Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bennem van a hiba? Kíváncsi...

Bennem van a hiba? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a kisfiam, tápszeres, de már kanalas ételt is eszik. Szeretnék igazi nagytakarítást csinálni, mert amióta megszületett a baba, nem volt rá még lehetőségem. Könyvespolcot lepakolni, ablakokat, csempét lemosni, gondolom nem kell nektek se bemutatni, mivel jár. Anyósomék vidéken élnek, 1-2 havonta látogatjuk őket, mindig 5-6 napra. Legközelebb 2 hét múlva mennénk. Felvetettem a férjemnek, mi lenne, ha lemennének a babával autóval(anyósom nálunk lesz éppen, tehát együtt mennének, a baba nem lenne egyedül hátul), én pedig 2 nap múlva utánuk mennék vonattal, miután kisuvickoltam a lakást. Megjegyzem anyósom már régóta pedzegeti, hogy szívesen vállalná néhány napra az unokát nélkülünk, gondolom babázna egy igazit, szülők nélkül.

Hát, a férjem teljesen kiakadt, miért csinálok ilyen cirkuszt a takarításból.

Nem akarok cirkuszolni, a babát sem jó szívvel engedem el, de mellette egyszerűen képtelenség egy ilyen nagytakarítás (kizárólag én etetek és altatok, ebben a férjem nem segít, ha itthon van, akkor sem, a babafelügyelet is abból áll nála, hogy a karjában hurcolja, tartja, közben olvas, tévézik, netezik, szóval nem sokat foglalkozik vele).

Tényleg irreális a felvetésem? Ennyire felháborító, hogy szeretnék két nyugodt napot, amikor végre rendbe hozom a lakást? Őszintén!


2009. jún. 8. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Megértelek én tisztaságmániás vagyok, és az elején nagyon nyomasztott, hogy nem tudok úgy rendet és tisztaságot tartani ahogy megszoktam.

Én márpedig ráparancsoltam a férjemre, vagy segít kitakarítani, közben felváltva figyelünk a fiúnkra, vagy elviszi sétálni, bevásárolni míg én megcsinálom egyedül.

A másodikat választotta. :)))))

2009. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nyugodtan!!!! NEKED IS JÁR PÁR NAP!!! És nem is bulizol vagy pihensz hanem a lakást takarítod. Ha el mered engedni nyugodt szívvel akkor bátran. Én is gondolkoztam már ezen, csak én anyukára hagynám a kisfiamat. :-) Mondd meg a férjednak hogy a baba mellett nem lehet nagytakrítást csinálni, és ha nagyon kekeccccckedik mondd hogy hívsz egy takarítónőt. :-) Szerintem bele megy.
2009. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért egy 6,5 hónapos babát egy nagytakarítás miatt nem kellene "egyedül" hagynod. Tudom, hogy vigyáznának rá, de mégis te vagy az anyja, és egy ideig szerintem még semmi helye annak, hogy napokig más vigyázzon rá. Más is megoldja a dolgot.
2009. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Szerintem tök jó, lenne, ha anyósodnál lenne pár napot a kisfiad, főleg, hogy az apja is ott lesz vele, hát ha hatna rá az anyukája, hogy kicsit többet foglalkozzon a fiával:).

Neked is jár pihenés, és baba mentes napok!!!

Bár ez a pihenés nem olyan lesz, de ha jól beosztod az időd, még egy nagy alvásra is lehet időd:)!!!

Én a kislányomat már 6 hetesen hetente egyszer átvittem és csak este mentünk érte, mert így ő is ahhoz szokott, hogy nincs mindig anya és apa, hanem van még nagyi és papi is!! Semmi gond nem volt vele, nem nyűgösködött, aludt, evet, mindent mintha itthon lett volna. Sőt a szeparációs szorongásos időszakot se annyira kritikusan éltük meg mint ahogy más babás ismerősöktől hallottam.

Én is akkor csináltam sokszor a nagyobb volumenű dolgokat otthon!

Boldog babázást kíván 1 éves kislány anyukája.

2009. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
6,5 hónapos gyereket úgymondd "magára" lehet hagyni, főlleg ha nem cicizik már, és különben is apukája ott lesz, miért ne engedné el. Ha megbízik az anyósában akkor miért ne???? Igen más is megoldja, de ha van ilyen lehetőség akkor miért neeeeee??? Még mindig azt mondom hogy szerintem el lesz nélküled. a 2. voltam
2009. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére nagyon önálló, egyáltalán nem anyás a kisfiam, az anyósomban pedig maximálisan megbízok, egyszerűen imádja a manót, sokkal több türelme van, mint nekem...
2009. jún. 8. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha ilyen jó fej anyósod van,miért ne?És ebben az ideális helyzetben ne a férjedre hallgass.Beszéld meg anyóssal,biztos,h támogatni fog!És neked is jól jön egy kis nyugi...szval HAJRÁ!2 gyerekes anyuka
2009. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Az én babám minden hónapban egyszer anyósoméknál alszik.Mi meg kikapcsolódunk a férjemmel! Ez nagyon jó! A kislányom már megszokta imád ott lenni! Anyósom és anyukám is betartja a napirendjét mikor ott van náluk és igy semmi gond...
2009. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Vigyék csak nyugodtan.

Ha tehetném én is megtenném. Sajna itthon ez a verzió kizárva, igy én azt választottam, amit,az hiszem az első válasz irt. Apa meg a gyerek ment nagybevásárolni, én meg nekiestem a lakásnak.

2009. jún. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amugy jó ötlet, semmi baja nem lenne...de hogy oldod ugy meg , hogy a férjed nem akarja? Te hiába képzeled igy el, ha ő ebben nem partner? Vagy ha ügyi vagy, női praktikával ráveheted, sajna az én párom kemény akaratú, nehéz bármiről is meggyőzni, főleg ha nem akar valamit!
2009. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!