Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leadjátok a babátokat éjszakár...

Leadjátok a babátokat éjszakára a csecsemősöknek?

Figyelt kérdés
1. babám lesz, abszolut nem látom még át a helyzetet, de szerintem, ha éjszakára is velem marad a baba (amit persze szeretnék), egy percet sem merek majd aludni. De akkor mikor fogok? A tejcsi beinduláshoz is fontos a kipihentség, nem?
2009. jún. 10. 10:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Szia.Én császárral szültem, így nem volt velem a babám.24 óra is elmult mire levittek a gyermekágyra és velem lehetett.Éjszakára beadtam a csecsemősőknek, mert mozogni is alig bírtam.Kicsit bántott a dolog, de úgy gondoltam, hogy mindkettőnknek jót teszek, ha gyorsan felépülök.5 ágyas szobában voltam, ígysem volt sok pihenés.Egész nap veled lehet a baba, ha van rá módod nyugodtan add be éjszakára.Egy jó tanács: a korházban, ne fogadj sok látogatót, mert iszonyúan fárasztó!Jó babázást!
2009. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

szia! én az első éjszakát a babám nélkül töltöttem, de a többit vele. jó volt, mert így összeszoktunk mire hazakerültünk. sajnos nem volt segítségem így ez nagyon fontos volt.

viszont a szülés utáni pihenés szükséges, utána úgysem alszol hónapokig :)

most a második babámat várom, szerintem ugyanígy fogom csinálni. első éjjel csecsemőosztály, utána non-stop velem. remélem, rutinosabb leszek már és pihenni is tudok az első napokban.

2009. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nálunk sem szerették ha valaki "leadja" a babáját, én megtettem és nem éreztem rosszul emiatt, főleg mert mikor reggel 5kor visszahozták(este7kor született) mondta a nővér hogy rengeteg magzatvizet bukott vissza egész éjjel és én biztos halálra izgultam volna magam alvás helyett. második este is még elvitettem azt már nagyon nehezen tolerálták, és vissza is hozták 3körül hajnalban 11kor vitték el előző este. nem bántam meg legalább tudtam pihenni a többi napon meg mellettem aludt az ágyban nem a kiságyban mert elég nehezen mozogtam és így nem kellett emelgetni. szóval sztem nyugodtan add le és pihenj első este
2009. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, ott elvileg nálad maradhat akkor a baba, ha még délelőtt megszületik. A délutániakat már megfigyelik, én is ebbe estem bele és áldom érte az Istent vagy akárkit, akiben hiszünk, hogy így történt, ugyanis nem szívták le rendesen a picikém légútjait és éjjel 3 óra körül (amikor én pihenve a szülés fáradalmait mélyen aludtam) beszürkült és fulladt. Ha akkor nincsenek ott az éjszakás csecsemősök, akik figyelik a felkapcsolt lámpáknál, hogy hogy elszürkül, akkor bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna!!! Én meg a sötét szobában tuti észre sem vettem volna, pláne úgy nem, hogy közben alszok is :-(!
2009. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%
most tuti lehurrogtokm de sztem hülyeség a ki kell pihennem magam szöveg..amig alszik a pici akkor te is alhatsz...de ha fent van ugy is beviszik hozzád h etetsd meg...szóval pihiről nem lehet szó..és ha otthon lesztek akkor is lepasszoljátok??előtte van időd kipihizni magad mig otthon ülsz amugy is általába az első éjszaka tuti nem veled tölti azt nem szokták engedni
2009. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Én este 10 kor szültem meg a babámat, és már babástól menten át a kórterembe. Mi csak ketten voltunk a kórteremben, és a csecsemősök nem nagyon szerették, ha leadom a babát, így végig nálam volt az elejétől. Tejtermelődés szempontjából jó volt, hogy a kisfiam végig rajtam csüngött, de én hulla voltam.
2009. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

A debreceni Kenezyben szultem. Ott ejjelre elvittek a babakat, reggel 6kor hoztak vissza. En nem bantam egyreszt, masresz meg azt meg kene tudni, hogy megitassak-e/etetik-e hogy ne uvoltsenek. Mert az enyemnek 100% hogy adtak valamit, mert nem akart szopni amikor hoztak be. Mind mondta a nover, hogy tegyem mellre a baba meg ugy aludt mint akit lecsaptak.

Volt is bajom a szoptatassal utana amikor haza jottem, de szerencsere addig kinoZtam, amig osszejott es most 6 honaposan meg szopik.

2009. jún. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ! Azt hiszem, több tényező is belejátszik majd a döntésembe(babám állapota, én állapotom, csecsemősök hozzáállása). Azért jó volt olvasni a véleményeket. Kellemes babázást mindenkinek!
2009. jún. 10. 12:48
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1 hete szültem Pesten az I. számú klinikán. Délután lett meg a pici, de nem volt hely a gyermekágyas osztályon, így első éjjel nem volt velem, de utána igen. Leadhattam volna, bár itt sem nézték túl jó szemmel a csecsemősök. Szobatársam leadta az övét éjfél körül egyik nap, fél 4-kor visszahozták neki, hogy nem tudnak mit csinálni már, ennek a gyereknek cici kell.

Aludni én is keveset aludtam, de nem az én babám miatt. 4 ágyasban voltam, valaki babája tuti sírt, és a szomszédból is áthallatszott. Én mindig akkor próbáltam pihenni, mikor a pici is aludt. Nem volt vészes, 3 napot voltunk bent.

Jó babavárást és kellemes szülést!

2009. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én is leadtam volna, ha megengedik...Nagyon jól esett volna, 3-4 óra pihenés. Bár a szobatársam gyereke szinte folyamatosan üvöltött, nappal meg vagy hozzá jöttek a látogatók vagy hozzám. Szóval amilyen állapotban én a kórházból hazakerültem...Szerintem ha teheted, és találsz szimpi csecsemőt, add be pár órára. Még a könnyű szülés is halálosan fárasztó...
2009. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!