Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit segít a párotok, ha...

Mennyit segít a párotok, ha hazaér a munkából? Felkel éjszaka a babához?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat várok.
2009. jún. 9. 09:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy elmondtátok, köszönöm.
2009. jún. 9. 10:12
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én férjem még1x sem kelt fel éjszaka,és nem is fürdette még a 6 hónapos fiamat.

Ugyanakkor nyugodt szívvel ráhagyhatom a babát akár órákra is,ha az 5 éves fiammal programot szervezek kettesben,

vagy valami hivatalos ügyet kell intéznem.

Én tudtam,hogy ez lesz,mert az első gyerekkel is ez történt,de amikor 1,5 éves volt a nagyfiam és visszamentem dolgozni,felváltva voltunk vele,sosem bíztuk senkire!

Szépen ellátta,pedig minden 4.nap éjjel dolgoztam.

2009. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Látom és érzem, hogy megteszi a tőle telhetőt, és ez elég. Akiben felmerül, hogy a férjétől több segítséget vár, annak biztos van alapja, mert ott biztos nem úgy mennek a dolgok, mint nálunk.

Fontos, hogy mindent megbeszéljünk, segítsünk egymásnak, kimutassuk szeretetünket. Mi alakítjuk a kapcsolatunkat. Gyakran megdícsérem, bátorítom ha "újat csinál", észreveszem és megköszönöm az apróságokat is. (Azaz nem azt nézem, hogy "nekem ki köszöni meg"...stb, mivel tényleg, őszintén tudom értékelni!) Azt nézem, hogy jól érezze magát, és azt veszem észre, hogy ő is ezt igyekszik visszaadni.


Pl. 9 hós kisbabánk még 2-3 óránként felkel (t eddig) éjszaka) szopizni. Sosem kelt fel hozzá, mit is tehetne? Ha éppen nem szopizni akar, hanem pl olyant álmodott, ezért ébredt fel, ezt sem lehet előre tudni. Szerintem gyakran azért ébrednek fel, mert természetes szükségletük az anya közelsége, amit persze mi (én) máshogy alakítok éjszaka (külön de egybenyíló szobában alszunk), mi sem természetesebb, hogy ezt vállalom. DE: érzem, hogy amikor itthon van, játszik, foglalkozik vele, vagy más szitukban, amikor rám több minden hárul, ő van a kicsivel a helyzet magaslatán. A pihenés részét meg úgy oldottuk meg, hogy amikor ő itthon van, reggel 6-7 után ő kel fel a babával, én csak a következő szopira jelenek meg a nappaliban, addig alszok, így előfordul, hogy 3-4 órát is sikerül egy huzamban aludnom! Hozzátartozik,hogy én napközben alapból nem tudtam eddig, ő viszont félrehajtja fejét és már mormol, ezt kihasználva, ő napközben piheni ki magát, ha fáradt.

Az is nagy segítség, hogyha bárhová utazunk, ő vezet. Vasárnap volt, hogy egyedül megfőzött! (Amióta velem van, azóta ismeri ki magát jobban ilyesmiben.) Segít takarítani is, ha látja, hogy nekem nincs időm, és magától úgy gondolja. (Nem amikor én látom szükségét, tehát én már korábban fontosnak látom.) Pl. az első 6 hónapban egyetlen egyszer sem porszívóztam, mindig megcsinálta! Eleinte sokat peluscserélt, és alig várta a hozzátáplálást. Mostanában hol ő, hol én adom a cici utánit, és van, hogy ő mixeli össze az előkészített dolgokat. Nagy segítség a porszívós orrszívás, ha itthon van. Mikor miben segít, az a segítség.

Remélem, segített valakiknek a hozzászólásom.

2009. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Játszik vele, néha bepelenkázza, öltözteti, eteti. Tényleg néha. Az utcán büszke apuka, csak ő tolhatja a kocsit. A hasfájós időszakban talán kétszer felkelt.

Szerencsére 90 %-ban alszik a lányom éjjel (4 hónapja), így tudok pihenni.

A háztartás az én gondom, hétvégén vagy dolgozik a párom, vagy azokat a dolgokat csinálja meg, ami szerinte "ffi munka".

Kb ennyi. A háztartáshoz és a gyerek ellátásához nem sokat konyít, ha 1 pár napra elmennék, szerintem katasztrófa lenne! A gyereket pörkölttel etetné, éjfélkor tenné le aludni, megfulladnának a koszban, hegyekben állna a mosatlan,...de biztos jól eljátszanának együtt! :D

(Brr...inkább nem próbálom ki, h elmegyek kicsit!)

7 hónapos a lányunk.

2009. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Akkor én is a szerencsések közé tartozom.Szerintem az a normális,ha a férfi is segít otthon.Mi mindent megosztottunk egy más között a házimunkában.Ő porszívózik az esetek 90 %-ban és porttöröl,mert én az utálok.Én mosogatok,főzök,teregetek(mosok).

A gyerekel is segít mivel azt kettőnknek szültem és ő is így gondolja.Mindent meg tud csinálni a gyerek körül,kivéve a kaját,de ha megmutatom előtte,hogy kell,azt is.Etet,pelusozik,büfiztet,(mondjuk azt már nem kell)fürdet(abban én csak besegítek),játszanak.Egy dolgot nem csinál(t),nem kel fel a gyerkőchöz éjjel,sőt külön alszunk egyenőre,mert folyamatosan start készültségben voltam az elején amikor sírt a gyerek,hogy ő fel ne ébredjen,tehát azt a kis időt sem tudtam rendesen aludni.A megoldás ez volt rá,hogy külön alszunk,de csak míg nincs kész a gyerkőc szobája.

Úgyhogy én ezen a téren teljesen elégedett vagyok...

2009. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja,utolsó vagyok.7.5 hónapos a kislányunk.
2009. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem elég sokat segít a férjem, ő is dolgozik délelőtt, így délután tud segíteni. Simán itt merném hagyni őket több napra is akár. Bár azt sosem vártam el tőle, hogy éjszaka felkeljen, nemis értem aki ezt elvárja. Mi vagyunk a gyerek anyja, ezt is vállaltuk amikor gyereket akartunk. A többi dolgot meg meg kell beszélni, ki, mit, hogyan, merre... Aki meg nem segít hát arról megvan a véleményem, az olyan embernek nem kell gyereket szülni, mert azért az nagyon valószínű, hogy előtte sem jeleskedett a házimunkában, segítségben. Ez csak az én véleményem.....

2009. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!