressegunk a napban?

Figyelt kérdés
problemam a kovetkezo: babam 6 honapos, anyatejes baba. eddig 3,5-4 orankent szopizott, mert igy igenyelte, elalvashoz viszont cumit kapott. cumizavaros lett, nem akart szopizni es dontenem kellett, hogy tapszer vagy anyatej tovabb de cumizas nelkul. elvettuk a cumit es elalvashoz a mellemet kapja meg(mas nem jart sikerrel, ringatni szerintem nehezebb lenne)akkor szopizik is, de napkozben 30 perceket alszik 2 orankent. igy most akkor 2 orankent szoptassam? teljesen felborult a napirendunk, es a gyereket is megviseli, mert alvas utan megint ker enni, de csak keveset szopizik. tudom, h az igeny szerinti szopi pont errol szol, de lassan el szeretnem kezdeni a kostoltatst es most olysn osszevisszasag van, hogy nem tudok etkezesnek nevezni egyetlen szopit sem , csak szundi elotti nyammogasnak. ti hogyan csinaljatok?
2009. jún. 10. 11:29
 1/9 A kérdező kommentje:
ami kimaradt: eddig napi 5xszopizott
2009. jún. 10. 11:30
 2/9 anonim ***** válasza:
sztem ha tényleg csak elalváshoz kell a cumi akkor nem igazán zavarhatja meg..csináld ugy ahogy eddig alvásnál cumi amugy meg hamira cici...én legalább is igy csinálnám...és igy lesz benne rendszer is
2009. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csak elalvashoz hasznaltam es sajnos igy is cumizavar lett az eredmenye, ez az ut nem hasznalhato
2009. jún. 10. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy "cumizavaros" lett? (ez komolyan érdekel, nem gúnyolódásból írom) Én a helyedben továbbra is a megszokott 3,5 -4 óránként etetném. Én visszaadnám neki a cumit az alváshoz.
2009. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ok, ertem, ezert le is irom: irtam a nlcafe szakertoi oldalara egy szoptatasi tanacsadonak es o rogton ezt mondta eleinte en hulyesegnek tartottam, mert nem akkor kezdett cumizni, hanem egy honapja. de aztan fgyeltem mi tortenik szopi kozben esbiztos vagyok benne, hogy cumizavar volt,lattam hogy nem tudott szopni csak amig spriccelt a tej a mellembol azt tudta meginni, kiszivni mar nem, mert a cumit maskent kell szivni(fej a szajpadlas fele, mig a bimbot a nyelv fele, van egy nyelvtorna gyakorlat amit ki lehet probalni.a mellem tele volt tejjel de a baba nem tudott hozzajutni es duhongott, feszitette a hatat es sirt. ha ilyenkor probabol megkapta a cumit azonnal csend lett, de mivel nappal nem jutott eleg tejhez ejjel orankent keltem es jatszottuk ugyanazt-kicsi szopi, nagy siras-cumi.

aztan kihagytuk a cumit, probaltam a mellemmel vigasztalni es elso nap este mar elfogadta, nem fesziti magat tobbet, rendesen eszik es ejjel ujra alszik.

2009. jún. 10. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok akkor próbáld meg ugy h hami az cici...illetve lassan kóstoltatni plusz cici..és csak alvás előtt mikor tudod mikor van alvás idő akkor cici..de NE 2 óránként add h megvigasztald..inkább adj gyümit vagy vmit neki...
2009. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon kedves vagy, hogy tenyleg probalsz segiteni...viszont a babam tenyleg 2 orankent alszik 30 percet, barmit probaltam tenni (huztam az idot ebren, vele aludtam hatha visszaalszik, besotetitettem stb) nem tudtam nyujtani az idot, ezert van a gyakori szoptatas mert gyakran es rovideket alszik, nem csak ugy vigasztalas celjabol
2009. jún. 10. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
aZ IGÉNY SZERINTI SZOPTATÁSSAL AZ A BAJ HOGY a 2 óránkénti etetéstől fájhat a hasa.Nekem pont ezért nem tudott aludni napközben,csak 20 perceket!Beálltunk egy napirendre mikor 4 hós volt,3 óránként evett,kicsit játszi,és amikor ásítka meg dörzsike volt,akkor letettem aluka.Nem a mellemen,cumival.Ezt a cumizavart még én sem hallottam.,érdekes lehet.Ha 30 perc alvás után sír,nem vszínű hogy mindig éhes,ha ismered a sírását persze és biztos vagy benne akkor ok,de én arra gondolnék hogy ilyenkor még fáradt.Ha a cicizéssel ilyen gondok vannak,akor azt javaslom,próbáld ki,hogy lefejed a tejet,és üvegből neki adod.Tudom hogy fárasztó,meg nem túl kényelmes,de lehet h az sikeresebb lesz,és akkor látod is mennyit eszik!:)Én ezt csináltam 9-13 hós koráig........Ha a fejés mellett döntesz,akkor egy lépéssel a baba előtt kell lenned.Pl este lefejed,azt nekiadod reggel.Etetés után rögtön fejsz,azt adod neki 3-4 óra múlva.Így nem kell kapkodnod a fejéssel mmikor éhes.SOK SIKERT!!!!majd írd meg mi volt
2009. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha azt próbálnád ki, hogy lefejed a tejet, cumisüvegből adod oda, és visszakapja a cumit az alváshoz?
2009. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!