Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit segít a párotok, ha...

Mennyit segít a párotok, ha hazaér a munkából? Felkel éjszaka a babához?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat várok.
2009. jún. 9. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

szia! a babával játszik, ez már nekem nagy segítség. egyébként nem segít éjjel, sem a házimunkában.

de nem panaszkodom, nekem estére elfogy a türelmem az újabb és újabb játékokhoz. kikapcsolódás a vacsival foglalkozni :)

2009. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
a minimumot segíti, v azt sem. elmúlt 1 éves a fiam, még soha sem kelt hozzá éjjel...
2009. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem elég sokat szokott segíteni, ha otthon van pelenkázik, etet, játszik vele vagy amit éppen kell. Két műszakban dolgozik, ha délelőttös, akkor reggel 5-kor kel, így olyankor mindig igyekszem én felpattanni éjszaka, ha felébred a gyerkőc. Ha nem korán reggel indul dolgozni, akkor fel szokott kelni hozzá, ha ő hallja meg hamarabb, hogy nyöszörög a kicsi. (Szerencsére a kisfiam pici kora óta átalussza az éjszakát, csak cumiigazítás vagy fogzás miatt szokott néha felébredni).

11 hós kisfiú anyukája

2009. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy osztom be a napomat, hogy amíg a párom haza nem ér, addig jószerével csak a babámmal foglalkozom. Így sajnos a házimunka estére marad. Kb. 1-1,5 óra alatt végzek ezzel, addig a párom foglalkozik a babával, utána fürdetés és alvás. Sokszor el is altatja. :-) Persze nem minden nap ilyen, néha sikerül nap közben kitakarítanom és akkor együtt babázunk egy kicsit. Éjszaka már nem kel fel a babához, de az elején ebben is segített. De kizárólag pénteken és szombaton kértem ilyesmire, mivel neki másnap dolgozni kellett menni és tekintettel akartam lenni rá. Ha megkértem, mindig segített ebben is, bár magától csak ritkán ajánlotta fel. De a házimunkát meg a baba körüli teendőket rám hagyja (fürdetés kivételével, mert azt mindig együtt), de szívesen játszik vele vagy akár még meg is eteti. A pelenkacserére nem tudtam rávenni, mert hányingere van. :-)
2009. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem szerencsém van a férjemmel, bár a baba előtti időszakban is sokat segített a házimunkában is. Amikor hazaér átveszi a gyereket, csak szopizni adja oda:) Pelusoz, böfiztet, játszik vele. Hétvégén ugyanez, + átmennek pár órára anyóshoz, hogy én is tudjak pihizni/takarítani/ csavarogni.

2 hós kora óta nem kel éjjel a babó, előtte is csak 1x evett éjszaka, én keltem etetni ő meg ugrott hogy mit segítsen, perze akkor semmit, így aludt,

De voltak olyan éjjelek, amikor én aludtam s ő adta neki a lefejt tejet. Egyvalamit nem szokott, babakocsiban sétálni vinni, de azért ne legyek már telhetetlen:D

2009. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy gondolom, hogy mivel legtöbbször ANYÁK vagyunk itthon a picivel nekünk leginkább a dolgunk az, hogy velük foglalkozzunk (értem ez alatt az éjjeli kelést...stb). Elvégre a párunknak másnap dolgoznia kell és nem tenne jót hosszú távon a munkájának (sem), ha hulla fáradtan érkezne nap mint nap melóba. Ráadásul szerintem sokan örülnek, akiknek még van munkájuk manapság...

Persze segíteni segítsen nap közben, ha tud és akar. Szerencsére nekem napközben ill. munka után sokat segít a párom. Főleg az első hónapokban van rá nagy szükség szerintem...

2009. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

én ezzel nem értek 1et. ok, h mi vagyunk itthon, de amíg a párom dolgozik 10-12 órát, amiről tudom, h nem kevés, addig az én műszakom 24 óra, és nincs megállás. a babámat nem magamnak szültem, hanem 2en vállaltuk, kutya kötelessége lenne segíteni. én egyáltalán nem várom el tőle, h takarítson, v mosson, v bármi házimunkát megcsináljon. egyszerűen annyit, h a fiúnkkal is foglalkozzon. még etetnie sem kellene, csak játszon vele napi 1 órát, amíg én kifújom magam. de ez sem megy neki, v csak nagyon ritkán.

2. voltam

2009. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ha itthon van pelenkáz,játszik,büfiztet,altat,de nem várom el tőle.Ő is érzi,hogy neki is foglalkozni kell valamennyit a babával.igaza van az elöttem szólónak.Én itthon vagyok és bármikor lepihenhetek,ha a baba alszik,ők azért keményen dolgoznak.párom fél 4 kor kel,soha nem vártam el neki,hogy felkeljen éjjel a manóhoz.da ha szabadnapos a reggeli ébresztőhöz ő kel fel először,teszi tisztába játszanak és igy kapom meg szopizni a manót.
2009. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Mi meg is egyeztünk hogy ő dolgozik, nem várom el tőle az éjszakai kelést.Na ez működött kb.fél évig én keltem rendszeresen.Csak baromira elfáradtam és most már ha akarok akkor sem nagyon tudok kikelni az ágyból mert kimerültem.Ő fel szokott kelni a lányomhoz(ritkán) de hallom hogy caccog, és utána dobálja magát az ágyon(igy adja tudtomra hogy miért nemén keltem)..Szóval ennyit a nagy nagy segitségről..Ja és hétvégén is én kelek mindig (mondván hogy ő akkor tud csak pihenni), tehát én 9 hónapja kelek este, hajnalban és reggel 6-7óra körül.Nem mintha bánnám mert imádom a lányom de ez igy azért nehéz.Ha hazaér, ami sajna későn van fürcsi előtt kb fél órával, azt szerencsére a lányával tölti.Amúgy azért szokott pelenkázni etetni, szóval azzal nincs gond, csak úgy gondolom én is megérdemelnék egy kis figyelmet!!!
2009. jún. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is 2 műszakban dolgozik, de nem kell fel éjszaka a picihez.Fürdetni még nem fürdette, de rá tudtam venni, hogy néha cserélje át a pelenkát. Mivel én csak szoptatok ezért a párom nem tud az etetésben segíteni. Mikor hazaér a munkából játszik egy kicsit a fiunkkal. De játékon kívül nem igazán segít.
2009. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!