Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehetett a lányommal?...

Mi lehetett a lányommal? Elkezdett félni a sötéttől?

Figyelt kérdés
16 hónapos lányom mindig is jó alvó volt, másfél hónapos korától egy éves koráig átaludta az éjszakát.Az elmúlt 4 hónapban egyszer felsír hajnal 4-5 körül, ilyenkor megetetem, mert megszomjazik a melegtől.Tegnap éjjel nem aludtunk semmit.Fél 11-kor felsírt.Kipisilt a pelusból, pelenka, pizsama csere, ringatás.Üvölt.Megitattam, két korty, üvölt.Csináltam tápszert, nem kellett neki, ringattam tovább, de nagyon ki volt pattanva a szeme.Fel -alá járkáltam vele, ettől mindig megnyugodott, még a rágófogaknál is.Semmi nem volt jó.Kínomban már adtam neki Nurofent, mert mostanában nagyon fogzik.Attól sem lett jobb.Felkelt a férjem is, pedig ő nem szokott, és hajnal kettőig virrasztott vele.Játszottak ( erre még soha nem volt példa, hogy éjjel kell vele játszani ), de amint lefektette, keserves sírásba kezdett.Magam mellé vettem az ágyba, így megnyugodott, és elaludt.Egy óra múlva megetettem, mert felsírt.Azóta alszik. Vagy 6-szor tettük le, és mindig sírt, pedig ő a kiságyához van szokva, születése óta abban alszik, most már külön szobában, de valamitől most félt.Nem hiszem, hogy fájt volna valamije, mert a Nurofentől se nyugodott meg.Egy hete történt egy haláleset a családban, nagyon közeli hozzátartozó hunyt el.Lehet, hogy látott valamit? Állítólag a gyerekek 3 éves korig látják a szellemvilágot.Ti hisztek az ilyenekben?Vagy mi lehetett ez?Szerintetek?
2012. febr. 1. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem látott semmit,ez csak hülyeség. De ne etesd mindig,ha felsír,legfeljebb itasd meg.Az sem jó,ha éjjel játszotok vele,mert felborul a megszokott rend. Lehet,hogy a hasa fáj,vagy a foga jön. Ha nem javul a helyzet,akkor kérdezd meg az orvost.
2012. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem etettem, csak hajnal fél 4-kor, de 4-5 körül egyébként is szokott enni.Ez volt az első eset, hogy a férjem játszott vele, én se helyeseltem, de mondta, hogy feküdjek le, így nem is láttam, hogy mit csinálnak, csak reggel tudtam meg.Nem beteg, és nem tudom ezt mire vélni.Ha fogzás, akkor a Nurofennek hatnia kellett volna.Nem gondolom, hogy fájt volna a hasa, ugyanazokat ette, amit már máskor is kapott.Remélem, a ma éjszakánk jobb lesz, ilyen még soha nem volt.
2012. febr. 1. 08:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megérezhette, hogy a közeli hozzátartozó halála megviselt benneteket, talán ezért nyugtalan. Veletek érezte magát biztonságban, azért nem akart aludni. A picik olyan érzékenyek, mint a radar: ha szomorú, sír az, aki róluk gondoskodik, akinek a jelenlététől biztonságban érzik magukat ebben a világban, akkor megijednek. Sokat szeretgessétek napközben, és próbáljátok továbbra is azt a rutint gyakorolni éjjel, amit eddig. Amint megnyugszotok kicsit, ő is megnyugszik. Részvétem a haláleset miatt!:(
2012. febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van benne valami! Erre nem is gondoltam.
2012. febr. 1. 08:35
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam anno, ezért merült fel bennem:

[link]

2012. febr. 1. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehetnek különleges képességei, de nem hinném, hogy emiatt sírna. Akik angyalokat, szellemeket látnak, azok ezt természetesnek vezsik és nyugodtak maradnak, vagy mosolyognak. Bár, persze sírhat is egy-egy nem szimpatikus szellem látványa miatt, de nem így, ahogy te leírtad. Azt jó ötletnek tartottam, hogy magatok közé fektettétek, és úgy altattátok el. Ez ilyen nehéz helyzetekben mindig segít. Ott biztonságban érzi magát.
2012. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak kár, hogy nem jutott ez előbb eszembe.Eddig nem volt rá szükség,megnyugtattam, és aludt tovább a saját kis ágyában.Soha nem aludtunk együtt, úgy, hogy egy ágyban.Miután elaludt, most is visszatettem az ágyába.Remélem, nem ismétlődik ez meg, és nem lappang benne semmi betegség..
2012. febr. 1. 10:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg most valami nagyon erős front lehet!Az én jó alvó 20 hós fiam minden este 8-kor már kidőlve a fáradságtól durmol édesdeden!Erre tegnap este 10-kor aludt el nagynehezen!Neki is ki voltak pattanva a szemei és játszani akart!Pedig minden úgyanúgy történt napközben mint máskor,semmi változás nem történt!Délelött beszéltem 1-2 ismerőssel és mindenki alvásproblémákra panaszkodott!Anyukám is mondta,hogy hajnal 22-kor bírt elaludni de már fél 6-kor fent volt és már vissza se bírt aludni!Szóval valami front lehet és ez hatott ki a te gyerkőcödre is!Mondjuk nállunk itt a következő napokra erős havazást mond!
2012. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, elképzelhető, mert a nappali alvása is felborult.Nagyon durva hidegfront van, bár az én lányom meg szokott nyugodni, ha már ideér a front.A havazást nálunk is mondják.
2012. febr. 1. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!