Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha éjjel felsír/felkel a...

Ha éjjel felsír/felkel a babád, minden esetben megszoptatod?

Figyelt kérdés
Persze ez a kérdés csak azoknak szól, akik még szoptatnak! :-))
2009. jún. 10. 08:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igaz már 9 hós a fiam, de a helyzet szinte változatlan még.... :(((
2009. okt. 1. 06:42
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hós múlt a fiam, velem alszik ha éjjel felébred egyből cicizik. Az elején nem aludt velem hanem a saját szobájában aludt a kis ágyban és ha éjjel felsírt átmentem hozzá megciciztettem és vissza aludt. Ilyenkor nem gyújtottam lámpát csak azt a pici éjjeli fényt, hogy megszokja, hogy éjszaka van. Ez így jó is lett volna, de én annyira féltettem a babám a bölcsőhaláltól, hogy amikor nem volt mellettem nem tudtam aludni. Állandóan beállítottam 10 percre a telefonom, hogy ha netán elaludnék ébresszen és 10 percenként rohangáltam át a gyerekszobába. Ez ment 2 hétig, teljesen ki voltam, feladtam és most velem alszik a baba. Tudom, hogy nem a legjobb, hogy velem alszik, most azzal akarunk próbálkozni, hogy behozzuk a mi szobánkba a kiságyat és ott altatjuk. Hátha így nekem is könnyebb lesz.

2009. okt. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én bizony szoptattam éjjel is, mivel semmi másra nem aludt vissza...szopi 10 perc , büfi szintén annyi és aludhattam pár órát legalább. Nappal igyekeztem kivárni kisebb korában a 2,5-3 órát legalább, de akkor nem estem össze épp az álmosságtól, szóval úgy egyszerübb volt mással elterelni.

Éjjel azért se sokat "szórakoztam" vele, mert egyre jobban üvöltött és végül már egyáltalán esze ágában se volt visszaaludni.

1 éves koráig szopizott (akkor már csak este meg egyszer éjjel) majd magától lemondott róla (mondjuk nem tudom mit csináltam volna ha megtartja ezt a szokását).

2009. okt. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
én is megszoptatom éjjel, ha felriad. nekem 10 hós most. féléves kora óta felkel éjjel is (előtte már átaludta az éjszakát 3hós kora óta). most jöttem rá, mennyire fontos, hogy hogy altatom el. ugyanis két hete kislámpát is kapcsolok altatáskor (eddig csak éjjeli fény volt) és úgy teszem az ágyába, hogy még nem aludt el (eddig csak akkor tettem be, ha elaludt). átaludta az éjszakát!! baromira meglepődtem. pár napja mondjuk megint megébred, de most jön a foga.. minden esetre nálunk az van napirenden, hogy a nappali alvásoknál leszoktassam a cicizésről (mert sajnos napközben is így aludt el - kivéve ha sétálunk). két napja kezdtem, akkor ordított fél órát (csak cumisüveget kapott, a cumit nem szereti), másnap már csak öt percet sírt, most pedig úgy tettem le, hogy meg sem nyikkant!!!! nagyon örülök neki. szóval ha kinő a felső foga, akkor az éjszakaiakat is így fogom csinálni. valszeg kiveszem, megitatom, aztán remélem elég lesz annyi, hogy az ágyban megitatom, aztán meg ha minden jól megy, fel sem ébred.. szorítok magamnak. és neked is!
2009. okt. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én nem szoptattam meg éjjel a babámat. 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, azóta csak néhány alkalommal ébredt fel éjjel (mikor nagyon meleg volt, vagy vihar volt...) Soha nem adtam neki éjjel szopit, féltem, nehogy rászokjon. Nappal viszont igény szerint szoptattam.
2009. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az en babam is 9 es fel honapos es szopizik minden ejjel. Valamikor vegigalussza az ejszakat,de van olyan is, h 3szor felebred es csak cicivel lehet visszaaltatni. Ha nem kapja meg sir, aztan mar azt se fogadja el.
2009. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!