Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig félni fog védőnőknél,...

Mindig félni fog védőnőknél, vagy egy orvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Kezdő anyuka vagyok. 3 hónapos volt a kisfiam amikor a drága doktornéni az egyik védőnői látogatás alatt felrántotta a bőrt kisfiam kukijáról. Nézegette, tapogatta, nem is mondta mire készül. Nagyon fájhatott neki mert vérzett is és rettenetesen sírt. Azt hittem el fogja felejteni, de azóta minden tanácsadáson reszketve sír szegény és nem tudom megnyugtatni! Már 1 éves is elmúlt, de ha meglátja hova megyünk, már sír is. Nem az a tipikus sírás...reszket szegény a félelemtől. El fogja szerintetek felejteni? Mit csináljak, hogy ne féljen ennyire?
2012. márc. 8. 13:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát sajna mi is ugyanebbe a cipőben járunk. 8 hónaposan volt kórházban, azóta ha meglát egy fehér köppenyt sír. Múltkor a Müllerben is sírva fakadt, mert ott az eladókon az van. Én annyit csinálok egyenlőre, hogy járok vele a védőnői intézetbe tornára (ebből az esetben szerencsés a helyzet) és talán jövő héten már nem fog annyira megijedni a helytől. De 9 hós státuszon, nagyon sírt a drága kedves gyermekorvosom, meg annyit szólt, hogy hisztis a gyerek, é s elkényeztetem.... NO COMMENT
2012. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, az föltétlenül fontos, hogy elmondd neki, hogy hova mentek. Képzeljétek el, hogy nekem 8 évesen vették ki a mandulámat, előtte vért kellett venni tőlem a háziorvosi rendelőben. Anyum odavitt, de nem szólt, hogy mi lesz, ott szembesültem azzal, hogy most engem le fognak fogni, és vért vesznek, fel sem tudtam készülni rá, hogy fájni fog-e. Anyu persze jót akart, nem akarta, hogy már jó előre szorongjak emiatt. De ez úgy sült el, hogy a terhességemig, 30 éves koromig nem mentem vérvételre, sem véradásra. 30 évesen remegve mentem be az első terhességes vérvételre.

Igen, azt valószínűleg megérzi rajtad, hogy te is feszült vagy a vizsgálat miatt, és emiatt jobban fél ő is.

2012. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Na akkor nem csak mi szenvedünk ezzel a témával. Szerencsére nekünk nem volt se kórház, se szurkálás. Szegény gyerkőc. :( Az orvos váltás nem hülyeség, csak ez egy igen kicsi város, nagyon más választásom nincs. :( Bízom benne, hogy kinövik majd, addig meg tőlünk zeng az épület. :)A mi orvosunk sejti, hogy valamit nagyon elszúrt, rákérdezett, hogy mindig így sírt-e ez a gyerek? Én meg közöltem vele, hogy azóta, amióta kuki rángatás történt. Erre annyit mondott mosolyogva, hogy jó a memóriája!

Hogy mondhat egy orvos olyat, hogy hisztis egy gyerek? Nem tudja orvos létére megkülönböztetni a hisztit a sírástól?

2012. márc. 8. 14:39
 14/16 anonim ***** válasza:
Ennyi empátiával minek megy gyerekorvosnak? :-( Szerencsére nekünk nagyon jó dokinénink van, mondta múltkor, hogy külön készül azokra a napokra, amikor csak oltásosok jönnek, mert mondta, hogy nem jó érzés, hogy meglát téged a gyerek, és egyből sírni kezd.
2012. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Gondolhatjátok hogy kiakadtam. Már nyugdíjas nem fog sokáig dolgozni a városban. Lehet belefáradt.
2012. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves. A kötelező oltások óta annyira fél az orvostól, hogy iszonyú hiszti van mindig. Szalad ki a rendelőből, úgy kell lefogni, és üvölt, mint akit ölnek. Pedig már vittem játékot, csokit, a doktornő mindig adna neki matricát, de nem fogadja el tőle. Mondom neki, hogy mi fog történni, és fél éve nem kapott már szurit, mégis ez megy. Pedig sajnos elég sokat járunk, mert az ovis lányom mindenféle betegséget hazahoz. Nem tudom mikor felejti már el, de jó lenne!
2012. márc. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!