Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik úgy altatják, hogy...

Akik úgy altatják, hogy leteszem és alszik is, az pontosan mit ért alatta?

Figyelt kérdés
előbb olvastam itt arról,hogy hagyjuk e sírni álomba a babát.Nálunk is az a szitu,hogy fürdik,eszik(tejpép,szopi) és bizony ringatás.Igaz mostanában max 10 perc,és alszik is.De néha megesik,hogy elalszik a ciciről lefordulva.Leírnátok,főleg azok,akik a ringatásról tértek át,hogy hogy is zajlik ez a leszoktatás-sírás nélkül-vagyis hogy működik nálatok.7hónapos a fiam.Előre is köszi
2009. jún. 9. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Én első perctől fogva nem ringattam, beraktam az ágyába, felhúztam a zenélőt, bekapcsoltam a bébiőrt és alvás. Nálunk szerencsére nem volt sírás. De ha idáig így altattad szinte lehetetlen lesz anélkül átszoktatni hogy ne sírjon. Szerintem rakd le, puszilgasd meg, menj ki, hagyd 1-2 percet, akárhogy is sír, menj be utána nyugtasd meg, de ne vedd ki, 1-2 alkalom és megérti hogy neki már ott kell aludni
2009. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én ezzel nagyon pórul jártam. a fiam 1 éves és már a karomban nem tud elaludni, a kiságyban pedig még nem. én azt javaslom, kezd el hozzászoktatni, mert ami nálunk megy, az rémálom. nehéz, mert hallod, h sír és néz rád könyörgő tekintettel, de muszáj sajnos... én beteszem a kiságyba, símogatom, énekelek neki, aztán pár óra sírás után elpilled. hihetetlen dühös vagyok amiért nem szoktattam le a kézben alvásról. persze rá az anyósom szoktatta, de az már más dolog...
2009. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kézben alvós volt. Majd átszoktunk arra szinte zökkenőmentesen, hogy sötét szobában kapja meg a tápszert, és utána betesszük az ágyba, kicsit mozog, forog, és alszik is. Nem sír, mert szinte már félig elalszik a tápszeren.
2009. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mikor kisfiam 6,5 hós volt (s ma már úgy gondolom későn) akkor kezdtem el leszoktatni arról h ringassam, hiszen a gyerek lesz majd 10-12kg s azt a súlyt ringatni nem egyszerű sőőőt! Nálunk ez úgy ment, hogy első este letettem a kiságyba s addig simiztem, takargattam, helyezgettem, míg el nem aludt! 2 órás projekt volt! aztán másnap is ez volt és szépen lassan 2 hét alatt ez az idő lecsökkent 10 percre. Jól beeszik és utána jöhet a tápszer/cici (kinek mi) és utána ma már (11hós) ott tartunk h már ő vágyódik a kiságyba a vállamról (jóhogynem fejjel bukik bele néha annyira akar menni :)). Kispárna ölelés (néha cumi, kedvtől függően) és már alszik is. Napközben babakocsiban alszik, mivel 4,5 hós kora óta a teraszon alszik csak nappal. Ott 10 percig tologatom! Ha tovább tartana inkább visszahozom és ráhúzunk még egy kicsit. Alvás előtt sírás nincs nálunk, max nyüszögés h ő már álmos tegyem le aludni :)
2009. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pont azt értem alatta,amit leírtál.Már 1 éves,de mindig is így aludt el.Amíg kisebb volt rögtön elaludt,most kb.5-10 percig "beszélget",és egyszer csak csend van...berakom az ágyába,elmondom neki,h aludjon nyugodtan,mert kint vagyok,és hallom,ha hív.Miközben ezt mondom elindulok kifelé.Becsukom az ajtót,és kész.Persze,ha vmiért felsír(ez ritkán van),és csak ringatással lehet vissza altatni,egyértelmű,h megdajkálom.
2009. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én kb egy hós koráig vettem elalvás előtt kézbe, aztán szép lassan átszoktattam a kiságyba. 4 napig sírdogált, mikor letettem, aztán megszokta. most már tényleg úgy van, hogy letszem és kész. ha látom, hogy fárad, álmosodik, akkor leteszem a kiságyba, megkapja a cumiját, besötétitek, és becsukom az ajtót, kimegyek. nálunk 5-10 perc gagyogás, pakolás, forgolódás van, aztán egyszercsak csend és alszik :-)
2009. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azért kezdtük őt ringatni,mert 3hónapos múlt,mikor kinőtte a hasfájást.Nehéz már ő is,majdnem 9kiló.Napközben is így altatjátok?Mostanában próbálkozik úgy elaludni,hogy felénk bújik,és odafúrja a fejét a mellkasomhoz,nyakamhoz,és elalszik.Induljak el ezen?
2009. jún. 10. 07:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!